Skocz do zawartości
kiwalski

piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeden worek Aragalive. POLECAM. Piasek jest tak sypki, ze jak ryba płynie blisko dno to wbija tumany za sobą. Natomiast wyjęty z wody robi się zwarty jak glina. Tym którzy nie boją się syfu w akwa polecam wrzucenie całej zawartości worka z piachem - bez płukania, łącznie z wodą ktora jest w worku. Robi to totalny bigos w akwa, ale po 2-3 dniach woda się krystalizuje. Już po tygodniu robią się w nim bąbelki powietrza i na oko laika widać, że podłoże żyje. Jakieś robale kopią w nim tunele (widać to przy szybie). Nie wiem, czy podjerzewać o to piasek, ale po 3 miesiacach pojawił się u mnie pełzajacy fragment rozgiwazdy piaskowej (na razie ma dwa ramiona, pozostałe trzy w drodze) ale tak zasuwa, że jak poszedłem po aparat zeby jej zrobić zdjęcia to jak wróciłem to jej już nie było (do dziś nie odnaleziona :-)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie panowie zasadnicze:

1. Czy ten sprzedawany np.u Przemka piasek Aragalive jest dobry?

tzw. jeżeli sa tam bakterie i inne organizmy to jak to jest zamknięte to przecież to szlag trafi, no przecież każdy wie co robi się z wodą morską, skałką, ... po paru dniach zamknięcia. Niby tam pisze że to jakaś specjalna osłonaka... ale no nie chce mi się wieżyć że leży to gdzieś na magazynie 1 rok wyciagasz i wsypujesz i wszystko żyje i jest ok.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje ze nie ma potrzeby przeplacac za niby "zywy piach" bo i tak nic tam nie ma oprocz jakiegos smrodu i paru na krzyz bakteri.

Dlatego kupie zwykly piach-martwy tylko gdzie????


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi że to jest złe że nie warto przepłacać..

Tylko o to jak to jest możliwe że to jest żywe? kiedy np mówi się że bakterie w filtrze kubełkowyn po paru godzinach bez przepływu padną a nawet przy denitryfikacyjnych bakteriach to i tak jakiś ruch też musi być.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na kwestie że po dodaniu tego piachu stwierdzilem niklą prawie nie zauważalną prace turboflatora????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywy piach to piach sprzedawany w workach z woda, na mokro i zazwyczaj majacy dosc krotki termin waznosci. jak kupisz wysuszony zywy piach albo taki co to juz 2 lata sie w tym worku kisi w sklepie to z zywym nie bedzie mial wiele wspolnego

EDIT

i plukac tez go nie nalezy, prosto z wora siup do baniaka


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wildtom :

zywy piach to piach sprzedawany w workach z woda, na mokro i zazwyczaj majacy dosc krotki termin waznosci. jak kupisz wysuszony zywy piach albo taki co to juz 2 lata sie w tym worku kisi w sklepie to z zywym nie bedzie mial wiele wspolnego

EDIT

i plukac tez go nie nalezy, prosto z wora siup do baniaka

a ty myslisz że ten piach był suchy???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do kolegow Khmera i Kiwalskiego bylo, ktorzy marudza :)

skad mam wiedziec jaki Ty piach miales ? :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam do Was pytanie czy na worku pisze wyraznie "data przydatności" do sporzycia?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pisalo kiedy byl napelniany, niestety pojecia juz nie mam jaka to byla firma. piszac o terminie waznosci mam na mysli ze najlepiej sie zaczaic na nowa dostawe a nie brac takiego z polki co juz kurzem porosl


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiwalski :

to ze nic tam nie ma :)

zle mnie zrozumiales to wyglądalo tak piana byla wybijana mniej lub wiecej- po dodaniu tego specyfiku prawie ustoło wybijanie..... piany i parametry sa

jak najbardziej oki jak nie stosowaleś to nie sugeruj Jak dla mnie powinno być to stosowane w baniakach z małą iloscia żywej skaly bo przejmuja czesciowo wlasnie to co ma robic żywa skala w naszych zbiornikach ot co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szczerze jestem zainteresowany tylko mam obawe że

wydam kase i to niemałą a tu dostane worek który leżał sobie spokojnie na magazynie rok, i tyle z mojej radosci , a u nas wszystko jest mozliwe.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szczerze jestem zainteresowany tylko mam obawe że

