Skocz do zawartości
Luki

Ja juz nie wiem co mam myslec...

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa kreci sie juz 2 miesiac wszystkie parametry OK tylko pierdzielone No2 i No3 mam na sporym poziomie.

NO2 - 1 mg/l

NO3 - 10mg/l

Robie systematyczne podmiany ( woda oczywiscie z mojego starego akwa) i wogule nie widac rezultatu. Skala porosla mocno glonami

juybfr.jpg


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o to czemu tak jest, tak? po pierwsze nie używaj przekleństw bo tak nie wypada. ja na twoim miejscu bym włożył tam jakąś ekipę czyszczącą choć te poziomy nitratu dają do myślenia............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym wpuscil jakis "glonojadow" ale mam obawy co do poziomu w/w substancji i nie wiem czy w tej sytuacji mozna cosik zamontowac, jakies kraby czy slimaki


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak coś było nie tak z tą skałą? Albo coś odpuściłeś? Pamiętam, że prosto z frachtu, a wtedy trzeba się mocno napracować, żeby dobrze oczyścić, no i bardzo dokładnie wypłukać, a do tego trzeba sobie wcześniej trochę nadmiaru solanki przygotować. Czy aby nie popełniłeś żadnego błędu z przygotowaniem tej skały?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luki, a może gdzieś popełniasz błąd. Napisz jaką masz cyrkulację w tym baniaku. Z tego co pamiętam masz przelew Durso więc bioabli w kominie nie masz. Skały jest niewiele i jeśli cyrkulacja jest nieodpowiednia to całość nie wyrabia. O ile się nie mylę Twoja skała ostro śmierdziała, czyli w początkowym okresie poziom amoniaku był na pewno bardzo wysoki. Jeśli w tej chwili amoniak jest na zero. To aznacza, że bakterie przerabiające amoniak na NO2 się wyrabiają, a te które które mają przerobić NO2 na NO3 się nie wyrabiają. Jeśli cyrkulację masz OK. to pozostaje czekać i chyba lepiej nie podmieniaj na razie wody, bo tym dostarczasz tylko substancji odżywczych dla glonów. Przy poziomie 1 mg/l NO2 ja bym nie wprawadzał czyścicieli.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Luki!

NO3 - 10mg/l - to zaden problem.

1mg/l NO2 - to sie jakos ustawi. Przede wszystkim sprawdzilbym to innym testem.

Wyczytalem, ze miales klopoty ze skala. Widocznie sporo tam pozdychalo i stad ten NO2 a pewnie i PO4 czyli glony.

-czy odpieniacz dobrze dziala?

-do Twojego aqua dodalbym jeszcze jedna 1500-2000l/h pompe

-sa w sklepach gotowe szczepki bakterii (takie na start slonowodnego) te przydaloby sie dodawac jak w instrukcji

-narazie zadnych czyscicieli i innego zycia

-cierpliwosci

Trzymaj sie!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki aj jakie masz ph bo jak niskie to ja bym pozakraplał kalkwasser i przede wszystkim odpieniacz powinien chodzić na maksa oprócz tego że czyści wodę to jeszcze ją mocno natlenia co spowoduje szybsze namnażanie bakterii tych co zaminiają NO2 do NO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaczne od parametrow...

Kh - 11

Ph - 8,2

NH3/NH4 - 0

No2 - 1

No3 - 10

Po4 - 0

Mg - 920

Ca - 480

Cyrkulacja to obiegowa OR3500 i Tunze 7000l/h

Dolewam bakteri NUTRAFIN i nic sie nie dzieje.

Podmienilem teraz jakies 30L wody, oczywiscie ze starego baniaka. I na tym koniec, nie bawie sie w zadne podmianki, co ma byc to bedzie, oby bylo dobrze :))


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki

Jakies te wyniki takie pokrecone.

Czym mierzysz?

Mam na mysli NH3/NH4-0 , NO2-1 , PO4-0

Mg troche podnies- co Ci szkodzi


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss, jednak PO4 jest 0,5


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz moze tym samym testem poziom NO2 w starym baniaku bo jakos dziwnie mi sie wydaje ze test do d..


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak myslalem ale niestety testy sa OK. W starym akwa jest wszystko super.


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich doswiadczen.

Mialem kiedys potezna fabryke amoniaku (murena 60cm) i 40 kg skaly.

I o ile NH3 i NO2 byly na zero, to NO3 byl bardzo, bardzo, bardzo wysoki.

Z tym NO2 to bym poczekal, musi spasc wczsniej czy pozniej. Nitryfikacyjne sa wszedzie.

Jak NO3 (denitryfikacja) bedzie sie trzymalo wysoko (10mg/l to nie jest tak specjalnie wysoko) to wg mnie oznacza (przy odpowiedniej cyrkulacji itp.) jedno - kiepska zywa skala.

A moze jakis gnijacy syf gdzies Ci w akwa zalega? I caly czas produkuje zanieczyszczenia?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PO4 mozna powoli zbijac bo samo nie zniknie.

NO2 zmniejszy sie bez pomocy, tyle ze potrzebuje troche czasu.

Nie ma co sie martwic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję wykorzystac fakt, że w tym tanku nic nie ma, wziąść i porzędnie "przedmuchać" porządnie kazdy kawałek pompką o dużej wydajności. Sprawdź ile syfu ci wyleci. Zbierz to wszystko odmulaczem. Ułóż skałę (oczywiście nie musi być docelowo)w ten sposób, żeby była dobrze omywana przez wodę ( z moich doświadczeń wynika że warto poukładać skałę w ten sposób żeby miała jak najmniej kontaktu z podłożem, czli bardziej formy kolumn).Kręć ostro cyrkulacją (2x750l/h to stanowczo za mało) i może warto po 2 miesiącach robić podmiany ze świeżej solanki na bazie dobrego i czystego RO.

Nie poddawaj się, ja ze swoją skałą walczyłem rok :)

pozdrawiam


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy JBL-a i Sery.

Alex - cyrkulacja 2 x 750 jest w starym akwa, w nowym mam OR3500 + Tunze 7000l/h:)


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu troche myli opis wyposazenia tego 144 l akwarium....

"akwa 144L, miniflotor, 2 x maxijet 750"


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luki :

Testy JBL-a i Sery.

Alex - cyrkulacja 2 x 750 jest w starym akwa, w nowym mam OR3500 + Tunze 7000l/h:)

No to sytuacją wygląda zupełnie inaczej. Reszta nadal aktualna.

Sorry niedoczytałem. Spojrzałem na stopkę, stąd mój błąd.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem sie i wywalilem wszystko z akwa, oplukalem dokladnie skale, na dnie mialem 2cm. syfu, wyciagnolem wszystko. Okazalo sie ze mialem w skalach pare ladnych trupow krabow, wywalone wszystko :)

Zobaczymy co z tego bedzie...


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio, w koncu nie wytrzymalem :yes)

Mysle ze teraz bedzie znacznie lepiej


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jestem dobrej mysli :)


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.