Skocz do zawartości
rs4

reefmax by rs4

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy cintus postanowil zakonczyc swoje zycie .... wskakujac do 1 komory , przedostajac sie przez plytke ... znalazlem go na gabce :(

nie wiem co je tam ciągnie.. mój już tam 4 razy gościł.. tyle że nie mam płytki zraszającej i to go ratuje i automatyczna dolewka..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy temat nie umrze bo ile razy moge wklejac prawie identyczne zdjecia ..... U mnie forma stabilna .

post-7277-0-01760200-1359068713_thumb.jpg

post-7277-0-14819300-1359068749_thumb.jpg

post-7277-0-43579000-1359068798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-7277-0-65095900-1359069291_thumb.jpg

Gabka sie mocno rozrasta tworzac nowe kolonie

post-7277-0-91020100-1359069317_thumb.jpg

post-7277-0-03822200-1359069361_thumb.jpg

post-7277-0-31744200-1359069393_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś naskrobać w kilku zdaniach swoją receptę na piękny baniaczek? Chodzi mi o to jaką masz skałę, piasek, czy woda była świeża czy od kogoś, jaka sól, bakterie na start, dodatki. etc. Nie koniecznie o sprzęt mi chodzi bo o tym trochę pisałeś, a poza tym zbiorniki są różne. Z góry dzięki :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale juz wiele razy pisalem ja jestem mega zlym przykladem ......

- woda totalnie swieza

- od poczatku swiece od 7 rano do 23 , led non stop

- sol red sea coral pro

- skala hmm lezala u Lukasza w acroporze to zabralem ;) 5 kg

- zywy piach 1 worek

- zadnych bakteri czy dodatkow , wymieniam fizeline 1 w mc

- robie duze podmiany ok 20 l tyg

- dodaje 2 x dawke dzienna kent nano reef

- wody nie badam

generalnie moje oko najlepiej ocenia jak sie czuja zwierzaki i czego im brakuje .... juz tak jakos tak mam ze wszystko na oko ;)

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy to, że tak szybko korale wrzuciłeś nie sprawiło, że zbiornik ma się tak dobrze. Bo sól bogata więc glony miałyby co jeść, a korale i żarełko im podebrały :)

Masz rację - teoretycznie przykładem nie jesteś - wszystko na opak :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony zniknely w 2 dni odkad dostalem od swietego mikolaja hepatusa ;) On bardzo dba o skale zreszta widac na zdjeciach jak wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mów od razu, że to Święty Ci dba o zbiornik :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 6tyg.

Myślę że tak czy owak jeszcze "załamanie" systemu przed tobą, i to już nie długo.

Kiedyś mega doświadczony morszczak powiedział mi że każdy zbiornik musi to przejść i załamanie jest właśnie między 6-12tyg.

Pojawia się wtedy dino, cyjano, glony...

U ciebie to nastąpi pózniej pewnie z racji konsumpcji mikro przez dużą obsadę korali.

Już na piasku pojawiają się okrzemki jak widzę.

Zastanawia mnie tylko jak tak świeży system przyjął tak dużo życia bez strat, to wbrew stereotypom w których musi baniak najpierw dojrzeć aby wytworzyć odpowiednią flore bakteryjną.

No chyba że odpowiedzią jest sól z morza czerwonego.

W każdym razie super wątek i świetne akwarium!

Edytowane przez grzegorz.k (wyświetl historię edycji)

250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piasku tydzien temu pojawilo sie cyjano w bardzo delikatnej formie . Niestety mam tam bardzo slaby ruch wody aby moje malenstwa czylu sie dobrze .... poza tym o czym nie wspomnialem koralowce sa karmione codziennie mieszanka czerwonego planktonu , artemii , kryla .... i jesli bede mial zalamanie o ktorym piszesz to tylko i wylacznie z racji slabego odpieniacza w tym zestawie .... non stop z nim walcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...koralowce sa karmione codziennie mieszanka czerwonego planktonu , artemii , kryla ....

Rozumiem że z mrożonek... miksujesz je? Jak podajesz, wyłączasz cyrkulację, odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wyłączam reszte zjadaja krewetki , ryby , slimaki i cholera wie co jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha... teraz już nie wiem w co wierzyć :) nastawiałem się na powolny start, najpierw dojrzewanie itd.. żeby nie załamać systemu korale i ryby po drugim-trzecim miesiącu, a tu "masz babo placek", wszystko rym-cym bach i żyje, i nic się nie dzieje :clap: , o co kaman? :googleye

Miałem kolegę zapytać jak to zrobił ale widzę, że wyjaśnienia podał - totalna improwizacja doświadczonego morszczaka :)

No i też obyło się bez publicznego linczu, jak to gdzieś czytałem, że "kolunio" czy to może była kobieta za szybko koralowce włożyła bo nie mogła się doczekać a jeszcze dojrzewania nie było.

