Skocz do zawartości
pajak04

Nano reef 30L Kielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam własnie zakupiłem mój pierwszy zbiornik morski :)

zestaw :

-akwa nano reef 30L

- deco light 2x11 W ( pierwsza 10000K druga 20000K)

-Fan 3

-żywy piach

- bakterie special blend

docelowo w tym zbiorniku mają się znajdowac korale miękkie ekipa czyszcząca i A. ocellaris. Z czasem zmiana zbiornika na większy a ten posłuży za kwarantannowy :)

we wtorek zakupuję 2-3 kg żywej skały z działającego zbiornika a w zasadzie znajdującej się w sumpie i do tego wodę również z działającego zbiornika.

Mam pytanie czy niezbędny mi będzie odpieniacz? a jeśli tak to na jakim etapie i co polecacie do takiego zbiornika.

no i pytanie odnośnie falownika bo planuje na początek zakupić jvp 101 czy bedzie odpowiedni do takiego malucha? co ewentualnie polecacie w fajnych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy znasz dobrze osobę od której kupujesz skałę? Czasami lepiej jest kupić z frachtu i poczekać dłużej z dojrzewaniem bo kupując od kogoś możesz trafić na coś co kiedyś przeżyło różne plagi, było zaniedbane, albo jest już po prostu stare.

Wielu forumowiczów prowadzi taką kostkę bez odpieniacza opierając się na purigenie, phosguardzie i cotygodniowych podmiankach. Jest takich kostek na forum masa więc spróbuj podpatrzeć co się innym sprawdza.

Jeśli chodzi o JVP 101 to z tego co wiem jest ona bardzo duża. Spróbuj raczej koralie 900/1600

powodzenia:)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa do cyrkulacji za mocna, kaskada już sama zrobi trochę roboty, zamiast korali 900 możesz jeszcze wstawić małego resuna 2000 bo jest jeszcze mniejszy a w takim zbiorniczku szkoda zabierać miejsce. Odpieniacz możesz później wstawić w kaskade taki ByTomko ze strzykawek to podnianki co dwa tygodnie

Wtedy. Jak chcesz taka mała pompke do możesz podjechac do mnie to zobaczysz na żywca.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brdzo Chetnie skorzystam z zaproszenia :-) chybaa na resuna sie zdecyduje :)

aa jesli chodzi o Swiatlo too swiecic odrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeć od razu ale zacznij od czterech godzin dziennie.Też kiedyś miałem taką kosteczkę i koralia 900 wystarczy ci w zupełności.

Edytowane przez jacula1980 (wyświetl historię edycji)

www.cidchem.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pajak04: kupowałeś w Kielcach czy sam to składasz?


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kosteczce mam Koralie nano, i w zupełności wystarczy. I tak mam ją skierowaną w powierzchnię, bo szarpie koralami :). Po za tym reszta sprzętu jest ok. A odpieniacz jest ci nie potrzebny. Jest kilka szkół, jedni mówią że warto mieć, inni że nie. Poczytaj do czego służy odpieniacz dokładnie i sam zdecyduj, natomiast phosguard, purigen i podmiany wody wystarczą w zupełności. Możesz zobaczyć w moim poście, jak wszystko ładnie hula :).

http://nano-reef.pl/topic/49307-no-i-nareszcie-aquael-nano-reef-30l-na-starcie/#entry485891

Edytowane przez draco1984 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie brałeś u Krzyśka na Zagórskiej. Jak dobrze z nim pogadasz, to się wszystkiego dowiesz, m.in. że jvp będzie za mocna - weź Koralia 1, wszystkie testy na początek są ci zbędne, najważniejsze to PO4 i NO3 i takie sobie spraw, resztę zaczniesz badać za kilka tygodni - zatem masz czas. Pozostałe parametry będą w normie jak będziesz pilnował podmian, zakup sobie dlatego salimetr spławikowy aby wodę robić jak należy. Mam w szafie trochę sprzętu pisz jak czegoś szukasz.

