Skocz do zawartości
Piotr Tczew

elektrozawor + wlacznik czasowy

Rekomendowane odpowiedzi

zamowilem sobie zaworek od praliki. jak przyjdzie posprawdzam jakie ma mozliwosci i zaprojektuje uklad specjalnie pod ten zaworek, powklejam elementy elektroniczne....

generalnie po ro bedzie 30 min na zlanie wody i reszta czasu na dolenia do pelna zbiornika na czysta ro.

dzialac to bedzie w ten spos. ze najpierw bede podawal przez 2 min 220v na styki elektrozaw. i woda bedzie leciec w sciek po 30 min na 2 pare stykow przez 2 min bedzie pod 220v. po odciciu zasilania ukad laduje w stanie zerowym itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ważne żeby nie był metalowy :D Szukam czegoś takiego.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede to testowal ale pewnie z 2 tygodni mi zejdzie jeszcze zanim caly system odpale. musze po kolei kupowac rozne elementy, nie chce wszystkiego od razu bo jak znam zycie polowa poojdzie do smietnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Tczew - mam prośbe - jak juz zrobisz te testy to napisz do mnie albo ogólnie w tym wątku jak to działa i jak sie sprawuje i czy ten zawór przesterowania jest szczelny czy może przecieka. Ja mam taki zawór ale uszkodzony i nie moge go przetestować. Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, tylko caly zestaw nie jest najtanszy.

plywak mechaniczny (jest to drugie zabezpieczenie) 200zl

elektrozawor nr,1 200 zl

elektrozawor nr2 40 zl

czujnik poziomu wody 80 zl

rurki i inne goowienka 100 zl

zestaw mysle ze skoncze w ciagu 2 tygodni :D

mam nadzieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurka - faktycznie nie jest to tanie - a co to za pływak mechaniczny za 200 zł ???? Coś na styl jak w spłóczce sedesowej ?? czy coś innego ?? ... bo troche drogawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak drogawy jest :) ale juz mialem jedna powoodz w domu - ostatnio moj tv 320 L pekl. juz teraz nie chce wody na podlodze :D

a czujnik jest podobno za***isty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a to fakt - ja juz teraz tez wolę grosza dorzucić i miec troche "świętszy spokój" niż się przejmowac ze cos mi może "puścić".

.............juz mi w kotłowni woda kapała z sufitu - :):):D

...........................:haha myślałem że mnie tata z domu wygoni....

...ale jakos przeżyłem hehe

P.S. a na jakieś fotki tego pływaka mechanicznego mogę liczyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co wydawac na czujnik poziomu 80 zeta zrob sobie go z czujnika poziomu pynu hamulcowego od polskiego fiata 126 :) jest caly z pastiku wiec nie wchodzi w reakcje z woda tylko dorobic mocowanie i wszystko gra ja mialem tak przez dugi czas i wszystko bylo ok tylko baszke trzeba przelozyc odwrotnie tak aby zalaczalo elektrozawor gdy poziom wody spadnie koszt calosci to tyle co 3 browary i dziala gdzies jeszcze u mnie sie jakis wala wiec jak chcesz moge zrobic foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze gdzie ty chcesz zamontowac ten plywak mechaniczny ? no chyba nie na wyewce z RO bo z tego co mi wiadomo nie mozna zamykac obiegu wody z strony wylewki bo wtedy membrane szlak trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko - chetnie obacze jakąs fote -

A co do pływaka to dopiero wsio jest w fazie planów i pomysłów. Pytam z ciekawości - kto wie co sie może kiedyś przydac :)

P.S. dzieki za podsuniecie pomysłu !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jutro powinienem to znaczy dzis wrzucic jakies foto a tak z ciekawosc o jakim elektrozaworze mowiliscie za 200

chyba nie o tym przed RO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luk :

A w zamian tego 2 elektrozaworu może chciłby ktoś tego: http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=46 spróbować ??

@Luk, Eureka.

Kilka dni temu z Swirlejem (on-line) probowalismy uruchomic to urzadzenie. Niestety Swir oprocz pradu w gniazdku nie mial zadnych narzedzi do pomiaru elektryki, a ja z odleglosci tych 2000 km nie wpadlem na to, ze jest tam element oporowy.

(swoja droga fajny patent)

W kazdym razie, jako falownik SCWD sprawdziloby sie to urzadzenie.

@Luk, ciekawi mnie tylko, czy moze to pracowac non-stop cyklicznie. Czy sie nie nagrzewa nadmiernie po ilus tam cyklach pracy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tobie ze moga pracowac non stop takie same silowniczki sa wykorzystywane w wentylatorach z uchylana zaluzja a przeciez jak wlaczysz taki wentyl to moze chodzic spokojnie non stop

1279-bloki 194.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he

dla hobby jestesmy w stanie wszystko poswiecic :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zboczenie? :)

powiedzialbym ze raczej fanatyzm, i to z tych w ciezszym przypadku :)

Moj test JBL na NH3 znowu pokazal powyzje 6. :)

To chyba nie mozliwe po tygodniu skaly w baniaku i 1,5 litra bakterii rozruchowych Nutrafin.

Stawiam, ze test sie do d... nadaje.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thcskiba z tego co mi wiadomo to mozna blokowac wyjscie z filtra ro... no chyba ze koles mi kit wciskal

np na stronie aquariusa

http://www.aquarius.ima.pl/offerdet.php?id=280

jest napisane

Charakterystyka:

Świetne rozwiązanie uzupełniania odparowywanej wody. Należy wywiercić otwór o średnicy 12 mm i podłączyć go rurką 1/4 cala do filtracji RO/DI. Dla porównania - cena urządzenia dozującego Aqua Medic to ok 450 zł. Wywiercenie otworu u szklarza kosztuje 20 zł + pływak 185 = razem 205 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciag z instrukcji obslugi filtra odwroconej osmozy:

Ważne wskazówki

- podłączenie: podłączać filtr osmotyczny tylko do zimnej wody. Wyższe temperatury powodują co prawda zwiększenie wydajności filtra, ale temperatura powyżej 40 oC może uszkodzić membranę.

- wyłączanie: aby wyłączyć filtr należy zawsze zamknąć wodę na dopływie do filtra. Nigdy nie instalować zaworu na wylocie czystej wody. Jeśli filtr jest zautomatyzowany - sterowanie zaworem magnetycznym, to zawór ten należy montować między filtrem wstępnym a modułem. Zwrócić uwagę, aby woda czysta i odpadowa mogły wypływać swobodnie.

tekst pobrany z strony producenta wiec jak ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.