Skocz do zawartości
michu23

Testy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie. Powoli kompletuję sprzęt do założenia akwarium i mam pytanie o testy? Jakiej firmy polecacie? Zestaw JBL COMBI SET mnie zaciekawił z powodu ceny... Proszę o rady dla początkującego.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu23- witaj!

Juz kilka razy wracalismy do tego tematu.

Pomijajac to, ze w takich combi-walizeczkach czesto wciskane sa testy nikomu nie potrzebne ale kuszace cena.

Dokladny test na PO4 to Machery & Nagel- Merck.

Na pozostale zwiazki dobre sa: Salifert i Tropic Marin.

Sera, Tetra, JBL dobre sa w slodkowodnych.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki! no wiec chyba cosik takiego będzie dobre?

Tropic Marin EXPERT Testset do wody morskiej 150.88zł

Zawartość: PH Test wynik testu w zakresie od 0.2 pH, wystarcza na 100 prób

KH/Alkanility-Test rezultat widoczny na kolorowej skali,wystarczy na 100 prób,

Nitrite-Test zakres od 0.01 do 2.0 mg/l,odczynników starczy na 20 prób,

Nitrate-Test zakres od 1 do 100 mg/l, wystarczy na 20 prób,

Ammonia/Ammonium-Test zakres od 0.01 do 3.0 mg/l,wystarczy na 30 prób.

Zalezy mi na zestawie bo nie chce kupowac pojedynczo...

aha... zakupiłem Aerometr AquaMedic - dobry zakup?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz inna rozmowa.. Przydalby sie test na Ca, Mg i PO4.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Dokladny test na PO4 to Machery & Nagel- Merck.

Na pozostale zwiazki dobre sa: Salifert i Tropic Marin.

Sera, Tetra, JBL dobre sa w slodkowodnych.

Cześć

A co powiesz na testy firmy Hagen ??

Musze kupić jakieś testy na szybkiego NO2 bo moje pokazują kolosalne wartości. nie opłaca mi sie zamawiać przez internet jednego testu i płacić za przesyłkę np.

Czekam na info.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Tynio

Niestety nie uzywalem tych testow.

Czy cos sie stalo, ze NO2 moglby byc wysoki?

Tropic Marin jest tu dobry chociaz przewaznie pokazuje 0,02mg/l. gdzie nic nie ma.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Czesc Tynio

Niestety nie uzywalem tych testow.

Czy cos sie stalo, ze NO2 moglby byc wysoki?

Tropic Marin jest tu dobry chociaz przewaznie pokazuje 0,02mg/l. gdzie nic nie ma.

Pozdrawiam

Oj stało sie :)

Dałem 7 kg nowej skały bardzo świerzej

Co chyba nie było z jednej strony idealnym pomysłem

bo wartość NO2 0,7 nie jest mała zobaczymy dziś czy coś sie zmieniło.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tynio. No to fajnie. Ale z testami nie musisz sie spieszyc. Co za roznica 0,7 czy 0,8? Kup wiecej piwa i czekaj. A przy takiej ilosci to jest obojetne jaki test wezmiesz. Tendencje odczytasz z kazdego.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

Zrobiłem tak jak pisałeś a nawet wiecej

Kupiłem browki (mocne - jak sieknie to sie nie mysłi o akwarium) Troszke wegla kupiłem i gazety by poczytać miedzy otwieraniem bronków :)

A w czwartek odessam to co sie wysypie ze skały

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że ten temat był już wałkowany ale jaką sól polecacie? i ile muszę mieć na początek... na start i potem na podmiany w niedlugim czasie... 53 litry zbiornik.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMedic - wersja oszczednosciowa, TM ProReef wersja ciut lepsza. na zasolenie 53 litrow trzeba ile?? ...niecale 2 kilo chyba ? ale najmniejsza paczka TM to o ile wiem 4 kilo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie pomylilem nazwy, to sa tez testy Red Sea.

Co to jest warte?

A gdzie kupic (w Polsce, najlepiej Warszawie) testy Machery & Nagel- Merck?

A Salifert? (w internetowym sklepie amekon to wiem ze sa)

Bylem nie tak dawno w sklepie Atoll-Zoo (tym przy ul.Uminskiego w Warszawie) i mowili ze testow Saliferta nie beda juz mieli, bo podobno ktos tam przestal sprowadzac.

A jaki jest okres trwalosci testow? Uzywalem ok. 1,5 roku temu, potem staly na polce ... a teraz zastanawiam sie czy sie jeszcze nadaja sie do czegos innego niz smietnik.

Bo test JBL na amoniak pokazuje mi niezmiennie wysokie wartosci. A test Sera na NO3 pokazuje zero.

I byloby to wskazania calkiem OK. gdyby nie to, ze pojawily sie pierwsze glony nitkowate.

