Skocz do zawartości
Landryn

Skleroza nie boli... czyli oszczędzaj światło w akwarium :D

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i Wam zdarzyło się włączyć ręcznie światło na zegarach czasowych, a potem zapomnieć je ustawić na AUTO.

Wczoraj odwiedziła mnie ok 11 rodzinka... i wiadomo od razu tekst zapal światło...a że zegary uruchamiają mi oświetlenie nieco później to dobry Adrian włączył sam. I zapomniał przestawić zegary. Po 20 wyszedłem z domu, potem nocka i 7 rano wracam do domu.. a światełko nadal zapalone. I tak baniak przez 20h oświetlony był sobie.

Jakie macie obserwacje gdy światło pali się np koralom zdecydowanie dłużej niż zwykle?


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu godzinach nic sie nie stanie, ale dwie doby wystarczy zeby spsy mocno pojasnialy czyli wyrzuciły zooksantelle, a to juz bardzo niebezpieczne.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio "oszczędzałam" energię wyłaczając pompy obiegowe. Karmiłam tubki i caulastree staram sie codziennie, bo chciałam żeby doszły do siebie po przejściach. Co prawda na sterowniku jest przycisk do karmienia, ale one niemrawo jedzą i jak się włączy to wrywa niektórym jedzenie. Więc wyłączyłam recznie prąd obiegówkom. Oczywiście rano patrzę wyłączone. I zdarzyło mi sie to juz 3 raz!

Ale żadnych zmian nie widać.

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys na timerze wylaczylem wieczorem cale oswietlenie jak nowe zwierzaki przyjechaly.

Wlaczylem na auto przed pojsciem spac i...

Wstajac o 7ej okazalo sie ze ryby cala noc mialy dzien. Po krotkiej analizie znalazlem w opisie czasomierzy ze przy jednym auto dziala jak sie ustawilo,natomiast przy podwojnym kliknieciu robi sie revers, czyli godziny ustawione na wlaczenie sa wylaczone, a zalacza sie w godzinach off.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to zdarza regularnie, na szczęście tylko w sumpie :|


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio "oszczędzałam" energię wyłaczając pompy obiegowe. Karmiłam tubki i caulastree staram sie codziennie, bo chciałam żeby doszły do siebie po przejściach. Co prawda na sterowniku jest przycisk do karmienia, ale one niemrawo jedzą i jak się włączy to wrywa niektórym jedzenie. Więc wyłączyłam recznie prąd obiegówkom. Oczywiście rano patrzę wyłączone. I zdarzyło mi sie to juz 3 raz!

Ale żadnych zmian nie widać.

Widzę że ktoś się napracował przy ortografii :D

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to jest pikuś :-)

ja w poprzednim akwa miałem podłaczone ro . i kilka razy włączałem wieczorem

a z rana była kałuża wody :-)

co ciekawe zasolenie zawsze mam 1.026 z rana nie raz zdarzało się że miałem 1.020 i nigdy korale nie marudziły ( nie licząc żony :-P )

dolewało się przez noc około 100 litrów .

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to jest pikuś :-)

ja w poprzednim akwa miałem podłaczone ro . i kilka razy włączałem wieczorem

a z rana była kałuża wody :-)

co ciekawe zasolenie zawsze mam 1.026 z rana nie raz zdarzało się że miałem 1.020 i nigdy korale nie marudziły ( nie licząc żony :-P )

dolewało się przez noc około 100 litrów .

Konrad witam w klubie, ja już mam na stałę elektryczny pochłaniacz wilgoci. Też już ponad setkę wylałem na gabinet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to jest pikuś :-)

ja w poprzednim akwa miałem podłaczone ro . i kilka razy włączałem wieczorem

a z rana była kałuża wody :-)

co ciekawe zasolenie zawsze mam 1.026 z rana nie raz zdarzało się że miałem 1.020 i nigdy korale nie marudziły ( nie licząc żony :-P )

dolewało się przez noc około 100 litrów .

ja juz trzy razy zalalem jak zbieralem RO do banki i jak sie obudzilem rano to sobie o tym przypominalem :) podloga na pietrze przemoczona a na dole z zarowki w suficie woda kapala i kaluza pod nia :) teraz zbieram do banki wstawionej do wanny.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech , muszę ten temat pokazać żonie . Bo myślała że to tylko ja mam taką sklerozę :-))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja mam dolewkę na elektrozaworze z pływakiem. raz tylko mi przelało, jak wsadziłem wężyk od osmozy między pływak i uchwyt i nie miał jak się podnieść i cały czas sobie kapało.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja mam dolewkę na elektrozaworze z pływakiem. raz tylko mi przelało, jak wsadziłem wężyk od osmozy między pływak i uchwyt i nie miał jak się podnieść i cały czas sobie kapało.

gdybym ja mial mozliwosc podlczenia wody i kanalizacji do szafki pod akwa to tez bym tak pewnie mial...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja mial mozliwosc podlczenia wody i kanalizacji do szafki pod akwa to tez bym tak pewnie mial...

a czytaliście temat Seb-a ?

Przecież on przez takie podłączenie załatwił zbiornik .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytaliście temat Seb-a ?

Przecież on przez takie podłączenie załatwił zbiornik .

masz linka? gdzies musialem przeoczyc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat mam juz spokoj, bo zamontowalem miedzy kran a osmoze zegar wodny (Gardeny) i mimo to wode zbieram do wiadra wstawionego do zlewu.

Teraz tylko czasami rano pali sie swiatlo w akwarium, a moglbym przysiac, ze po zakonczeniu imprezy wylaczylem -_-

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha temat przelanej wody z filtra to juz inna bajka... Mam pojemnik i wiem ze w ciągu godziny się zapełnia... I mija godzina... siedzi sie na forum, robi co innego i nagle zapala się żarówka w głowie... "łazienka, woda, przelanie"... i leci się na złamanie karku :D Teraz już mam dłuższy wężyk i całą czynność robię w wannie-znudziło mi się wycieranie podłogi z kałuży wody :p


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.