Skocz do zawartości
kiwalski

piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Gdzie moge dostac piasek?? Najlepiej aby byl to sklep internetowy??Nie wiem czy teraz do zbiornika chodzacego 7 miesiecy mozna wzucic zywy piach??

Teraz mialem jakis drobny zwir ale za duzo syfu sie zbieralo wiec wywalilem.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam taki drobny zwirek i jak narazie nie narzekam

choc robi sie lekko żółty ale jak narazie nie przeszkadza.

Ja do nowego poczekam az wszystko dojrzeje a potem sie zastanowie , czy dac zwirek czy dac zywy piasek

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakas @Tynio babke- bedzie tak ci przefiltrowywać ten drobny żwirek ze bedzie caly czas okiJak sie robi zólty to dlatego (moim zdaniem )że nie jest spulchniany wystarczająco pozdr.No i nie wspomne co daje piach ..... a co nawet najlepszej klasy żwirek :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

a masz jakas @Tynio babke- bedzie tak ci przefiltrowywać ten drobny żwirek ze bedzie caly czas okiJak sie robi zólty to dlatego (moim zdaniem )że nie jest spulchniany wystarczająco pozdr.No i nie wspomne co daje piach ..... a co nawet najlepszej klasy żwirek :yes

Tem żwirek to tylko jeden zwierzak rusza - ja :)

jak pozadki robie moja "babka" to tylko sie patrzy sie w akwarium :)

A tak na powaznie to faktycznie nic nie wzrusza żwirku ale jego jest tak mało ze nie przeszkada to (oby optycznie wyglądało jakoś )

Teraz nie daje do nowego czekam az glony zaczna znikac

Co do piachu to Harnas mial ale byl w szoku ile syfu tam sie zbiera (nie miałem wiec nie wiem jak to jest)

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz, zaraz ... ja w przyszlosci (po calkowietym dojrzewaniu) planuje piach przed skalami, bo mi sie strasznie to podoba.

Co to za egzotyka bez plazy:D

Wiec jak to z tym piachem? Harnasiowi syf gromadzil sie pod piachem? czy na piachu za skalami? Czy na piachu na widoku? Mial na etacie zone (albo jakas inna babke) do sprzatania? :yes


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Jan Rogalski

Więc - to fakt, że bez piasku lub nawet żwirku dziwnie wyglada akwarium.

Choc jak wiadomo wiele osób nie ma podłoża ze względu na syfek, który sie zbiera i obciąża system.

Co do Harnasa to rozmawiałem z nim o piasku na priva.

Mialem wziąc od niego, ale okazało sie ze jak płukał to tyle, sie nazbieralo tego syfu (pewnie w pisaku i na piasku )

Powiedział ze nie ma sensu tego płukać, bo bede miec wiecej problemów niz pożytku.

Wiele czytałem na tenat piasku i naprawde opinie sa bardzo skrajne.

Ale wiele osób które mają pisza tak jak Piona

że musi być odpowiednia ekipa czyszcząca

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi udalo sie odzyskac ok. 75% piasku Harnasia. Rzeczywiscie syfu było w nim na potęgę. Kilkanascie razy wuplukany, przesiany przez siatke i wygląda OK. Woda mętna ale mam nadzije ze w ciagu dnia/dwoch to ustąpi. Choc przyznam, ze mam w swoim 105 worek Aragalive i na nim nie ma nawet grama syfku. To jak sie piasek zachowuje, czy przyjmuje do siebie syf, czy go rozklada czy gnieje razem z nim zalezy przede wszystkim od piasku.. a ten o ile dobrze zrozumiałem byl z Aquariusa...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta.. powiem tak do oczyszczania piesku w moim przypadku używam odkurzacza ze specjalną nasadką w kształcie kielicha i jest wszystko oki A co do babkowatych to wedle upodobania ja mam wymagania choć z wiekiem przechodzi mi to:D:D i PYTANIE po co płukać ten piach?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zwir to ja moglem czyscic chyba z miesiac tyle syfu bylo nie wiem skad to sie wzielo bo cyrkulacje mam ostra.A tak sie zlepil ten caly syf pod zwirem ze hej.