wydam kase i to niemałą a tu dostane worek który leżał sobie spokojnie na magazynie rok, i tyle z mojej radosci , a u nas wszystko jest mozliwe.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupiłem u Przemka a miedzy nami nie zawsze bylo rózowo(MIALEM CAŁKOWITEGO BANA) tak na marginesie powiem tak -produkt otrzymany jest jak najbardziej oki polecam!!!!!! A jak to jest z tym życiem że to jest piach żywy ....to nie takie głowy nad tym myslały Mam i jestem bardzo zadowolony @khmer a co powiesz na to że jajka czy tam tzw cysty solowca rozwijaja sie mimo to że przez np 2 lata są poza wodą a piach dostarczany masz na miekko czyli z woda sloną nie płuczesz tylko go wpierniczasz do akwa i jak dla mnie jest suuuupeeeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Piona masz rację z solowcem sam mam puche 2 lata po terminie a jak zaleje to 60-70% wylegu. Ale jak przeczytasz instrukcje to pisze jak byk bez dostepu wilgoci!!! jak byś je zmoczył albo na słońce to po nich.

Ja zgodze się z tobą że napewno nikt tu kitu nie wciska i że jest to dobry produkt tylko ze mam obawy że jak nie ma daty ważności do kiedy to o d*p.e to rozbić bo jak mam sie zapytać np. Przemka chej masz żywy piasek -tak mam. i bedzie mówił prawde a że on w magazynie w niemczech 1 rok leżał czy gdzie indziej to on sam nie bedzie wiedział, a może ten piasek np. z 3 miesiące jest dobry?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ khmer co ja mam ci odp ?? że trafiłem na akurat dobry worek z tym towarem ??? jest dystrybutor tego niech ci odpisze Ja caly czas pisze że jest to prod. godny polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz postanowilem kupuje martwy piach tylko taki jakis super drobny nie potrzebuje bakteri ani innych tam robali bo mam tego pelno w 100kg skaly wiec wzuce martwy i za miesiac bede mial 3 razy lepszy niz ten w worach "zywy"

khmer-Byle data waznosci byla wybita oryginalnie na opakowaniu a nie jakies nalepki bo w to to ja nie uwierze u nas w kraju:D

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz to nie pisz w tematach i bedzie oki Ja cie sprawdze kolo masz piony słowo jakem piona ..... a te 100 kg to jak dla utopia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz posiadam morskie akwarium i nie rozumiem dlaczego to niby mial bym nie pisac w tematach????

Po to jest to forum aby sie czegos dowiedziec zapytac itd ja tak wlasnie zrobilem.

A ze mamy rozne poglady na dany temat to nie znaczy zeby nie pisac.

Dla mnie temat zamkniety bo tak jak wyzej napisalem wybralem jedna z opcji dla mnie najwygodniejszych a przy tym mniej kosztownych.Bez sensu abym pakowal zywy piach do dojzalego zbiornika.I tak potrzebuje piasek na pas przed zywa skale o szer 10cm.No chyba ze robil bym DSB to co innego ale szczerze mowiac wole kupic piach prosto z frachtu niz w worach ktore przelezaly rok.

Pozdr.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy zywego piachu. Tak na chlopski rozum to wydaje mi sie, ze zanim jest pakowany to dodaje sie do niego szczepy bakterii, a wlasciwie ich formy przetrwalnikowe. Odnawianie kolonii po otwarciu eorka jest blyskawiczne. Przetrwalniki wytrzymuja goraco, zimno nawt uv. Wiec piach bedzie zywy. Co do zwierzakow, to wydajwe mi sie, ze wiecej wychodzi ze skalu i uzyznia ten piach, niz jest orginalnie. Nie przezyly by tego. Taki zwykly kielz zdycha po dobie bez tlenu, w zimnie, wiec nie wierze ze moze przezyc np rozgwiazda piaskowa. No chyba, ze obchodzi sie z tym jak z zywa skala, a do workow sa pakowane, np tabletki tlenowe. Tyle mojej apraktycznej, czystto teoretycznej polemiki:D Pozdrawiam

PS, Suma sumarum zywy piach to dobry zakop:yes


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno tu nie zagladalem ale chcialbym sprostowac moja bledna wypowiedz! Oczywiscie wiekszosc to wychwycila.

W akwarium mam Ph 7,9-8,2 a KH = 7. Przepraszam.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.