Skocz do zawartości
piotr.samulskil

jakis potwór!?

Rekomendowane odpowiedzi

mam wielki problem. Od około miesiąca mam w zbiorniku heniochusa dipthreutesa który okazał się najfajniejszą rybą na swiecie. Dużo jadł- nawet ostatnio z ręki i widać było że jest szczęśliwy. Poza nim nie mam jeszcze żadnych ryb... Aż tu nagle dziś rano patrze do zbiornika i widze okropny widok. Heniochus pływa przy powierzchni, lekko poobrygryzany na ogonie i płetwach, z dziwnie ponaznaczaną łuską jakby cały lekko obdrapany. Ma problem żeby pływać nawet czasem go przekręci do góry brzuchem... Eh. Co robić ?! Pewnie nie da się nic, ale może chociaż ktoś co mogło być powodem bo jestem w totalnym szoku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płetwy obskubane i łuska potarta może świadczyć o tym, że dopadł go krab - tylko należało by poszukać przyczyny co się stało, że tak osłab i go dopadł.

Jest to ciężka ryba o specyficznej diecie jak na akwarium morskie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba za szybko wpuszczona do dojrzewającego zbiornika .

nie do konca rozumiem co to ma wspolnego z tym ze ryba jest poobgryzana i chyba nie o taka odpowiedz chodzilo koledze ktory zadal pytanie.

a wracajac do pytania to pewnie cos w skalach siedzi, masz jakies kraby? moze jakis gapowicz ktory sie uaktywnil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodbniej jakiś krab, który zgłodniał i upolował sobie rybkę...

ale niekoniecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałby być spory krab, żeby złapał taką rybę - u mnie ryba chwili nie odpoczywa i ciągle pływa w środkowej częsci akwarium

@kiflu: czemu piszesz, że to ciężka ryba o specyficznej diecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ masz rację, teraz widzę że pomyliłem go z idolkiem :wallbash:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca rozumiem co to ma wspolnego z tym ze ryba jest poobgryzana i chyba nie o taka odpowiedz chodzilo koledze ktory zadal pytanie.

a wracajac do pytania to pewnie cos w skalach siedzi, masz jakies kraby? moze jakis gapowicz ktory sie uaktywnil

ja tez nie rozumiem co ma wspólnego i świadczy to o sporej arogancji...:/ ryba zmienia sie w przeciągu 5 godzin nie do poznania - żyjac w nim 2 tygodnie zupełnie bez zastrzeżeń i ze niby kwestia dojrzewania ?!

nie mam krabów albo ich nie widać- dzis w nocy musze poobserwować skałe bo to na 100% coś w niej. Rybka zdechła juz niestety ;(

heniochus czasami lubił wpływac w skałe i tam go pewnie dorwał ale to dosyc dziwne bo był bardzo żywy i energiczny dlatego zdziwienie a nawet szok tym że cos go dorwało.. Miał wyszarpany prawie cały ogon , inne płetwy nieznacznie i łuske poniszczoną.

Edytowane przez piotr.samulskil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, że tak się skończyło.

Tak jak piszesz zaczaj się w nocy i może coś wypatrzysz, powodzenia

ps. i wygląda to tak, że argument o dojrzewającym akwarium niektórym pasuje do każdej sytuacji, najprostsza odpowiedź, coś się dzieje nie tak = akwarium niedojrzałe :D

Edytowane przez chintz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony kolega miesiąc temu potrzebował wody do odpalenia baniaka a tu pisze że ma rybę od miesiąca - troszkę zastanawiające .... chyba że go razem z wodą z podmianki dostał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.