Skocz do zawartości
Fok

Robale?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie... Od razu na wstępie powiem że coś o czym chce napisać jest nie do złapania i nie do sfotografowania. Otóż gdy tylko zgaśnie światło pojawia się armia małych robaczków z czułkami. Wyglądają jak małe wieloszczety ale "chyba" mają nóżki. Atakują mi np. ukwiała który już i tak nie jest w najlepszej formie prawdopodobnie przez "to". Przeszukałem reeflexa niestety nic mi tam nie pasuje ciężko w ogóle się temu przyjrzeć bo popiernicza bardzo szybko. Nie widziałem tego na koralach także raczej nie atakują wyżej wymienionych. Wiem, wiem, mogę wlać to i tamto ale chciałbym wiedzieć z czym mam do czynienia., Dziękuję z góry za pomoc


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie... Od razu na wstępie powiem że coś o czym chce napisać jest nie do złapania i nie do sfotografowania. Otóż gdy tylko zgaśnie światło pojawia się armia małych robaczków z czułkami. Wyglądają jak małe wieloszczety ale "chyba" mają nóżki. Atakują mi np. ukwiała który już i tak nie jest w najlepszej formie prawdopodobnie przez "to". Przeszukałem reeflexa niestety nic mi tam nie pasuje ciężko w ogóle się temu przyjrzeć bo popiernicza bardzo szybko. Nie widziałem tego na koralach także raczej nie atakują wyżej wymienionych. Wiem, wiem, mogę wlać to i tamto ale chciałbym wiedzieć z czym mam do czynienia., Dziękuję z góry za pomoc

Sprawdź, czy to czasem nie są kiełże:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście wygląda bardzo podobnie... Jest jakiś naturalny przeciwnik???


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn wspaniały chyba się tym zajmował jak pamiętam?

Edytowane przez Fok (wyświetl historię edycji)

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kiełże, są jeszcze takie, które kształtem przypominają, hmm ... może krewetki. Kiełże w porównaniu do nich są powolne, te zaś popierniczają jak małe samochodziki. Nigdy nie wnikałem co "to" jest, ale w mojej opinii nic złego nie robią :thumbup: a mam ich całe mnóstwo, wyłażą zwłaszcza po zgaszeniu światła.


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście wygląda bardzo podobnie... Jest jakiś naturalny przeciwnik???

Mandaryn. Sam u siebie miałem plagę kiełży, podgryzały mi świeżo przyklejone zoa, ale po pewnym czasie liczebność robali zredukowała się samoczynnie, co mnie bardzo cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn wspaniały chyba się tym zajmował jak pamiętam?

mandaryn to obibok :D u mnie hexatenia zrobiła porządek :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kiełże, są jeszcze takie, które kształtem przypominają, hmm ... może krewetki. Kiełże w porównaniu do nich są powolne, te zaś popierniczają jak małe samochodziki. Nigdy nie wnikałem co "to" jest, ale w mojej opinii nic złego nie robią :thumbup: a mam ich całe mnóstwo, wyłażą zwłaszcza po zgaszeniu światła.

Niestety nie znam wyglądu kiełży ale jeśli są powolne to mi nie pasuje, te robaczki naprawdę są cholernie szybkie...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam wyglądu kiełży ale jeśli są powolne to mi nie pasuje, te robaczki naprawdę są cholernie szybkie...

Te drugie robale to najprawdopodobniej lasonogi. Też mam ich trochę, ale nie podgryzają korali w przeciwieństwie do kiełży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13897_1.jpg

generalnie nie sa bardzo szkodzliwe, korale zaczynaja podgryzac tylko gdy zabraknie im resztek pokarmu i detrytusu wiec raczej pozyteczne, jedyne co to moga stresowac korale bo w nocy biegaja po nich

mandaryn, hexa dadza im spokojnie rade


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.