Skocz do zawartości
sevcio

Sarcopython oderwanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dziś wróciłem do chaty i taki oto widok. Sarcopython prawie oderwany od skały- jakby go coś wyrwało. Mój baniak reefmax parametry w normach. Obsada ryb - 2x ocellaris, krewecia Lysmata Ab., Chrysiptera cyanea, Pseudocheilinus hexataenia. Kilka miękkich korali i jeden ukwiał quadricolor. W ostatnim miesiącu nic się nie działo tzn nic nie dodawałem z obsady. A w ogóle to jest on u mnie od samego początku. Dostałem go z żywą skałą i caly czas jako tam se rósł.Od samego początku polipowal slabiutko. Najdłuższe polipki wystawiał na 5mm. Co z nim zrobic? Wyrwac i wyrzucic ??? Dzięki za pomoc.

post-14869-0-24551700-1356704611_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prąd wody nie jest ustawiony tak żeby dmuchało na niego? lub może za silny prąd?

Nie wyrzucaj, przyczep w inne miejsce i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku akwa tez to przerobilem, masz pewnie za swieza wode dla niego. zostaw jak jest, u mnie przyrosl sie sam na nowo a z tych kawalkow co zostaly na skale wyrosly nowe.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie dmucha na niego, zresztą cyrkulację mam tak od samego początku. Na razie oderwał si w połowie. Jak się oderwie cały to go gdzieś przeniosę. A właśnie jak go przeszczepic w razie czego ? Bo klej Reef Construct który mam na pewno go nie weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igla lub gumka i do skalki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi to wyglada jak by on sie rozpadal sam od siebie. Dotknij go jak jest miekki, taki galaretowaty to nie jest ciekawie. Musi byc cos nie tak z parametrami. Sprawdz dokladnie zasolenie.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swija droga masz pod nim piekne aiptasie, moze one go zalatwiaja


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako dosyc doswiadczony hodowca sarco moge stwierdzic ze twojemu sarco przegnila stopa - , mogl nie miec za dobrego podparcia, moglo cos go uwierac, mogl stac za blisko cyrkulacji (wola srednia i z dala od pompy) lub moze cos go zżera od srodka - zobacz ci w tkance nie ma takich czarnych kanalikow to swiadczy o pasozytach, jezeli nie ma to wez skalpel albo taki lamany ostry nozyk i odetnij zgniala czesc tak ok 0.5cm od ociecia, wlaz do miski z woda z akwarium z dodatkiem 4-5 kropel jodu i po okolo godzinie wloz do akwarium w spokojne miejsce. najlepiej sobie radza wcisniete LUŹNO miedzy skale ktora nie ma ostrych krawedzi (inaczej nie moga sie napompowac albo skala rozrywa tkanke po napompowaniu). sarco to niezle twardziele ale tez maj wymagania ;)

jak mozesz to daj fote od strony oderwania , pozatym on strasznie bialy jest - mozliwe ze zrzuca skore bo rosnie - wtedy tez zdarza sie ze sie odrywaja w silnym pradzie wody.


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki za odpowiedzi. Przesylam zdjęcie od spodu. Wklęśnięcie głębokie może na zdjeciu za bardzo nie widac. Niestety się cały oderwał. Nie śmierdział i był w miarę twardy - można powiedziec jak zdrowy borowiczek. Tak jak pawcio1980 powiedział oczyścilem go i nie było widac czarnych kanalików. Pomoczyłem go w jodzie i wlożylem w inne miejsce wysoko między skały jak na zdjeciu. Myślę że jakoś się przyczepi. A kawałem takiej odnogi ktora zostala i resztki twardego przyczepione do tamtej skały zostawiłem. Może zdarzy sie jakiś cud i coś wyrośnie...

post-14869-0-93444200-1356740817_thumb.jpg

post-14869-0-26777400-1356740829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno cos wyroskie mnie z takich malutkich kawaleczkow po 1cm co nie udalo sie ze skaly usunac juz wyrastaja kolejne sarco z polipami... plaga normalnie :p


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.