Skocz do zawartości
Piotr Tczew

elektrozawor + wlacznik czasowy

Rekomendowane odpowiedzi

thcskiba :

powiem tobie ze moga pracowac non stop takie same silowniczki sa wykorzystywane w wentylatorach z uchylana zaluzja a przeciez jak wlaczysz taki wentyl to moze chodzic spokojnie non stop

1279-bloki 194.jpg

No ale jak wentylator chodzi non stop to żaluzja jest cały czas otwarta - siłownik w jednej pozycji, a ciekawe jak by się zachował, przy cyklicznym załączaniu i wyłączaniu.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie chyba kreci gdzies jeszcze widzialem ze nie mozna zamykac wylewki ale nie moge znalesc moze probuje sprzedawac zwykle plywaki od spluczek po 11,5 za super kase tego niewiem interes to interes zreszta nie widzialem u zadnego producenta a nawet w sprzedazy takich plywakow wiec to chyba tez o czyms swiadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do silowniczka rozebralem go i sam zobacz co tam sie znajduje za duzo tego nie ma wydaje mi sie ze jest to elektromagnes z trzpieniem ale moge sie mylic nie jestem fachowcem a jesli faktycznie jest to elektromagnes to powinien chodzic bez problemu w dowolnym cyklu :D teraz ide skladac spowrotem wentylator bo oberwie od mojej gorszej polowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracxajac do plywaka nie moge go znalesc chyba przepadl ale wysepilem od znajomego mechanika plywak od mercedesa :D zbudowany jest podobnie

wystarczy tylko zmienic blaszke styku i wszystko dziala tak jak powinno w orginale styk jest rozwarty gdy mamy stan plynu a zwiera sie gdy plynu ubedzie po malej machlojce zamieniamy tak aby dzialal odwrotnie

1279-img_2169.jpg

1279-img_2171.jpg

1279-img_2172.jpg

1279-img_2174.jpg

no i mamy czujnik poziomu za 3 bronki jeszcze tylko mocowanie i jak dla mnie bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

wracajac do silowniczka rozebralem go i sam zobacz co tam sie znajduje za duzo tego nie ma wydaje mi sie ze jest to elektromagnes z trzpieniem ale moge sie mylic nie jestem fachowcem a jesli faktycznie jest to elektromagnes to powinien chodzic bez problemu w dowolnym cyklu :D teraz ide skladac spowrotem wentylator bo oberwie od mojej gorszej polowy :D

Nie !!! Na pewno nie jest to elektromagnes - na 100% (to coś okrągłego) to jakiś element oporowy a wiec myśle ze to działa prakrycznie tak samo jak zwykły siłownik z ta róznicą że do zwykłego siłownika podawane i "zabierane" jest cisnienie a tutaj ciśnienie powstaje poprzez ogrzewanie albo powietrza albo jakiegoś innego gazu albo jakiejs substancji która poprzez rozgrzanie potrafi tak sie rozszeżyć aby wysunąc ten tłoczek i pokonać holernie mocną spżynę - że nie wsponme o tym ze tem siłowniczek przestawia jakies "żaluzje" lub klapke tegoż zaworu.

A wracając do konstrukcji tegoż zaworu pzresterowania to siłowniczek ten musi jeszcze na tyle mocno przekręcić tą klapką aby skutecznie docisnąć uszczelki - aby woda nie ciekła drugą stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

@Luk, Eureka.

Kilka dni temu z Swirlejem (on-line) probowalismy uruchomic to urzadzenie. Niestety Swir oprocz pradu w gniazdku nie mial zadnych narzedzi do pomiaru elektryki, a ja z odleglosci tych 2000 km nie wpadlem na to, ze jest tam element oporowy.

(swoja droga fajny patent)

W kazdym razie, jako falownik SCWD sprawdziloby sie to urzadzenie.

Cieszy mnie fakt ze ja jako laik nie mający jeszcze akwa morskiego moge sie Wam na coś przydać - bo jak juz pisałem w swoim dzienniku http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=46 jeszcze nie mam solniczki ale tesknie za nią jak holera - to nie trace czasu i cały czas chodzą mi po głowie różne sprzetowe rozwiązania.

Piotr Jan Rogalski :

@Luk, ciekawi mnie tylko, czy moze to pracowac non-stop cyklicznie. Czy sie nie nagrzewa nadmiernie po ilus tam cyklach pracy.

Właśnie tego nie wiem - ale pytałem brata (bo to dzieki niemu ten zawór w ogóle wpadł mi w ręce) i powiedział mi ze w pralce pracuje włączony podczas 1 prania i na pełnym progranie nawet do około 2 godzin. A przecież pralki pracują latami - co prawda nie non stop ale...