A z doswiadczenia i z wypowiedzi innych wnioskuje, ze glony nitkowate sa oznaka m.in. wzrostu NO3

(czy sie myle i przy wysokim amoniaku tez rosna nitkowate?)

Skala co prawda prosto z frachtu, ale ladnie oczyszczona strumieniem wody i wlalem przez ostatnie 5 dni juz prawie 1,5 litra bakterii NUTRAFIN firmy Cycle.

(akwa+sump=400 litrow)

Bakterie okres waznosci do sierpnia 2008r. wiec chyba byly zywe.

Skala wlozona tydzien temu do wody.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test PO4 Machery § Nagel musialem kupowac przez internet. W sklepach ich nie bylo. Sa b.drogie i widocznie dla takiej malej ilosci klientow nie warto ich sprowadzac. Ale to rewelacyjny test. Piotr- jezeli masz dostep do Tr.Marin to bierz te. Skoro nie ma Saliferta to z Red Sea bym nieryzykowal chociaz slyszalem, ze sa lepsze od Sera, Tetra czy JBL. Na opakowaniu testow sa daty waznosci. Testy powinny byc przechowywane w zimnym pomieszczeniu.

Twoja skala prosto z frachtu moze bezposrednio dostarczac pozywienia glonom, bo nie wszystko na niej przezylo. To potrwa miesiac czy dwa i moze samo przejdzie.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildtom - dzięki bardzo za pomoc!

Zastanawiam się jeszcze na dodatkami do wody. jod, stront, pierwiastki śladowe. Jak się zorientowałem kilka osób poleciło mi preparaty AquaMedic. A jak to jest np. z takimi preparatami "dużo w jednym" typu Preis - Mineral-Komplex S ?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz systematycznie wymienial wode to nie musisz (poza jodem) nic dodawac. Wszystkie potrzebne pierwiastki sa juz w soli. Jod szybko sie utlenia dlatego mozna go extra podawac ale tez np:20% zalecanej przez producenta dawki zeby nie przedobrzyc. Dopiero jak bedziesz mial duzo i duzych twardych korali to moze bedziesz musial cos dodawac. A na razie podmianki wody co tydzien np:5-10% wystarcza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! idzie poczta do mnie wlasnie filtr RO bo od niego zaczalem zakupy wiec z podmiana wody nie bedzie problemu, 10 % tygodniowo. A co do korali to będą same miękkie (chyba) :D Dzięki za rozwianie wątpliwości!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Test PO4 Machery § Nagel musialem kupowac przez internet. Sa b.drogie

(...)

Piotr- jezeli masz dostep do Tr.Marin to bierz te.

(...)

Red Sea bym nieryzykowal

(...)

Na opakowaniu testow sa daty waznosci. Testy powinny byc przechowywane w zimnym pomieszczeniu.

@Stani, to drogi to ile? I gdzie kupowales? (adres www)

A sklepie Atoll Zoo mi proponowali Red Sea, chociaz na polce mieli testy Tropic Marin.

Testy, w kazdym sklepie w jakim bylem, staly na polce w temp. pokojowej. Chyba ze mowisz o lodowce w sensie ze po pierwszym uzyciu testu.

Data waznosci ...hmmm....

Ponizej test JBL.

Powiedz mi, jaka to jest data? :D

622-img_0024a.jpg


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aquaterrashop.de/meerwasser/am_wassertests/am_wassertests.htm Macherey & Nagel

PO4 test kosztuje 68,50 Euro. Pozniej kupuje sie same odczynniki za 42,0 Euro. Wystarczaja na ok.100 testow lub 2 lata.

Testy w sklepach (bierz Tropic Marin- w innym poscie "Testy testow" przeczytasz wyniki) stoja na polkach ale sa szybko sprzedawane i zamkniete. Po otwarciu powinno sie wszystkie testy trzymac w lodowce, piwnicy itp.chlodnym pomieszczeniu.

Data waznosci Twojego testu 5 pelnia ksiezyca roku smoka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rok smoka????????

wg http://oczko4you.republika.pl/horoskop.htm

oraz

http://horoskop.wp.pl/kat,33400,wid,6964705,wiadomosc.html?ticaid=1fa2

ostatni rok smoka to 2000, a wtedy jeszcze nie mialem akwa.

wez powiedz po ludzku (a przynajmniej po europejsku) oraz jak to odczytales?

bo samo 03 na koncu to IMHO o niczym nie swiadczy, jak wczesniej jest "groch z kapusta".


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrus nie denerwuj sie.

Najlepiej sie spytaj milej ekspedientki w sklepie akwarystycznym.

" jak wczesniej jest "groch z kapusta"

Przykro mi ale takiej daty na produktach sprzedawanych w Polsce nie wolno podawac. Ale w Warszawie to teraz Chinczycy maja najlepszy towar. Oni beda wiedziec! Jak znaja tez polski to Ci powiedza.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.