Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko czy taka sucha skała nadaje się do solniczki, z tego co widzę jest to obumarły koralowiec więc powinno się nadawać ale mogę się mylić. dołączam link allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=2758809375

Edytowane przez olecha7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny kolor ma przeważnie jest szara.Ja bym jej nie kupował


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się. Gdzieś czytałem że ma kolor czerwony ponieważ zawiera żelazo. Proponuję dobrej jakości żywą skałę. Nie eksperymentuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie nadaje się , nawet po cenie sie można połapać nikt złota w cenie żelaza nie sprzedaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich - tak przy okazji.

Od 2 lat interesuję się akwarystyką słoną, wcześniej (nie pamiętam od kiedy) słodką. Od roku posiadam małą "solniczkę" (jakieś 160 l), ale o tym po tym :)

Wracając do skały, właśnie taką (czerwoną) kupiłem dwa lata temu, z myślą do słodkiego akwa. Przeciąłem u kamieniarza na dwie połowy , tak aby ustawić przy ściance i była wstawiona w słodkim. Słodkie zostały zlikwidowane , czerwona rafa (ze względu na wygląd) została i moczy się . Pierw wygotowałem, następnie moczyłem w solance (z podmian) , teraz płukanie w wodzie RO (co kilka dni nowa woda) przy stałej cyrkulacji i napowietrzanie. Słyszałem dużo zła o takich skałach, w zbiornikach z życiem mam tylko żywą skałę i żywy piasek. Ale ona jest taka piękna , więc ją trochę popłuczę jeszcze, zmierzę parametry i sprawdzę na osobnym zbiorniku. Namnożyłem trochę korali , to pójdą na poligon (w imię nauki dla przyszłych pokoleń) :respect:

Ale gdyby ktoś wcześniej to eksperymentował to proszę o wiadomość, ja wczoraj np. czytałem o stosowaniu sztucznej skały a akwariach z sps , skała oczywiście made in china (a tam wiadomo ile jest wszelakiego badziewia w produktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.