Skocz do zawartości
Gość buczi82

Dziwne zachowanie blaznenkow...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam trzy blazenki, duzy, sredni i maly...

Mam ukwial, goniopore i euphylie...

Maly przewaznie siedzial w ukwiale, sredni i duzy w gonioporze... Czasem ktorys w euphylii

U mnie plywaja 3 miesiace u poprzedniego wlasciciela 3 lata...

Od paru dni zauwazylem ze jak jest swiatlo dzienne plywaja normalnie, jak gasnie dzienne i jest niebieskie to sredni gania malego, czasem duzy tez, ale sredni caly czas na niego najezdza...

Gdy gasnie cale swiatlo, dredni siedzi w ukwiale, a maly z duzym w gonioporze...

O co tu chodzi ?

Z tego co czytalem to jak sa trzy blazny i beda chcialy sie dobrac w pare to zabija trzeciego, u mnie tak to wyglada, ale tylko przy niebieskim swietle, dlaczego sie nic nie dzieje jak jest normalne swiatlo i jak cale gasnie ???

EDIT: 18:55 czasu uk

Wlasnie zauwazylem ze sredni zagonil gdzies malego w kt i co jakis czas plywa i zaglada czy siedzi, a duza plywa dookola goniopory i wyrywa glony, chyba czysci skalke, moze cos z tego bedzie w najblizszych paru dniach, tyg... wczesniej nie widzialem zeby blazenek wycinal glony...

EDIT: 19:... czasu uk

Tak jak pisalem, swiatlo zgaslo, maly wylecial z ukrycia, sredni sam w ukwiale a maly lata z duza...

Nagralem trzy filmiki, ale sie upaja, troszke to potrwa, jak je wkleje to napisze dalej co i jak...

Moze moje lubia romanse przy niebieskim oswietleniu... Zalaczylem mala niebieska diode, sciemniona na maxa w okolice goniopory, zobacze co sie bedzie dzialo...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzy przez rok żyły w spokoju, widać lubiły trójkąty, nawet ryby idą z "prądem" jak widać :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny w cale nie muszą zabić 3 zbędnego osobnika,wyganiają go po prostu jak parka się już dobierze a jeżeli samica zacznie ganiać samca większego czyli średniego błazna może to oznaczać że się nie sprawuję jak powinien i wkrótce jego miejsce zajmie ten najmniejszy i będzie pełnił rolę samca,a tamtego samica pogoni zagmatwane to trochę ale chyba dobrze to opisałem.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tzn ona nie gania sredniege, tylko jak gasnie calkowicie swiatlo, to sredni spada do ukwiala (moje jego domek na noc) a maly zaczyna sie krecic kolo samicy... odpalilem ta diode jak napisalem w pierwszym poscie i zauwazylem ze sredni podplywa co chwile do samicy, moze jednak swiatlo ma cos wspolnego na amory, nic jak cos sie zmieni dam znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tym światłem jest nie tak...nie za mocno świeci na biało?Skoro świrują pod niebieskim to spróbuj im zrobić więcej niebieskiego w dzień zobaczymy co zaczną robić...ale ogólnie błazny małe dziwaki moje do życia potrzebują swojego rhodactisa i 5 L wody obok niego i nic ich inne nie interesuję nawet dwa quadri im kupiłem zielony i różowy i zero zainteresowania,nawet ikrę składają obok niego a nie gdzieś pod ukwiałem.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

No mam wiecej niebieskiego, ale tylko taka poswiate widac, jutro zwieksze i zobacze co bedzie sie dzialo...

Obecnie mam zapalone to nocne niebieskie i sredni podplywa, cos tam probuje, ale ta jakby dala mu buziola i ucieka do ukwialu hehe

Dobra nie bede spamowal, jak co sie zmieni, to napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Wrzuce filmiki jak to wyglada, prosze nie zwracac uwagi na odglosy :)

Nagrane 2 dni temu... Wczoraj czekalem az zgasnie swiatlo, kiedy zgaslo, ulamek sekundy i juz sredni polecial zagonic malego i tak codziennie...

Tutaj po zgaszeniu swiatla, maly momentalnie wylazi z ukrycia i nic, sredni spada do domku i nic nie robi:

A tutaj maly razem z samiczka, a sredni w domku, nie wiem czemu to niebieskie swiatlo tak na nie dziala...

Aha jednej nocy odpalilem niebieska diode blisko goniopory to zaraz sredni przylecial i tak plywali razem cala noc... pozniej wylaczylem, bo nie chcialem zameczyc zwierzakow, troche snu tez musza miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.