Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

Filtr glonowy - jakie swiatlo i ile ?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa mam zalane, posolone i napowietrzone. W przyszlym tygodniu jade po skale z frachtu.

Przy dojrzewaniu na pewno nitrat i fosfora poleci do gory - pomyslalem o filtrze glonowym.

Jakie swiatlo i ile tego swiatla polecacie nad glony wyzsze? Refugium ma wymiary 80x40x50h.

I pytanie laickie - glony umieszcza sie na skale? Czy na piasku?

I jakie glony polecacie? Gdzies kiedys czytalem na forum, ze caulerpa chyba nie jest najlepsza bo jednokomorkowa. Latwo uwalnia do wody caly zgromadzony syf.

Czy cos pomylilem???

Wiec, jakie glony polecacie? I gdzie to kupic? Moze ktos z forumowiczow odsprzeda? :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja masm u siebie glony z rodzaju Caulerpa racemosa (Takie bąbelkowate)i jeszcze temu podobne a swiatło 2 male jarzeniówki arcadia 8w i aquarelle też 8 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piona, a jakies szczegoly? temp.barwowa? wielkosc obszaru na jaki swieci te 2x8W ?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barwa 10000k oswietla refugium wymiary przegrody nad którą swieci to jakieś 40*40 cm oswietlam od 20 h do 6 h Z tego co pamietam to oprawy do tych jarzeniówek sa dosc drogie dostałem je w castoramie koszt jednej to chyba 70 zl to są na elekronicznych starterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że podłoże mam c gryziku koralowego takna 8 /10 cm zadne tam cudowne błota chodzi u mnie od wrzesnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ew. mozliwosci zakupu? :)

Znasz jakis sklep wysylkowy? (chociaz teraz zima, wiec z przesylkami chyba lepiej poczekac)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez uzywam 2 swietlowek 8 watowych koszt to elektroniczny statecznik 2x8 wat kupiony w aqualight za cos okolo 30 zeta plus 4 oprawki hermetyczne takie jak od T5 koszt okolo 7zeta od sztuki i 2 odblysniki do swietlowek po 9 zeta lecz moj znajomy uzywa zarowki kompaktowej takiej jak ta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81206476

i chyba jednak szybciej rozrastaja sie glony tez zastanawiam sie na zmiane wlasnie na ten rodzaj oswietlenia

Ponoc ta temperatura barwowa czyli 6500k jest kozystniejsza dla glonow

W swoim refugium mam glony z rodziny Caulerpa

Podloze to zwirek koralowy drobny i troche drobnej skaly

Oswietlam w cyklu odwrotnym do dobowego od 22 do 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ja niedługo jadę do łodzi, jakbyś chciał wziąść od piony glony (o ile oddaje) to mogę je wziąść ale musiałbyś je odebrać u mnie osobiście (ja nie mam czasu na dowóz). do łodzi jadę 19 stycznia i wracam dwudziestego jakby coś. jestem z wawy

a i ja też mam trochę racemosy więc mogę oddać :) ale tylko kilka centymetrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glony sa w sprzedazy w sklepach z akwarystyka sam chcialem sobie dokupic napisalem do aquariusa ale nadal bez odpowiedzi :)( http://www.aquarius.ima.pl/offer.php?cat=79

teraz sprubuje w atollzoo bo tam tez sa w sprzedazy http://www.atollzoo.com.pl/

moze wprzyszlym tygodnu beda mieli w aquamedicu bede tam w srode wiec dam znac czy maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

A ew. mozliwosci zakupu? :)

Znasz jakis sklep wysylkowy? (chociaz teraz zima, wiec z przesylkami chyba lepiej poczekac)

coś moge wymyśleć:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by było Swiatło Aktyniczne ??

24W na PC

Czy ktoś coś takiego miał ??

Jak by glony rosły lubjak by marniały

takie oświetlenie nie jest tak denerwujące w nocy jak zwykła 6500k

Ja mampanel więc oświetla niezły kawałek pokoju

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktyniczne to chyba nie najlepszy pomysl. Glony chcialyby takie miekkie, cieple, zolte swiatelko. Jak pelargonie na parapecie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

Spoko pozostane przy barwie 6500k

Daje fajne swiatełko myśle że bardzo dobre dla glonów.

A jeszcze coś wykombinuje z tą aktyniką innego

Wtedy bym miał już w akwarium ponad 140W :)

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze 6500 jest optymalne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.