Skocz do zawartości
aj2ak

Mętna woda po dodaniu piasku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedwczoraj dodałem piasek do akwa.. ale woda jest ciągle mętna . z dnia na dzień jest coraz lepiej ale do krystalicznej jej jeszcze daleko.,.. ile trwa odmulenie wody i jakie są najlepsze sposoby?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie filtrujesz wody przez gęstą watę, to możesz czekać tatka latka :)

Ten drobniutki pył bardzo wolno opad na dno. A pamiętaj, że jeszcze go skutecznie tarmosisz cyrkulatorami.

Jeżeli masz watę na przepływie wody, to po 2 dniach powinno być OK.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że mam sump dwu komorowy i nie bardzo wiem gdzie ta watę umieścić. A może nałożyć coś na spływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jedno gdzie założysz. Może tam gdzie się przelewa z jednej komory do drugiej?

Musisz ją tylko co jakiś czas albo wymienić albo czyścić, bo jak za dużo zbierze, to jak ją ruszysz, to masz znowu mglę w akwarium.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałóż watę na pompy cyrkulacyjne. Jaki gruby jest piach?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze na kamieniach jest sporo piasku... mam go zdmuchnąć czy tak zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero odpaliłeś zbiornik? Jeżeli tak, to powinieneś mieć cyrkulację skierowaną na skały i od czasu do czasu zmieniać jej kierunki, także piach i tak wymiecie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo drobny...http://www.charterhouse-aquatics.co.uk/caribsea-ocean-direct-natural-live-sand-20lb-p-2114.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem zbiornik już jakiś miesiąc temu.. i cyrkulatory były skierowane na skale cały czas.. ale po dodaniu piasku wyłaczylem je na jakis czas od wczoraj znowu pracują ale mieszają tylko tafle wody.. jak skieruje na skale woda robi się bardziej mętna. Na początku ma tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie podanej granulacji. Jeżeli to odpowiednik #0 z piasku Nature's Ocean (0.1-0.5 mm), to woda może się nigdy nie wyklarować, bo co chwila jakiś zwierzak albo cyrkulacja będą podrywały chmury pyłu. Bardzo drobny piasek najlepiej wygląda na zdjęciach ;)

Skały możesz przedmuchiwać cały czas, to w niczym nie przeszkadza. Byle nie dmuchać cyrkulacją w piach.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył skarpetę na spływie.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje trzymać koniki morskie.. i z czasem zmienić cyrkulacje na niższą wiec może nie będzie tak źle . jakieś błazenki i to wszystko. Musze to tylko wyklarować. a z czasem może piasek się ubije trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj nałożyłem wate na pompę cyrkulacyjną i dzisiaj o niebo lepiej ale mam jeszcze problem z takim jak by kurzem na szybie i kamieniach.... piasek też przysypał kamienie czy mam coś z tym zrobić czy niech tak zostanie? nie będzie to przeszkadzać koralom?

Ps: nikomu nie polecam takiego drobnego piasku.. ładnie wygląda ale jest uciążliwy... może później się ubije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Mialam dokladnie ten sam problem z woda i jej przejzystoscia, dobry znajomy poradzil zeby kupic zwykly najtanszy filter do slodkiej wody, a w jego srodku umiescic drobniutka wate, po 10H od startu filtra woda byla krystalicznie czysta. Kolejna sprawa - jesli to zywy piasek to wiele nie zrobisz ale jesli to miazga koralowa to nalezy ja najpierw dobrze umyc osmoza :) pozdrawiam


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. z mojego doswiadczenia koniki morskie i blazenki nie ida w parze, koniki wymagaja bardzo spokojnej wody natomiast blazenki potrzebuja duzej cyrkulacji. zapelnij wiec moze akwarium rybkami a koniki odpusc, bo koniki to nie taka prosta sprawa.


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że mam filtr ze starego akwa słodkowodnego.. bardzo dobry pomysł.. co do tych rybek to itak nie mogę sobie za dużo ich dodać bo mam tylko 120 l+50l sump... wiec może koniki plus jakieś 2 rybki jeszcze zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angella a co z cyrkulacją?? nie podbija ci tego piasku do góry mętniejąc przy tym wodę .. bo u mnie trochę tak się dzieje... woda ciągle mleczna ale przejrzysta.. już sam nie wiem czy będzie tak cały czas i czy później się oczyści całkowicie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) cyrkulacje mam tak ustawiona ,ze ledwo dociera do dna zbiornika, to znaczy, wszystkie korale ktore stoja na dnie maja zapewniony delikatny przeplyw wody. Jesli Twoja cyrkulacja podbija piach to sprobuj inne ustawienie, inny kat.. Jesli woda ciagle metna to przemieszaj dobrze piach a potem wrzuc do akwarium zwykly filter z akwarium slodkowodnego, do filtra daj gesta wate :) Pozdrawiam, powodzenia

Edytowane przez Angella (wyświetl historię edycji)

AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.