Skocz do zawartości
rs4

reefmax by rs4

Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoim miejscu bym zdjął montipore na dół, jak urośnie to zasloni całe światło.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4 powiedz mi, czy modyfikowałeś w jakiś sposób oświetlenie? Jaką metodę dozowania obrałeś, czy może tylko systematyczne podmiany?

Baniak wygląda pięknie i bardzo szybko się "przepoczwarzył" :) Chciałbym aby mój tak wyglądał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że masz doświadczenie ale hepatus w 85 L?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim urośnie to już będzie pływał gdzie indziej..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrus1 pytanie z innej bajki, obliczałeś to kiedyś z ciekawości ile ma przestrzeń widokowa w RM? Sam ciekaw jestem.

Co do hepcia, sam miałem i myślę, że niejednokrotnie mają się lepiej jak w takich samych baniakach wystawowych, a za zwyczaj pływają w naszych RM stosunkowo krótko więc nic im nie szkodzi :) Jest pretekst, żeby szybko zakładać większy baniak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim urośnie to już będzie pływał gdzie indziej..

tak też pomyślałem. rs4 długo nie wytrzyma bez 1000L :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrus1 pytanie z innej bajki, obliczałeś to kiedyś z ciekawości ile ma przestrzeń widokowa w RM? Sam ciekaw jestem.

Co do hepcia, sam miałem i myślę, że niejednokrotnie mają się lepiej jak w takich samych baniakach wystawowych, a za zwyczaj pływają w naszych RM stosunkowo krótko więc nic im nie szkodzi :) Jest pretekst, żeby szybko zakładać większy baniak :)

przepraszam, ale co to jest przestrzeń widokowa? pytam poważnie.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak póki poza zmiana pompy w odpieniaczu nic nie robiłem ..... ale na pewno zrobię, Chce dodać 2 x 54 jeszcze z czego jedna to będzie kz fiji purple i pewnie jakąś białą . Odpieniacz w tej chwili wali suchą pianą na podwyższonym ok 3 cm wylocie . Zastanawiam sie czy przykręcić pompę bo póki co reguluje powietrzem a myślę ze lepiej skręcić pompę a odkręcić powietrze . O hepci sie nie martwcie to on wyciął mi wszystkie glony i to on dba o czystość skały .... sam jestem w szoku jak szybko to zrobił . Wyleci ze zbiornika bardzo szybko jak zacznie rosnąc . Docelowo bardzo chciałbym loriculus ale sie jej strasznie boje. Dozuje kenta nano reef a i b ale proszę mi nie zadawać pytań co sadze bo nie mam pojęcia . Poki co mam za male kh i ca glony wapienne i koralowce maja jedna wyższe zapotrzebowanie dlatego leje podwójna dawkę kenta i zrobiłem duza podmianę . Jestem w szoku ze po 20 dniach takie mam przyrosty dlatego mam motywacje aby dalej walczyć z tym RM . Wczoraj miałem załamanie aby go sprzedać tak jak stoi za 3 tys i odpalić na te 2 lata chociaż jakaś kostke 200l bo nie ukrywam ze mal tego miejsca w nim a pomysł na koralowce jeszcze są ... Dzięki za mile słowa , chciałem aby ten RM pokazał wszystkim ze można cieszyć się piękna przemyślana nano rafka ..... a całość dzięki filmowi z pierwszej strony.

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik jest piękny ,,życzę powodzenia i będę pod ogromnym wrażeniem jak utrzymasz go w takiej kondycji przez przynajmniej rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały reefMAX ma ~105L nie wiem ile ma panel, a "przestrzeń widokowa" to część poza panelem, w której są zwierzaki skała etc. nad którą świeci lampa :D

całość to 105L panel to 20L.

A rs4 ma rękę i talent. pozdrawiam,P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs4 z czego zrobiłeś to podwyższenie wylotu kubka odpieniacza?


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie wiem znalazlem cos pod reka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od niedzieli jak przywiozłem z erybki trachyphyllie mocno sie stresowala .... Cały dzien i noc walczyła z bablami hmmm jakas zazdrosc .....? az dzisiaj przeniosłem ja i po 5 min napompowala sie . Ciekawe co bedzie jak poczuje euphylie obok siebie .... Kilka fotek mojego ulubionego zwierza czyli plerogyra

post-7277-0-96135200-1357167680_thumb.jpg

post-7277-0-28732800-1357167704_thumb.jpg

post-7277-0-38808200-1357167723_thumb.jpg

post-7277-0-24171200-1357167749_thumb.jpg

post-7277-0-56639400-1357167762_thumb.jpg

post-7277-0-39079100-1357167781_thumb.jpg

p.s. gdzie i czy wogole da sie kupic taka trachyphyllie ?

redonkadonk-trachyphyllia-3.jpg

Rainbow_Rim_Trachyphyllia_B.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge juz dzisiaj napisac ze trachy to najbardziej agresywny z moich koralowcow ... non stop wypuszcza cienka nitke i stara sie kogos dotknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trachynphyllia skubana non stop po 10 cm nitki wywala i walczy. Lizard juz ci zazdroszcze bo widze ze sie przesiadasz na cos wiekszego . Dzisiaj chcialem zaszalec i dolozyc 2 swietlowki ale projekt upapdl .... w tej wersji z ledem na srodku nie ma szans to wogole wejsc bez przerobki wszystkiego :( . Narazie wiec zostaje przy 3 szt :( Dzisiaj posiedzialem oczywiscie w acroporze z Lukaszem i wybrałem 2 piekne acropory ktore wleca w weekend. Kh na chwile obecna mam prawie 7 . Z nieprzyjemnosci to slimak przewrocil mi montipore rozowa na euphylie :( czekam na obraz poparzen ...... Nie bylem pewien jej miejsca dlatego jej nie przykleilem ale wlasnie to zrobilem i mam nadzieje ze nic jej nie bedzie . Mam tez fote przyrostow dla mnie szok ze w tak krotkim terminie tak ladnie rosnie .

post-7277-0-88936200-1357252364_thumb.jpg

post-7277-0-56272300-1357252386_thumb.jpg

post-7277-0-55865200-1357252402_thumb.jpg

Edytowane przez Irmina (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza księżniczka od Lukasza z acropory .......

post-7277-0-94880300-1357336816_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( :( :( nie minął miesiąc a ja już nie mam miejsca max 3-4 koralowce . Wundermani dalej mi niszczy stylophore ..... muszę ją jednak wyłowić . Dzisiaj poczułem jak małym baniakiem jest reefmax..... i teraz prosze o rade widze 2 warianty

- sprzedac calosc jak stoi ........ tylko kto bedzie chciał za to zapłacic ?

- zbudowac kostke i przeniesc calosc i sprzedac samego reefmaxa ?

- zostawić tak jak jest na te 2 lata i walczyc dalej o stan zdrowia obsady

do pełni szczęscia idealnego akwa brakuje mi achillesa który bedzie plywał dlatego mysle o kwadracie ok 500-600 l . ( taka duża kostka ) ;)

post-7277-0-15389600-1357340227_thumb.jpg

post-7277-0-21003300-1357340255_thumb.jpg

po karmieniu wieczornym

post-7277-0-52213500-1357340271_thumb.jpg

post-7277-0-11407600-1357340294_thumb.jpg

post-7277-0-06589900-1357340340_thumb.jpg

Edytowane przez rs4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.