Skocz do zawartości
akfarium

Wyniki testów Salifert - prawidłowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 1,5 miesięczne akwarium i przyszedł czas na testy. Wyniki następujące: Mg >1500; Ca >500; NO3 = 0; PO4 = 0; NO2 = 0; KH = 12,1; Alkaliczność ?? = 4,33 Te wyniki są dobre? Coś zmienić? Poprawić ? ;-) 500500resteststesewraaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zmienić? Poprawić ? ;-)

A co chcesz zmieniać????? Coś jest w baniaku??? ja bym grzecznie czekał,,,,,, :)

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby powiedzieć czy są OK to napisz co masz w baniaku ??? jeżeli sama woda i skała to nie dziwią mnie takie wyniki.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc rozgwiazdę piaskową dolabellę 2 ocellarisy z 5 innych ślimaków korale twarde i miękkie (ok 15 gatunków). Wiem ze to nie dużo jak na razie ale chciałbym się zorientować czy mogę inne zwierzaki umieścić w akwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz fotkę??? jak masz to wstaw jak to wygląda


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze zasolenie wody bo coś za wysokie te wyniki.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki są, wata w kominie wymieniana co 3 dni żeby nie było :p ale pomyśle o jej likwidacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin masz juz wszystko podane i fotki zamieszczone wiec możesz teraz doradzić koledze :) wybacz za uszczypliwosc ale od pewnego czasu wypowiadasz sie tylko tam gdzie mozna nabić posty na zwracaniu innym uwagi. Nie zauważyłem abyś dawał rzeczowe odpowiedzi komukolwiek.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mnie tam nabijanie postów nie interesuje tylko konkrety KONKRETY .... ;) konkretne odpowiedzi ;) bo sam nie mogę nikomu nic jak na razie doradzić więc oczekuję pomocy, więc jak ? hellooo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak właściwie w czym mamy ci pomóc ? Bo troszeczke nie rozumiem ;)

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chopakii....napisałem przecie że pierwsze mnie interesuje poziom KH i ta alkaliczność a potem pytałem czy mogę inne zwierzaki już dodać do solniczki ;) a co do Włodzimierza, to czy zbyt wysoki powiom tychże pierwiastków może bardzo zaszkodzić? Moja sól to Red Sea Coral Pro Salt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin masz juz wszystko podane i fotki zamieszczone wiec możesz teraz doradzić koledze :) wybacz za uszczypliwosc ale od pewnego czasu wypowiadasz sie tylko tam gdzie mozna nabić posty na zwracaniu innym uwagi. Nie zauważyłem abyś dawał rzeczowe odpowiedzi komukolwiek.

Tapatalk

Żeby coś doradzić to trzeba coś wiedzieć o zbiorniku same pytanie czy jest OK o niczym nie świadczy,

Ja wiem, że ty jesteś specjalistą od wróżenia z fusów :p niestety ja takiego daru nie posiadam :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jakich informacji jeszcze potrzebujesz? Może jeszcze jakieś inne testy wykonać ? :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawidłowej, czyli dłuższej aklimatyzacji kropelkowej, tak koło 1 godziny te parametry nie zaszkodzą. Ale nie są optymalne dla wzrostu korali zwłaszcza SPS. Sprawdź zasolenie spławikiem lub refraktometrem. I może na początek zmień sól na "biedniejszą" np. Aquarium System Instant Ocean. Masz jeszcze puste akwa i nie ma co konsumować Ca i Mg, przy założeniu właściwego zasolenia wody.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś doradzić to trzeba coś wiedzieć o zbiorniku same pytanie czy jest OK o niczym nie świadczy,

Ja wiem, że ty jesteś specjalistą od wróżenia z fusów :p niestety ja takiego daru nie posiadam :)

No to przecież juz wyżej masz informacje jakich wymagałes wiec możesz udzielić w końcu pierwszy raz konstruktywnej wypowiedzi :) hehe

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z Forum Sejmu :realmad:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie właśnie sprawdzałem spławikiem JBL a solniczkę założyłem na KENT'cie, tzn. że muszę więcej korali dołożyć aby obniżyły poziom tych pierwiastków ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z Forum Sejmu :realmad:

Dobre.. :thumbup:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna rzecz, a mianowicie "trzon" jednego z korala tak jakby wyblakł lub taki już był (nie pamiętam) od spodu (to takie drzewko na środku fotki), jest jaśniejsze po prostu, to coś może oznaczać? i jeszcze jedno, co to za zwierz na fotce ???

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zmień sól albo mieszaj pól na pół z Instant Ocean.

Wstaw zdjęcie korala z tym jaśniejszym trzonem :)

Stomatella, pożyteczny ślimak.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ślimaczydełko niech sobie tam wcina a białe placki na fotkach. Majsterkowałem obok tego "drzewka" więc ma schowane polipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.