Skocz do zawartości
Adi Zet

Pękło mi akwa :(

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj kiedy przyszłem do domu zastałem mokrą podłogę i w połowie pełne akwa, i teraz muszę wszystko zaczynać od nowa. znaczy się skałę przełożyłem do 30l, i wszystko jest w miarę ok.

teraz muszę jakoś załatwić sobie akwa i czy ktoś może wie gdzie tanio zamówię akwa? najlepiej w wawie z oczywistych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem kto napisał posta a byłem pewien że to Adi :) jakiś jasnowidz ze mnie :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi

co peklo i dlaczego?

Wspolczuje.

Teraz bedziesz mial wieksze no nie?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi w warszawie tanio akwarium mozesz kupić na Arkuszowej 52 bodajże. To jest hurtownia. Mają duuuży wybór akwariów w stosunkowo niskich cenach...a napewno niższych niz w jakimkolwiek sklepie. To się chyba nazywa Panaqua. Dwiedz sie o numer telefonu i najpierw tam zadzwoń zanim pojedziesz....(A jak znajde to Ci podam)

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oto Adi gladko wybrnal z zarzutu fantazjowania o swoim akwa morskim.

Ktos mu kiedys zarzucal, ze nie pokazuje fotek.

I teraz prosze - juz mial zrobic i pokazac fotki, ale coz ... akwa peklo.

Mial wspaniale idealnie prowadzone akwa, ale co za pech, wzielo i peklo.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kataklizm,

Jak Bog da i Partia pozwoli

(:) to takie powiedzonko z czasow PRL`u)

to mysle ze i ja wystartuje po tej mojej przydlugiej modernizacji :)

A z nr tel. sie nie mecz. Adi nie chce miec "byle jakiego seryjnie sklejanego akwa". On teraz to bedzie mial super wypasione :) akwa morskie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEWS Z OSTATNIEJ CHWILI !!!!

Juz wiadomo jak to sie stalo, ze Adi`emu peklo akwa.

Oto relacja:

http://www.maxior.pl/?p=index&id=6660&8

(przewinac okno odrobine w dol i koniecznie z dzwiekiem)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak kiedyś wspomniałem mama widac jest oki:D:D fajnie że ktoś nagrał tą całą sytuacje hihiihihih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z ciężkim sercem przewijałem w dół.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Adi coś kreci "Dzisiaj kiedy przyszłem do domu zastałem ...." kiedy mówił że dostęp do neta. ma w szkole? to jak poszedł z powrotem do szkoły żeby nam o tym powiedzieć?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internet już mam w domu, a apropo akwa mówiłem że większosć żyje i jest w 30l. wiem że to może wydawać się głupie ale to akwa mi się bardziej odoba od tych 60l, takie napchane skałą jest naprawdę ok, szczególnie jak są odblaski na dnie. tak czy siak akwa nowe będzie nieco większe tak ok. 80l i będzie misump. zamówię w erybce chyba. no mam problem z tym akwa bo już miałem capnellę od lukiego kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleście się go uczepili, a jeżeli on na serio

ma (miał) akwarium. Przykra sprawa...(pomimo możliwości, że to moze być lipa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie

Pytalismy juz co i jak peklo wiec poczekajmy, az Adi sie wypowie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak, kiedy poziom wody miał tak ok. 4cm woda przestała się lać, a na dnie po wsadzeniu akwa do wanny bo gdzie niby indziej było rozległe pękniecie tak przez 40-50cm długości akwa o ile dobrze pamiętam. skalniak stał jak mur i żadna skałka nie upadła więc nie wiem czemu o się stało. pod akwa była cienka warstwa zwykłego krartonu, ponieważ wcześniej była tam tanganika i nie kupowałem już styropianu. wtedy (w słodkim) było tu dużo więcej dużo cięższych skalek (wapienie i piaskowce) których do tego nie sklajałem i jakoś nic nie pękło

ano i sorki że tak nieczytelnie napisałem tego posta, jak i wiele innych ale chyba jeszcze nia mam zdloności redagowaniea tekstu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś zwykle akwa takie 70-80 l.Klejone silikonem, bez wzmocnień, w srodku cienko piasku kilka roslinek, kilka rybek.Stało na szafce i na podłozonych gazetach-wtedy wszyskie akwaria tak miałam- było sobie ze trzy lata i któregoś dnia(zimą) dzwoni budzik.No to siadam na łóżku, a tu chlup! pod nogą. Pękła przednia szyba.Nie wyleciała, ale tak z 40 l wody wyciekło.

I do tej pory nie wiem dlaczego.

Kiedyś mi się rozszczelniło akwa - no ale jak się myje kwasem i kamień na szybach i silikon...

albo jak za słabo przymocuje się deszczownice....


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adi

skalniak stal jak mur, a ja sie spytam co stalo miedzy skalniakiem a szyba? bo jak nic to nie potrzeba dluzej szukac wyjasnienia

@ Piotr

swietne, po prostu swietne :) MAMA !! MAMA !! :) pakerek


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz nikt nigdy nie widzail akwa w calosci , to zadowole sie przynajmniej tym jak zobacze pekniete :0


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden problem kamera ciągle nie działa, więc nie wiem jak t pójdzie. decyzja apropo akwa została podjęta: wszystko zostaje na stałe w 30l, te 30l dało mi w 1 dzień więcej satysfakcji niż tamto akwa przez kilka miechów. widocznie wnęka w przedpokoju postoi pusta przez jakiś czas. i jeszcze coś: DZISIAJ KRAB PUSTELNIK CALCINUS SP. JAK GDYY NIGDY NIC WYSZEDŁ GOŁY TJ. BEZ SKORUPY, MUSZLI. NORMALNIE SOBIE CHODZI I JAK ZWYKLE COŚ ŻRE TO CHYBA NIENORMALNE NIE? KTOŚ TAK MIAŁ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.