A w ogóle to co jaki czas miałby on sie przestawiać ?? 2, 3, 5, 10 minut ?? bo gdyby go ustawić na np 5 minut to 5 minut grzałby sie a następne 5 stygł - mysle że zdałoby to egzamin. A nawet jeśli nie to warto sie przekonac - bo profesionalne sprzety tego typu kosztują kupe kasy a ten zawór tylko około 50 zeta z przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam moze i masz racje ze nie jest elektromagnes kurde czy nie ma na forum zadnego elektryka ? co do tematu ile by mial sie wlaczac to pomysl jesli wlaczysz go na 5 min tak jak napisales ze niby sie bedzie grzal przez 5 min a pozniej stygl 5 min to wez pod uwage jedna rzecz jesli wlaczysz taki wentylator na np. 4h to on sie grzeje przez cale 4h i nic mu nie jest tam nie ma rzadnego mechanizmu ktory dzialal by impulsowa jak sie ma rzaecz w niektorych elektrorozdzielaczach tam przaz bite 4 h bedzie napiecie a wiadomo napiecie i opor urzadzenia zamieni sie w cieplo wiec jak dla mnie bez obawy moze to pykac tak jak nam zechce no moze sie myle ale co tam kombinujmy dalej bo ja chce z tego zrobic falownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt - też jestem zdania ze powinno to ciekac az miło - jeśli miałbym sie czegoś tu obawiac to raczej jego szczelności - ale testy ma zrobić Piotr Tczew - to sie obaczy jak sie ten zawór sprawuje.

A co do pływaka - to tez całkiem dobry pomysł - głównie za prostote, funkcjonalnośc i niską cene - popieram takie pomysły !!! :):yes :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego zaworu na "Aquarius" to myśle że to lekka przesada - podobny zawór kupimy w pierwszym lepszym sklepie z hydraulika za 7,50 zeta (u mnie tyle kosztował) z tym ze ten za 200 zeta ma pływak jako zamkniętą bańkę powietrza z niezmienną jego ilością - więc nie bedzie róznic w podawaniu wody. Ale jakby pokombinować z tym za 7,50 i coś do niego wsadzić to tez bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego masz obawe na szczelnosc urzadzenia w takiej pralce masz cisnienie rzedu powiedzmy okolo 4 bar w pompie z baniaka tego nie uzyskasz jedyny slaby punkt urzadzenia to miejsce gdzie trzpien przechodzi przaz obudowe tam gdzie jest element przesterowywany ale nawet jak by co po jakims tam czasie to najwyzej bedzie cos siaczyc ale to tylko kwestia wymiany oringa a to zaden problem (no jak dla mnie mam dostep do kazdego takiego uszczelnienia ) jak da sie rozebrac to sie wymieni a to ze moze dokladnie niedoszczelniac na kierunkach wyplywu to olac to przeciez nikt nie bedzie robil awantury ze z jednego wyjscia poleci przyklad 40 litrow a drugim przecieknie 1 litr no nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys Luk potrzebowal ten plywak od mietka to moge ci go podeslac i tak jest mi zbedny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tak !!!! - Miałem obawy głównie o ten trzpień właśnie. Ale chyba masz racje - w pralce wytrzymało to i w akwa powinno

A ile minut potrzeba na przesterowanie aby w akwa była dobra "wichura" ???

P.S. - współczuje bolących palcy - podczas składania tego siłowniczka z wiatraka. Ja sie nieźle napociłem aby wcisnąć tą sprężyne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde trrudno powiedziec ale mysle ze jak by cykl zmienial sie co powiedzmy 4-5min to powinno byc ok np w sterownikach tunze mozna zmieniac juz czas od paru sekund ale to chyba przesada jak w swoim wlaczylem taki cykl to platala sie Xena bardzo ch......o to wygladalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do pływaka - DZIEKI WIELKIE ZA DOBRE SERDUCHO - hehe ale w sumie to raczej takiego na razie nie potrzebuje. Jakby co to bede kombinowął zwe swoimi - a jakby jeszcze co to sie odezwe - DZIEKI !!! CooL gośc jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie - z tym czasem to trzebaby po prostu poobserwować i ustawić tak aby było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja przeciez w naturze fala w normalnych warunkach nie uderza co pare sekund ( nie wliczam sztormow i innych badziew ) dobrze bylo by miec sterownik ktory by zmienial cykl losowo w roznych odstepach czasu to bylby full wypas olac wtedy sterowniki tunze i inne tym podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie moj pierwszy sterownik byl zrobiony raczej przerobiony przez znajomego z regulatora predkosci pracy wycieraczek od malucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - to też lubisz kombinować - to lubie - powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek przyszedl i go przetestowalem :)

jest calkiem niezly o cos takiego mi chodzilo.

nie wiem jak wypadnie w tescie dlugodystansowym.

czujnik poziomu wody zbudowany i dziala :D

Starowany jest nap. 12v i podaje sygnal na przekazik ktory otwiera 220V (podlaczenie pod elektrozaw.)

Teraz szukam zaworka glownego na 3/8`` (przed filtrem ro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

no tyle ze co do tego plywaka trzeba miec pewnosc ze mozna ro blokowac na zlewie

Przy niewielkiej kombinacji można ten pływak podłączyć na wejściu do RO....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.