Skocz do zawartości
Gość Feniks

Porites sp.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Feniks

Witam! Mam pytanie odnośnie porites sp..Mam zamiar założyć akwa 60x30x30 czyli 60 litrów.Przeglądająć sklepy internetowe natknąłem się na skałkę z ozdobnymi ,żyjącymi w kolonii porites sp..Po późniejszym przeczytaniu króciutkiego artykułu na ich tamat okazło się ,ze mieszkające tam wieloszczety to serpula sp. a ta skałka to koral madreporowy,w którym drążą korytarze.Mam pytania dotyczącej wyżej wspomnianej porites sp.czy mógłbym ją hodować w 60litrach.Jak i czym ją żywić.Może ktoś ją hoduje lub hodował i wie jakie parametry wodne lubi.No i ooczywiście jakie ma wymagania świetlne dodam od razu,że nie będę miał lampy HQI.No i tu rodzi się następne pytanie akwarium mam z pokrywą gdzie orginalnie zamontowana jest tylko jedna świetlówka czy da się jakoś przerobić pokrywę by było ich trzy sztuki?Z góry dziękuję za odpowiedź .P.S Mam nadzieję,że nie będziecie proponowali kuracji z benzynką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie specjalnie rozumiem ale zaszła tu chyba pomyłka. chodzi ci zapewne o christmas tree worms. są to robaczki a porites to koralowiec. pokarm to plankton wyłapywany z wody. akwa powinno być w pełni dojrzałe. skałkę nalezy ustawić w silnym prądzie wody pod dobrym oświetleniem. co do świetlówek to jestem za słaby w technice ale t5 powinieneś mieć ze 2 (np 60/40 jest o nich artykulik na forum) plus 1 aktyniczna. pozdrawiam i życzę powodzenia


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feniks

rzeczywiście chodzi mi o christmas tree worms.Przepraszam za pimyłkę i proszę o dalsze uwagi na temat jej hodowli .Widać,że chyba jest mało popularna.Dzięki mark.l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.