Skocz do zawartości
akfarium

Brązowy trawnik ? Oddam za darmo !!

Rekomendowane odpowiedzi

To zapewne nie był powód. Mam wymienioną jakiś czas temu żywice, włożony absorber SI i dino szaleję na dobre.

Też zastanawiam się użyciem AlgeaX. Na forach zagranicznych ciesz się dobrą opinią ale równie często też pojawiają się opinie, że ta po kuracji tym preparatem coś odchodzi na wieczna rafe. Najczęściej to są rurówki i krewetki.

Zywice to główny powód. Mówisz: jakiś czas temu, czyli jaki czas? Bo u mnie sie w miesiąc zużywa. DI to główny powód powstania dino ale jak juz masz krzemiany w akwa to bedzie sie trzymalo. Mi chemia pomogła kiedyś i nic nie padło jak zastosowalem. Teraz mam dwa wkłady z zywica i spokój.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nową żywicę, odsysałem, zaciemniałem i bez zmian... Dino powraca i szaleje aż przykro... Zastanawiam sie nad algeascruberem i jechać bez odpieniacza bo już mi ręce opadają. A nie chce chemii lać bo wszystko i tak w skale zostanie. Ale jak nie będzie innego wyjścia to to kupię algae x ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie meczylem z tym dwa miesiące a i tak skończyło sie na chemii i juz od pól roku spokój.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ze AlgeaX pomoże :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wolałem nie czekać na rozwój sytuacji bo byłoby jeszcze tragiczniej i wlałem chemię dla spokoju...niebyło wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy wie, ale ślimaki Strombysy uwielbiają Dino, są w stanie opanować plagę na początku jej powstania, jeśli akwarium jest już mocno "zainfekowane" ty tylko Algea-x + wymiana żywicy+obsorber SI na osmozie.

po9zdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co stosowali Algea-X. Jak obsada przeżyła kuracje?


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tych co stosowali Algea-X. Jak obsada przeżyła kuracje?

U mnie cała. Ryby, krewetki i slimaki plus rozgwiazda piaskowa.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co stosowali Algea-X. Jak obsada przeżyła kuracje?

U mnie padły dwa Błzaenki i Chrysiptera Parasema, ale AlegeaX nie była raczej główną przyczyną, a jedynie osłabiła je w walce z chorobą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z koralami? Jak wyglądały po 20 dniach mniejszego oświetlania.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżowce nie wytrzymują również kuracji spa którą daje im Algea X, a korale lps są w opłakanym stanie. Sps też nie mają lekko.

To są moje doświadczenia po drugiej kuracji (jedna podmiana między stosowaniem cykli)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie tak boisz to moze oddaj na przetrzymanie gdzieś ryby na czas kuracji? U mnie korale przeżyły bez problemu, stosowalem bez zaciemniania. Zmniejszylem jedynie moc i czas swiecenia.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby nie są dla mnie aż tak ważne, mam ich nie wiele. Szkoda by mi było tylko żółtka i krewetek czyszczących bo się do nich przyzwyczaiłem. Najbardziej się boje o korale. Mam sporo SPS, trochę LPS i miękasy ale zakładam, że one to zniosą bez szwanku.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuracja trwała z 5 dni i znikło wszystko, a poadło mi tylko wężowidło ale tego co się dowiedziałem to nie koniecznie od tego preparatu. Żadnego światła nie zmniejszałem -od 9 do 22 na full obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać prawie każdemu coś pada. Zresztą na zagranicznych formach piszą podobnie. Trudno tego nie łączyć z tym preparatem.

Spróbuje odessać co się da, żeby zostało tego jak najmniej i w konsekwencji może nie będę musiał tego długo stosować.

Ale to niestety dopiero w sobotę, brak czasu :(


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*kolega Akfarium - widze że nowy w posolonej branży . Na dolegliwości wymienione w 1 poście tego wątku zalecałbym cierpliwość i rozwagę. Chemię i tzw. cudowne "wywody" stosują zwykle te osoby , których doświadczenie jest raczej mizerne, a wiedza nie usystematyzowana. "DINO" i inne bakteryjno-glonowe plagi mają zwykle swoją przyczyne w braku równowagi bio-chemicznej żywej wody.

Pamietajcie że woda w akwarium morskim jest żywym stworzeniem i tak musi być traktowana!! - wniosek : jak się karmi wodę to "sra" brudami ... Wodę moi drodzy przyjeciele należy pielęgnować , głaskać i kochać !!!

A tu co mamy w wątku ?? = mamy kłótnie i spory. "Dino" zostało potraktowane jak nowotwór - kuracja chemią , czyli wg Was woda miała raka . Niestety tu się mylicie. Nie będę jednak prowadził tu wywodu przyczynowo-skutkowego , bo materiału na ten temat jest dość w archiwum szacownego forum, a kolegę *Akfarium z całym szacunkiem odwołuję do lektury !

pozdrawiam serdecznie !


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.