Skocz do zawartości
thomas516

czy takie świetlówki są dobre

Rekomendowane odpowiedzi

ma oświetlenie 4x54w, dwie świetlówki aquawhite 10000k i 2 aquablue 25000k razem dają łądny efek delikatnego błękitu, ale nie wiem czy dobre są do akwarium morskiego


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquablue 25000K? A nie 15000K?

A możesz podać pełne nazwy?

Bo wydaje mi się, że masz typowy standard do morskiego tylko cyferki Ci się pomyliły.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pomyliłm. oświetlenie aqua nova 2x 10000k i 2x 25000k , razem tworzy podobny efekt do ultrafioletu

post-16501-0-97207700-1354304247_thumb.jpg

post-16501-0-21721200-1354304267_thumb.jpg

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne chińskie modele świetlówek dołożone w zestawie do lampy.

Nie wiem czy te dane z świetlówek są wiarygodne.

Ale możesz przeciez sprawdzić, daj pod nie jakies miękasy z zdawaj relację.

Może to alternatywa dla ati, kz i innych :)

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aparat trochę przekłamuje kolory, na żywo nie jest aż tak niebieskie


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda dobre. Jezeli dodatkowo startujesz akwa to nawet nie zauwazysz czy byly zle nie.

Jak odpowiada Ci wizualnie to juz przynajmniej polowa sukcesu:)

Pozdrawiam taplając w talku


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualnie bardzo mi się podoba, nie jest za niebiesko ani za biało :smiling: każdy kto wchodzi pierwsze co zwraca uwagę na oświetlenie jakie fajne, do tej pory goście byli przyzwyczajeni do 6500k w słodkowodnym wiec rużnica jest odrazu :smiling:


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem chinska lampe 4x39 i startowalem na orginalnych swietlowkach 10000 bylo bialo ale na start akurat.

Pozdrawiam taplając w talku


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak...

Chińczyki nie dośc że nie trzymają parametrów, to z autopsji wiem że o temperatuże światła to jeszcze nie wiedzą.

chińskie świetlówki T5 mają zupełnie inny standard niż te dla europy. Nie chodzi o długość czy szerokośc, ale o moc rzeczywistą.

Do tego moc nie ma nic wspulnego z ilością uzyskanych lumenów. Do uzyskania barw światła, stosują rozmaite dodatki pierwiastków.

Ale oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyki mają skośne oczy i te świetlówki dla nich jak i temperatura barwowa jest OK! :hrhr:


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o świetlówkach living colors których dystrybutorem jest FOKUZ ZOO z warszawy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.