Skocz do zawartości
solo123

porównanie testów SALIFERT VS SERA

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

moje wyniki CA sera 800 salifert 370, KH salifert 5,5 sera 10, zarówno jeden jak i drugi test aktualne terminy, pomiary wykonane 10 krotnie, przez 3 różne osoby wiec prawdopodobieństwo błędu niskie. czekam na wasze opinie :) bo ja jestem w szoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wynik sery dla Ca chyba można w bajki wsadzić od razu - albo źle zmierzone - może jakiś błąd przy czytaniu instrukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja przeczytana poprawnie nawet jeden test robił sam przedstawiciel sery i wyszło tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd sięgam pamięcią to testy Sery nigdy nie były rekomendowane do akwarystyki morskiej, ale nigdy nie wgłębiałem się jaki jest tego powód.

Nie napisałeś jaka woda została poddana badaniom bo te wyniki są sporo za niskie, jak na warunki w akwarium morskim.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze tylko ze ja w baniaku mam same korale miekkie i sawkowanie wapna prawie nie podnosiło mi według saliferta wapna

wiec co zużywało tyle wapna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dozowałeś i czego ? a glony wapienne na skałach i szybach nie rosły ? jakieś rurówki i inne ślimaki osiadłe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem turbo calcium kenta a glownów wapiennych brak rurówek równiez brak tylko 2 slimaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Sera to taka mocno przereklamowana marka. Więc dla mnie to nic dziwnego. Nie znam produktu sery który był by wart swojej ceny. Nawet na artemii mają z 1000% przebicia a ta ich artemia jest w zasadzie nic nie warta. Nawet nie jest zdekapsułowana...

Badanie czegokolwiek zacznij od pomiaru zasolenia. Dopiero jak zmierzysz zasolenie to możesz pomyślec o pomiarze innych parametrów. Ze zmianą zasolenia zmieniają się wszystkie parametry wody... Jak masz niskie zasolenie to 370 wapnia jest ok ale jesli masz gęstość 1.025 to Ca powinno być ok 430 mg/l a kH ok 8.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera to taka mocno przereklamowana marka. Więc dla mnie to nic dziwnego. Nie znam produktu sery który był by wart swojej ceny. Nawet na artemii mają z 1000% przebicia a ta ich artemia jest w zasadzie nic nie warta. Nawet nie jest zdekapsułowana...

Badanie czegokolwiek zacznij od pomiaru zasolenia. Dopiero jak zmierzysz zasolenie to możesz pomyślec o pomiarze innych parametrów. Ze zmianą zasolenia zmieniają się wszystkie parametry wody... Jak masz niskie zasolenie to 370 wapnia jest ok ale jesli masz gęstość 1.025 to Ca powinno być ok 430 mg/l a kH ok 8.

no, trochę sprawiedliwości, sera silicate clear, siporax


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Silicate clear jest nie potrzebny bo zwykły adsorbent fosforanów też adsorbuje krzemiany. Zresztą krzemiany nie są problemem bo krzemiany akwarium usuwa w sposób naturalny - przez wzrost okrzemek. W stabilnym systemie okrzemki są błyskawicznie zjadane...

Siporax moim zdaniem to zwyczajna porowata ceramika - niczym się nie wyróżniająca...

Żeby nie było to oba produkty miałem i testowałem ze względu na różne mity pojawiające się na forum na oddzielnym od mojego głównego obiegu akwarium.

Ta firma ma doskonały marketing a to oznacza, że potrafi pakować produkty w ładne opakowanie, dobrze je reklamować i tak je opisać żeby sprzedać jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.