Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Start na żywej skale+ do ożywienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Wiem że są zwolennicy różnych opcji ale czy przy starcie akwarium dłużą różnicę jeśli chodzi o żywą skalę zrobi obsadzenie zbiornika 112 l żywa skalą np 9 kg + 6 kg czegoś takiego:

allegro.pl/skala-morska-do-ozywienia-tylko-u-nas-i2836526728.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak to byłoby 6 kg do ożywienia + 9 kg żywej dobrej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można, niektórzy stawiają baniak wyłącznie na suchej skale, w ten sposób pozbywają sie problemu z nieproszonymi gośćmi, ale musisz lać bakterie.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Stąd pomysł by to połączyć. Większość żywej skały i część tej suchej.Czy wtedy też by trzeba było tych bakterii?? Czy te z części żywej wystarczy i zagospodarują sobie te martwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Stąd pomysł by to połączyć. Większość żywej skały i część tej suchej.Czy wtedy też by trzeba było tych bakterii?? Czy te z części żywej wystarczy i zagospodarują sobie te martwą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci tyle skały w stu litrach ? Nie jestem zwolennikiem więcej niż ~1kg na 1litr zbiornika głównego.

Skała szczególnie z frachtu jest źródłem dobrodziejstw jak i niebezpieczeństw.

Jest nosicielem pożytecznych bakterii ale i masy syfu i niekiedy niepożądanych gośći.

Jakbym miał drugi raz odpalić zbiornik to kupiłbym odgazowaną skałe. Żywą ale bez glonów, śluzów i innych rzeczy które zdążyły umrzeć podczas transportu.

Na suchej skale też da się odpalić zbiornik czemu nie. Połączyć suchą skałe z żywą też da się ale optycznie różnica będzie długi długi czas.

O bakterie nie martwiłbym sie, ze wszystkim przyjdą do Ciebie, z piaskiem, ze skałą, z sola, z rzeczami używanymi.

Zawsze możesz poprosić o pare litrów wody z podmiany.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No słyszałem ze 20% zbiornika bo bez sumpa będzie, a na suchej będę miał okazje obserwować ożywianie się takiej skały, cały proces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Po co Ci tyle skały w stu litrach ? Nie jestem zwolennikiem więcej niż ~1kg na 1litr zbiornika głównego.

Skała szczególnie z frachtu jest źródłem dobrodziejstw jak i niebezpieczeństw.

Jest nosicielem pożytecznych bakterii ale i masy syfu i niekiedy niepożądanych gośći.

Jakbym miał drugi raz odpalić zbiornik to kupiłbym odgazowaną skałe. Żywą ale bez glonów, śluzów i innych rzeczy które zdążyły umrzeć podczas transportu.

Na suchej skale też da się odpalić zbiornik czemu nie. Połączyć suchą skałe z żywą też da się ale optycznie różnica będzie długi długi czas.

O bakterie nie martwiłbym sie, ze wszystkim przyjdą do Ciebie, z piaskiem, ze skałą, z sola, z rzeczami używanymi.

Zawsze możesz poprosić o pare litrów wody z podmiany.

Wiesz jesteś pierwszy który tak blisko mnie odpisał. W razie czego może od Ciebie bym trochę wody mógł uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co Ci tyle skały w stu litrach ? Nie jestem zwolennikiem więcej niż ~1kg na 1litr zbiornika głównego.

To na 100 litrów akwarium wypada 100kg skały? :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są zbiorniki prowadzone bez bakterii znam taki,w twoim przypadku te 9 kilo żywej w tym litrażu powinno by ok,co do suchej tak jak poprzednicy pisali nie ma ryzyka z nie pożądanymi stworkami,start na suchej będzie o wiele dłużej trwał.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesteta,

jak sie dogadasz z Kosmidem, to lyknij od niego szklanke brudnego piachu i nie baw sie w targanie wiader wody. W piachu bedzie wystarczajaco duzo bakterii startowych. Do tego z 10 kilko zywej skaly i jedziesz :scooter:

Zamiast tej suchej, zalatw sobie jakis zawieszany odpieniaczyk i juz bedziesz krok dalej :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

allegro.pl/skimmer-odpieniacz-resun-sk-05-dla-wymagajacych-i2813327910.html

Takie coś

mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa zwolennicy jak i przeciwnicy zywej skaly, jesli skala pochodzi z dobrego importu to nic nie umrze na niej w trakcie transportu. Podobno najlepsze skaly pochodza z indonezji. Na kazde 10L wody powinno przypadac +/- 1KG skaly, wiec takie 9 kg w 100L jest okay. Bakterie na start beda najlepsze Nite-Out II, po nich woda szybko dochodzi do "siebie", polecam. Poza tym co mogloby byc strasznego w skale z importu? Ze skala musisz uwazac jedynie gdy ja kupujesz od kogos kto rozwiazuje swoje akwarium, wtedy mozna sie spodziewac roznych dziadow. Startuj i powodzenia :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.