Powiedz mi piona ktory masz piasek z um-um nazwe bo jest kilka.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek z Um-Um .Ten za 149 pl .Wyspy Bahama .:)Cyrkulacja wody nie ma nic do podłoża ,tam chodzi o organizmy filtrujące typu :rozgwiazdy piaskowe,ryby z rodziny -babkowatych i tp. organizmy.:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez stawiam na piasek. nawet jak sie syf zbiera to bakterie, rozgwiazdy i inne poczwary go rozloza. zwirek mi nie pasuje nijak do morskiego, babki tez kreca nosem na takie podloze. Lifesand i tylko to.


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Araglive??

Nic sie nie stanie jak teraz wzuce do dojzaego zbiornika ten caly piasek z tym zyjacym syfem.Choc watpie czy cos tam jest ale sprubowac mozna.

I jeszcze jedno pytanie jak maja sie te 10kg piachu do powierzchni w akwa dodam ze warstwa okolo 1-2 cm???

Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

Piasek z Um-Um .Ten za 149 pl .Wyspy Bahama

Wildtom :

tez stawiam na piasek. Lifesand i tylko to.

W kwestii formalnej, czy to chodzi o to?

http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_580&products_id=4332

Bo jedni maja piach, inni zwir, jeszcze inni zwirek, albo grys, czy cos tam jeszcze innego.

Ja chce miec piach, piasek, piaseczek :)

Jak na plazy (z wyjatkiem Grecji:) )

Drobny miałki piach przesypujacy sie przez palce, miekki jak spozywcza maka (no prawie:) )

a nie drobne kamyczki jak na podjezdzie przed garazem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem dlaczego ale jak pisze @Piotr Jan o tym piasku to ja na nim nie widze skałek czy rozgwiazdy piaskowej ale 20 letnią laske z dużym biustem taką opaloną blondynkę.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
khmer :

20 letnią laske z dużym biustem taką opaloną blondynkę.

Hmmm... znaczy sie mowisz, ze sie znasz z moja zona.

No coz ... ciekawe rzeczy na tym forum mozna sie dowiedziec.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywy piach powinien byc drobny- wlasnie taki jak Piotr opisuje. Nie zwirek czy kamyczki tylko prawie maka. W berlinskim wystarcza 2-3 cm. Brud miedzy drobnymi ziarenkami nie przedostaje sie w tak duzej ilosci wglab.

Kiedys dyskutowalismy tu na zemat kalkwasser.

"Moj zwir to ja moglem czyscic chyba z miesiac tyle syfu bylo nie wiem skad to sie wzielo bo cyrkulacje mam ostra.A tak sie zlepil ten caly syf pod zwirem ze hej."

Nie wiem czy ten kto to napisal dodaje kalkwasser ale objawy pasuja.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Nie wiem czy ten kto to napisal dodaje kalkwasser ale objawy pasuja.

No dobrze. Wiec co? Tylko reaktor wapna?

A wode dodawac po osmozie z pH 7 ?

Nie mam doswiadczen z mixerem, a tym bardziej juz wieloletnich tak zeby ten efekt zaobserowawac.

Jezeli tak jest faktycznie, i piach sie utwardza z czasem, to zadna rozgwiazda czy babka tego nie ruszy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz, jaka paruje (bo wiadomo ze parowanie do podstawa destylacji) ale co z ph baniaka jak bedziemy dolewali wody o ph 7 do akwa w ktorym ph jest ponad 8 ?

Dolejemy takiej "kwasnej" wody np. 1%.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium pH=7.

"Wiec co? Tylko reaktor wapna?" Albo Balling. A w malych aqua to wystarcza gotowce (jakies tam Bio-Calzium itp. oraz zmiana wody z dobra sola)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

W moim akwarium pH=7.

Naprawde?????????????????????


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.