Nie ukrywam baniaczek pięknie wygląda a dla mnie jako wzór do naśladowania ;)

Edytowane przez jarkens (wyświetl historię edycji)

Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem jest taki ze ja zawsze wszystko na odwrot ..... ale zaufaj mi w 2001r. jak stawialem 600 rafowe z Czarkiem z zoofokusa to zesmy sie patrzyli z 2 mc w sama porosnieta glonami skale. Dlatego pisze zeby mnie nie nasladowac zeby nie bylo pozniej .... na mnie . Tak samo bylo jak Monika kupowala hepatusa , Lukasz nie chcial aby pokazac na forum ze da sie w RM ta rybe trzymac bo zaraz co druga osoba tak bedzie chciala , z ta roznica ze ja mam gdzie wlozyc / oddac takiego hepatusa . Moj RM wzorowalem troche na filmie z 1 strony bo to dla mnie jest petarda . Moj jest ladny ale mysle ze za rok dopiero pokaze swoje piekno. Jade zaraz do Tomka do erybki moze wleci cos nowego . Troche zaluje ze go kupilem jednak moglem zrobic kostke bo tu zdecydowanie nie moge rozwinac skrzydel.

dzisiejsze karmienie

post-7277-0-09053500-1359289124_thumb.jpg

post-7277-0-74030900-1359289041_thumb.jpg

post-7277-0-23177100-1359289065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo taka kolorowo to zapowiada sie jedno odejscie na wielka rafe . Z niewiadomej przyczyny dzisiaj zauważylem ze funghi odpadl kawalek tkanki . Wyglada dziwnie bo sie pompuje a mimo to obumiera :( Zastanawiam sie czy to krewetka jej nie uszkodzila

Nowi mieszkańcy trafili dzisiaj z erybki .

post-7277-0-53313000-1359318575_thumb.jpg

post-7277-0-32973800-1359318594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie ale z heliofungią w świeżym baniaku, szukał bym tutaj przyczyny. Kolejna sprawa to poziom ca i mg. Jaki jest u ciebie?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz daj juz sobie spokoj z teoriami rodem ze smolenska .... to nie swiezy zbiornik ja zabija , wczoraj w nocy byla napompowana a calosc stala sie w 2-3 godz jak pojechalem do erybki po podmianie wody . Wszystkie inne zwierzaki wygladaja idenytycznie . Wezyk zmienil lokalizacje na tyl gdzie przeplywa pokarm z pradem wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie stało z h. hassi? baniak bomba

tiaaaa.... bomba.... z opóźnionym zapłonem... :)

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bez urazy, ale ktoś musi chyba to napisać...

Rs4 powiedz mi co Ty chcesz, i komu, swoim wątkiem udowodnić?

Każda inna osoba jakby założyła taki temat jak Ty już na samym początku została by zbesztana z błotem za swoje poczynania.

W 6tyg wpakowaleś tyle korali że Twój reefmax wygląda jak kilkuletnie akwarium, a do tego piszesz, że nawet nie badasz parametrów.

Oczekujesz że będziemy szukać innych przyczyn że pada Ci taki wymagający koral, czy tego że będziemy Ci współczuć.

Nie wiem skąd Ty bierzesz swoje teorie, ale trochę przeczytałem, mam już też drugi baniak i jak dotąd znane mi źródła naukowe i chociażby doświadczenia związane z zakładaniem akwarium morskiego moje i wielu osób z tego forum, mówią o czasie dojrzewania o potrzebie namnożenia odpowiednich bakterii, sprawdzania parametrów i uzupełnienia mikro i makroelementów, stabilności systemu, cierpliwości etc.

Naprawdę żal mi że taki "doświadczony" morszczak daje taki przykład. Ludzie czytają i biorą przykład a pózniej dział szpital roi się od wątków dlaczego im korale padają.

Nie wiem czy inni nie mają odwagi nic napisać ale osobiście nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić Ciebie do lektury do działu dla początkujących.

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chce udowodnic i za kazdym razem pisze zeby nie brac ze mnie przykladu . Zacznij czytac co pisze ! W zadnym przypadku nie prosze nikogo o pomoc a szczegolnie tak niedoświadczonego morszczaka jak ty a moj post stwierdzajacy obumieranie zwierzaka daje jako czysto informacyjny i jesli go sam nie uratuje to napewno twoja wiedza mi w tym nie pomoze. Napisalem go zeby tacy userzy jak ty przez chwile sie cieszyli .... ba malo tego napisalem go pod ciebie bo ty jako jedyna osoba dales wyczuc w swoich postach ze nie podoba cie sie to co robie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek wygląda kraśnie, ale tempo zasiedlania koralami jeży włos na głowie :nuke:


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się nie podaba, ale to nieważne. I pewnie oprócz zawoalowanego dowcipu (kórego pewnie nie zrozumiałeś) nie odezwałbym się więcej ale....

...W zadnym przypadku nie prosze nikogo o pomoc a szczegolnie tak niedoświadczonego morszczaka jak ty ....

jak się nie ma argumentów to się takich jak w/w używa.

Wogóle ostatnio coś moda na eksperymenty. Albo szybko, albo lakierowane łódki zamiast skały.... ehhhhh.... byle do wiosny.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.