Skocz do zawartości
Łapa

Potrzebna rada co do ustawienia odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem i szybko potrzebuję pomocy bo nie wiem w jaką komore ustwaić odpieniacz...

Porobilem fotki jak mogę go ustawić , i jedno ważne pytanie czy poziom wody w komorze sumpa w której bedzie odpieniacz ma znaczenie przy schuranie 200?

Bo najbardziej by mi pasowal w 1 komorze ale tam nie da się regulować poziomu wody i zawsze bedzie zanurzony do 36cm... Czy to dobrze?

Dodam też że jak go tam wsadzę to nie wyjmę dlatego się pytam bo odwrotu nie bedzie( aby go tam wsadzić musialem caly sump wyjąć)

Oto fotki

schuran043.jpg

schuran044.jpg

schuran045.jpg

To rozwiazanie bylo by najlepsze i tak chce zrobić ... ale do tej komory wpada woda z komina i wyplywa górą-nie da sięsterować poziomem wody -czy to ma znaczenie?

schuran038.jpg

schuran039.jpg

To rozwiązanie ma swoją wadę bo pod pompę trzeba by coś podstawić aby chwilowo uruchomić sump bo nie mam rurek aby przedlórzyć połączenie pompy z odpieniaczem

schuran040.jpg

schuran041.jpg

To rozwiązanie też kiepskie bo czysta woda z odpieniacza leci wprost na pompę

Dodam iż ustawienie odpieniacza w środkowej komorze daje możliwość sterowania poziomem wody , ale z racji iż mam niską szafkę i na samym środku pod sklepieniem szafki idzie kontownik od stelarza i bardzo trudno bedzie wyjmować kubek bardzo mało miejsca bedzie bo odpieniacz wypadnie akurat pod kontownikiem stelaża

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ja bym zostawil w pierwszej komorze z wylewka do drugiej. w zadnej komorze nie regulujesz poziomu wody no chyba ze w tej z pompa obiegowa. dowiedz się jaki odpieniacz ma wymagany poziom wody i utnij ta szybke na taka wysokość. ta druga szybka nie za wysoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W Schuranie nie ma większego znnczenia ile cm pompa będzie zanurzona.

Zinstaluj odpiniacz tak byś mógł dość często odręcić pompę i wyczyścić wirnik, pompa ma wydjność 2300l/h i dość dużo będzie zaciągała syfu i wirnik sie zalepia syfkiem.

Arek

Edytowane przez ArekF (wyświetl historię edycji)

Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2 i 3 komora jest właśnie regulowana bo tam jest pompa , ale dziekuję za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy znaczenie ma na ile bedzie zanurzone pienidlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo... Kamień spadł mi z serca .... Od 8 rano staram się odpalić pienidło - łatwo nie bylo ale jesze z godzinka i koniec skladania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.