Skocz do zawartości
bebell

Start REEF MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam nowy temat bo potrzebuje rad doświadczonych kolegów wiec od początku

Początek był z akwa slodkim 1.kula 2. 30l 3.126l

ymm1e9ynwzyl_t.jpg

Powoli zaczynało czegoś brakować wiec na allegro kupiłem NANO REEFa 30l w składzie 2krewety czyszczące dwa błazny babka piaskowa i koral

oeguburreeqq_t.jpg

ahgpl5oaw39n_t.jpg

qfzpo7ztnre2_t.jpg

Nano stał u mnie na biurku jakieś 3-mc Według poprzedniego właściciela ma ponad rok

gevqhnmaooz6_t.jpg

Widziałem jak błazny rosną (cieszyłem się i smuciłem bo zbiornik stawał się za mały) Przyszedł czas na kupno większego myślałem o jakimś optiwhite jednak bałem się czy wszystko dobrze ze sobą dobiorę. Kupiłem wiec używanego reef maxa (z tego forum) przełożyłem skałe ryby z 30l Start nastąpił 15.12.2012

Dziś pojawił się osad

964qpls1zhdu_t.jpg

Proszę was doświadczeni o jakieś rady co robić i czego się wystrzegać za wszystkie z góry dziekuje

Edytowane przez bebell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel ;)

Edytowane przez tsubasa (wyświetl historię edycji)

5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć parametry wody, jaką wodę dolałeś (z działającego akwa czy świeżą solankę), może jeszcze czy używasz filtra RO/DI.. to tak na początek ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinieneś zmienić świetlówki masz tam ciemno,proponuję dwie niebieskie i jedną białą firmy ATI da Ci to fajny kolorek,za inwestuj w lepszy cyrkulator Aquael2600 będzie odpowiedni,dokup kilka kg skały nie wiem ile już masz zrób tak żeby łącznie było nie więcej jak 12kg,do RM proponuję ci zainstalować dolewkę bo bez niej będziesz miał kłopoty z odpieniaczem.Skoro miałeś już nano rafkę to o testach nie muszę pisać,nie wyłączaj obiegu wody w RM na noc bo parametry ci będą skakały...A najlepiej wejdź na Reefmax klub tam masz wszystkie informację dotyczące sprzętu i modyfikacji.pzdr.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.