Skocz do zawartości
MMirekJ

Solniczka :) Fajny Problem :) :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kurde, w ostatnim okresie pojawilo się wiecej glonisk niż 2 tygodnie po wlozeniu zywej skalki do akwa.Rys 1. przedstawia akwa 1 stycznia, Rys.2 akwa aktualne!!!

Sam już nie wiem co się dzieje,czyzby akwa znowu wchodzilo w jakis ponowny okres dojrzewania, kiedy znikna gloniska???

Aktualnie w zbiorniku znajduje się pare slimakow turbo i krabikow, Xenia, SarCo, pare Grzybkow J

A, skala było wlozona do akwa ok.15 grudnia, parametry w normie,Ca 430,NO3 0,KH 11-?,

zasolenie 1023,temp.24-25 `C.Ciagle dozuje Kalkwasser,oswietlam zbiornik 10 godzin dziennie 4x39 W,cyrkulacja 1x1000 l/h MaxiJet, 1x2400 l/h Marea, Hydor 1x600 l/h i jako pompa glowna OR 3500, odpieniacz DIY(Made by RS, za co bardzo dziekuje ) na PH 2500.

Rys.1

1155-awka od przodu.jpg

Rys.2

1155-wyglad akwa 14 stycznia.jpg

:D:):D

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może PO4?

Może coś nie tak ze sposobem dozowania kalkwasser (dostęp powietrza, stary roztwór)?

Może trzeba jeszcze trochę cierpliwości. Minął dopiero miesiąc.

Ja na początku miałem w akwarium dużo makroglonów. To pewnie się przyczyniło do tego, że nie miałem plagi glonowej w okresie rozruchu.

Sprawdzaliśmy wodę po RO? Nie jestem pewien ale chyba tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem totalnym zoltodziobem i dopiero zalewam akwarium ale z tego co czytalem to mozna probowac zwalczac glony wspomnianymi przez rs glonami wyzszymi - moze i podziala?

P.S Ale w sumie to zwalczanie skutku a powinnismy dojsc przyczyny - mam nadzieje ze ktos doswiadczony Ci pomoze :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna to czas..... - cierpliwości !!! - glony same zejdą... - tyle sie tu pisze o dojrzewaniu i nikt tego nie czyta.

Zgroza ! - alarmy , dyskusje o niczym - zupełnie niepotrzebnie..!

CZEKAĆ !!!


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie .

Glony zaczeły zchodzić - wszystko niby ok .

Ale kupiłem obsadę i wlałem zawartosc woreczków do zbiornika.

Obsada jechała do mnie 8 - 9 godzin.

i nagle glony zrobiły totalny kontratak.

Okazało się ,że w wodzie z woreczków powstał amoniak.

Wskoczył mi z około 0 do 4.

I cała zabawa zaczeła sie od nowa :-(

Może to to?


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można stosować wyższe z rodzaju pełzatek bo one do rozwoju potrzebują substancji typu azotany a ich przy zakładaniu nigdy nie brakuje A jakie masz własnie No2 ???? to ważniejsze od No3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie parę ślimaków Astrea Tecta są one w kształcie stożka Te stare glony będzie musiał usunąć ręcznie ale nowe będą żarły i wyżrą je totalnie Miom zdaniem te glony będą Ci rosły bez względu na parametry wody Są trochę takie śliskie w dotyku ochydne Możesz wprowadzić pełzatkę napewno ograniczy ich wzrost ale wtedy będziezs musział od czasu do czasu skubać pełzatkę zamiast tych glonów a pełzatki ślimaki nie ruszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wolisz extremalme rozwiązanie to kup sobie z 2 jeżowce - o ile masz stabilne parametry a to chyba nieprędko nastąpi ! .

W reefshop jest niebieski Tripneutes gratilla (mama takiego ) nieziemski wyjadaka.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj co by nie pogubiły igiełek są bardzo wrażliwe na złą jakosć wody A z wodą coś nie tak skoro akwa zamiast dojzewać to jakby odwrotnie lepiej wyglądalo na początku jak teraz Przyznam że sam na początku mialem gloniska długie na 30 cm lecz u mnie sprawe rozwiazal nitroreduktor Lecz ja bym nie panikowal z tego powodu ,tak ma sie prowo zachowywać dojrzewający baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwila zmierzylem parametry i wszystko ok.

Zasolenie 1023;pH 8,3;NO2 0;NO3 0;NH3 0;temp.25`C;Ca 430;kH 11-12.

Niestety PO4 nie zmierzylem bo nie mam testu:(

ale juz zamowilem:)

Narazie poczekam,jednak postanowilem ze jeszce w tym tygodniu wyciagne skale,przedmucham ja dokladnie,niech syfek z niej wyleci i poukladam na nowo, a calosc wody z akwa przeleje przez jakas siatke i wate i wychwyce wszystkie zanieczyszczenia,a pozniej chlup znowu do awka:)!

Dokupie tez z 5 slimakow i 5 krabikow)

Tylko nie jestem pewien czy zamowic tez jakiegos jezowca,tak jak Mi proponowal Khmer,szkoda by go bylo jakby ............!

Co do pelzatki to raczej nie bede obsadzal ani akwa ani sumpa,nie chce tego w akwa!Poczekam moze obejdzie sie bez tego rozwiazania:)

A wczoraj pozrywalem troche tych glonis:) i odrazu akwa wyglada lepiej:)

Jak cos sie mzmieni to znac:):):)

badzmy dobrej mysli ze szybko to nastapi:):):D

Pozdrawiam.


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalna konkurencja w postaci glonow wyzszych to moim zdaniem dobra metoda walki z niepozadanymi glonami tylko jedyny problem zeby sie nierozrosly po akwa najlepiej je dac tak zeby latwo bylo usunac tzn. lepiej z dala od skaly bo jak sie zakorzenia to moze byc problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@MMirekJ, nie bardzo rozumiem stwierdzenia:

"...skale,przedmucham ja dokladnie,niech syfek z niej wyleci i poukladam na nowo"

czy oby nie za dużo z tej skały wydmuchasz życia?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj przedmuchalem skalke i wylecialo z niej duuzooo

syfku,a przy okazji odmulilem doporzadku dno:)

Paramerty wody ,takie jak w powyzszym poscie,zadnych zmian:)

A jakiej Masci najlepiej wpuscic krabiki czy slimaki,aby gloniska wytly rowno?A i ile najleiej na awka 200l,aby pozniej jak juz akwa dojrzeje niebylo zadnego problemu z Nimi czy przez Nie?

Ja mysle o czym takim,tylko nie wiem ile tego:?:)

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=CAL029AS38 w ilosci 5 sztuk

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=TRIBVJPV38 w ilosci 1 sztuka

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=ASTJHDM139 w ilosci 5 sztuk

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=CYPFD6IN39 w ilosci 1 sztuka

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=NER86MFV39 w ilosci 5 sztuk

:):D:D:D:):D:) Pozdrawiam.

-

-


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje DI tylko sam RO.Woda z RO leci chyba dobra bo wyszlo po zmierzeniu 2 u RS,ale nie pamietam jakim parametrem ten pomiar sie okresla:).Ph 8,2-8,3 :);):D


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.