Skocz do zawartości
Swirlej2

kalkwasser

Rekomendowane odpowiedzi

tak wyglonda porzadne nasycenie wody wapiennej (kalkwasser ), a nie cos po lyzceczce proszku tam dudlac :) wtedy wystarcza czesto sam mixer (w zaleznosci od akwarium)

filter3.jpeg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swirlej@, a to nie czasami RATZ ten mieszacz wapnia ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej,

a ja myslalem ze kalkwasser ma zawsze stezenie 100% :yes, ze mieszasz wapnem tyle aby sie nasycilo, a jak duzo proszku to tylko rzadziej robisz wymiany tego proszku.

Czyz nie prawda? :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , prawde powiedziawszy to ile bys tego wapna nie nasypal , to i tak tylko pewna ilosc sie go moze rospuscic w danej ilosci wody , reszta wapna zawsze osiadzie na dnie , ale napewno jezeli jest go wiecej nasypane to taka woda jest jedna kbardziej nasycona niz naprzykald wtedy gdy nasypiemy jedna mala lyzeczke tego wapna .

kalciumhydroxid nalezy wymieniac regularnie bez znaczenia czy sie nasypie lyzke czy 10 lyzek.

W zaleznosci tez jak kto dane urzadzenie spostrzega , bo jezeli tylko do uzuleniania wody odparowanej to napewno nei potrzeba go az tam tyle sypac :)

(Ta powyzsza fotka to mnie troche rozbawila)

A jeszcez apropos tego mixerka firmy Ratz , to trzeba przyznac ze bardzo prosta i dosc ciekawa konstrukcja bez zadnych wisiorow tylko sama rura w srodku pompa na czpionie z rury PVC ..krotko mowiac rura rura poganiana na roze zbudowana :D

Ciekawe tylko ile taka pompka wytrzyma tam w srodku , zobili ja widze na srubunku wymienialna ... i wszystko jasne :)

http://www.ratz-aquarientechnik.de/allgemein/showpic.php?art=00116&db=ratz%20katalog&kat=0859622&pic=65

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak beznadziejnej wypowiedzi dawno nie czytalem..

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze do konca tak nie jest ze wapno(woda wapienna) ma zawsze stezenie 100%.Cos w tym jest tak jak swirlej napisal.Jezeli wzuce 2 lyzki wodorotlenku wapna do mixera to pH bardzo wolno sie podnosi natomiast majac kilka duzych lyzek w mikserze pH rosnie strasznie szybko.I wlasnie nie wiem czy to byc moze spowodowane jest tym ze przy wiekszej ilosci wapna w mikserze wode dolewam zmetniala.Dla mnie najwazniejsze by pH sie w nocy utrzymywalo na zadanym poziomie.

Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do góry powinna po rozpuszczeniu zostać czysta woda wapienna a puder powinien się delikatnie mieszać na dole. Na wypływie przy regularnych podmianach pudru Ph ma ok 13 a wapn ok 900


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.