Edytowane przez jaszczomp (wyświetl historię edycji)

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zoolek to wieka lipa. Polecam salifery


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie poco ci testy kupisz zestaw i się wykosztujesz pewnie szybciej przeterminują kup pojemnik na mocz w aptece i używaj tylko jak będziesz woził wodę do badania jedziesz do hepatusa i Renia zrobi ci testy i bez zastanawiania się jaki jest odcień koloru w teście


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Ciekawe podejście ... testy nie są po to żeby stały w szafce. wypadałoby raz w tygodniu poświęcić 10 minut na zbadanie wody :) Wówczas nie powinny się przeterminować ;)

Zawsze też można odwiedzić innych posolonych - to prawda, ale jak frajda uczyć się i robić wszystko samemu :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.1 tak ale pod warunkiem że że nie masz problemu z rozróżnieniem odcieniu koloru jaki występuje w teście (ja mam więc sie nie bedę męczył)

-2 poza tym testy otwarte po 3-4 miesiącach potrafią już przekłamywać

-3 wydanie 10 tygodniowo tak nie boli jak wydanie 300 gdzie przy starcie wydatki już i tak są sporawe

ale jak wiesz każdy robi jak uważa pozdrawiam

PS. zapraszam do odwiedzenia forum lokalnego akwarystki (KFA) gdzie jest i dział morski wiem że w powijakach ale czym nas więcej tym lepiej


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27-11-2012 godzina 13 w zbiorniku znalazl się żywy piach oraz skały z sumpa z działającego zbiornika :) całość zalana wodą również z działajacego zbiornika :D dodane bakterie special blend oraz pożywka w postaci aklo 0,1 ml:)

ok 24 zatałem w zbiorniku niespodziankę :D oprócz krylu znalazłem małą gwiazdkę :D niestety nie zdołałem jej uchwycić na foto ale może mi się uda rano :D

na skałach zastalem również miłą niespodziankę :) jak by ktoś pomógł w zidentyfikowaniu to będę wdzięczny :D

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80598cab6c5bd9e6.html

2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c1533247291f593.html

3. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25bd928565eada6a.html

4. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02658acf18ab6259.html

5. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35a7a20e9f50c8df.html

a całośc narazie wygląda tak :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd5a066f4544b18f.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta mała gwiazdka to asterinki to wywalaj ze zbiornika. Znajdź sobie temat i poczytaj, nic dobrego nie robią poza zjadaniem zoa i innych.

http://pl.reeflex.net/tiere/1816_Asterina_sp01.htm

sprawdź czy to takie?

Edytowane przez Lacmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tenn alkohol dodawać codziennie?

Po co i do czego?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co i do czego?

dostalem taką informację że na początku żeby dodawać jako pożywka dla bakteri 0,1 ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie od początku leje Specjal Blend'a i Microbe Lift Nite-Out II, zgodnie z instrukcja i wszystko jest ok. Myślę, że taki zestaw w zupełności Ci wystarczy i nie ma konieczności lania wódy.


,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem taką informację że na początku żeby dodawać jako pożywka dla bakteri 0,1 ml

Póki co nie myśl o żadnym dozowaniu. Przy tak małym zbiorniczku nie bawiłbym się w żadne bakterie, dodaki czy wódke. Poczytaj czym ludzie od nas wypełniają FZN.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie myśl o żadnym dozowaniu. Przy tak małym zbiorniczku nie bawiłbym się w żadne bakterie, dodaki czy wódke. Poczytaj czym ludzie od nas wypełniają FZN.

Dlaczego nie bawiłbyś się w dozowanie żadnych bakterii?

Edytowane przez Sikor (wyświetl historię edycji)

,,Omne ignotum pro magni fico."

Zestaw: AQUAEL Nano Reef 30l, Filtr zewnęrzny FZN-3 + Purigen +Phosguard, Oświetlenie 2x11W, Aquael Easy Heater 25W

Codzienność: Moja strona internetowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.