Skocz do zawartości
Greg87

Jaki to jest koral

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w spadku LR i takie coś jest moze ktoś mi powiedzieć co to jest

post-16312-0-47148800-1354652115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem zoa


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miękkie to Zoanthusy, jak twarde to może Duncanopsamnia.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie jest , potrzebuje to dużo światła czy nie i jęk z cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa, albo parazoa - postaw je nisko to się będą ładniej wyciągać. W ogóle każdy koral wkładaj na dół, a później atopniowo przekładaj wyżej jak jest taka potrzeba


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bank masz zielone zoa tylko zastanawia mnie dlaczego takie schowane,długo je masz w baniaku? Jeśli już jakiś dzień dwa powinny być rozwinięte w innym wypadku parametry wody nie bedą dobre.

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa, albo parazoa - postaw je nisko to się będą ładniej wyciągać. W ogóle każdy koral wkładaj na dół, a później atopniowo przekładaj wyżej jak jest taka potrzeba

Dzięki wielkie za poradę jestem jeszcze swiezakiem w tych tematach powiedz mi jeszcze czy nie będzie miał za mało światła na dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bank masz zielone zoa tylko zastanawia mnie dlaczego takie schowane,długo je masz w baniaku? Jeśli już jakiś dzień dwa powinny być rozwinięte w innym wypadku parametry wody nie bedą dobre.

Pozdrawiam Grzegorz

Tak wyglada po godzinie od wyłożenia do baniaka:)

post-16312-0-88879400-1354654510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys jeszcze podal nam jakie masz akwarium i jakie oswietlenie i kiedy wystartowalo


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys jeszcze podal nam jakie masz akwarium i jakie oswietlenie i kiedy wystartowalo

Mam 165l akwa jest od 2 miesięcy z oświetleniem mam wlasnie trochę problemu bo mam i t8 i ledowe t8 3x25w i 2x12w ledowe chce wszystko mieć w lekach ale trochę nie w tym miesiącu bo święta idą a Kaska umyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75w na 165l w morskim to niezbyt wypasik ale dla miekaskow tragedii nie ma, jaka wysokosc akwarium?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za poradę jestem jeszcze swiezakiem w tych tematach powiedz mi jeszcze czy nie będzie miał za mało światła na dole

Z tego co licze to 100W nie jest złe. Zależy jeszcze jak wysokie jest szkło, ale za mało światło być nie powinno. Obserwuj je. Jak zoa mają mało światła to wyciągają się do góry na nóżce - jak je dasz za wysoko to będą się słabo otwierały i nóżki znikną zupełnie. Generalnie to optimum jest gdzieś po środku, ale jak będą głębiej to krzywdy im nie zrobisz.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75w na 165l w morskim to niezbyt wypasik ale dla miekaskow tragedii nie ma, jaka wysokosc akwarium?

Wysokości jest 45cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co licze to 100W nie jest złe. Zależy jeszcze jak wysokie jest szkło, ale za mało światło być nie powinno. Obserwuj je. Jak zoa mają mało światła to wyciągają się do góry na nóżce - jak je dasz za wysoko to będą się słabo otwierały i nóżki znikną zupełnie. Generalnie to optimum jest gdzieś po środku, ale jak będą głębiej to krzywdy im nie zrobisz.

Dzięki wielkie tak właśnie zrobię gdzieś na srodeczek je dam myślisz ze 100w wystarczy na miekksy planuje jeszcze dać 2x12w led ale to dopiero po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 45cm wysokości w zupełności wystarczy. Nie wiem jakie to są ledy 12W, ale nie spiesz się z nimi bo ze światłem też nie ma co przesadzać. Tym bardziej, że z tego co wiem (nie wiem jak w USA) to do T8 już dużego wyboru świetlówek nie ma więc zamiast wydawać $ na dokładanie kolejnych lampek dozbieraj trochę i kup jedno pewne źródło światła. Wtedy łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednią moc i barwę.

P.s. Dodaj w stopce kilka słów na temat swojego akwarium to w razie ew. kolejnych pytań łatwiej będzie coś doradzić :)

powodzenia


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wysokości 100w będzie OK, tylko nie ma mowy o twardych ale na miękkie będzie gitara,ja sam jak zaczynałem przygodę z morszczyzna w 100L miałem 72w i miękkie przy 45cm mi rosły ładnie nawet jeden lps na skałach sie trzymał dość długo,i mam go do dziś błazny sobie w nim śpią,to turbinaria.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 45cm wysokości w zupełności wystarczy. Nie wiem jakie to są ledy 12W, ale nie spiesz się z nimi bo ze światłem też nie ma co przesadzać. Tym bardziej, że z tego co wiem (nie wiem jak w USA) to do T8 już dużego wyboru świetlówek nie ma więc zamiast wydawać $ na dokładanie kolejnych lampek dozbieraj trochę i kup jedno pewne źródło światła. Wtedy łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednią moc i barwę.

P.s. Dodaj w stopce kilka słów na temat swojego akwarium to w razie ew. kolejnych pytań łatwiej będzie coś doradzić :)

powodzenia

Tak wyglada moje akwa naprawdę nic szczególnie pięknego ale to dopiero początek mojej przygody:)

post-16312-0-47467900-1354658016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za jakość zdjęć ale Ruszylem dość mocno dno i sie trochę metnie zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktoś z was ma oswietlenie ledowe i moze coś mi wiecej powiedzieć które by było idealne do trzymanie twardych korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wysokosci akwa to mozesz spokojnie te zoa na granice skaly z piaskiem dac. Jak by sie mialy slabo otwierac to przeniesiesz.

No chyba ze takie ustawienie Ci pasuje

Wysłane z mojego GT-I8160


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.