Skocz do zawartości
siwek1985

Jaka pompa do Schurana 100?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zbierając sprzęt mam pytanie o dobór pompy do Schurana 100.

Akwa mam 180 litrów a odpieniacz będzie stał bez sumpa w szafce na dole.

Wiem, że do Schurana potrzebuję pompę bez wirnika igiełkowego ale jakiej mocy skoro od odpieniacza do górnej krawędzi akwarium mam prawie 2m? Bardzo zależy mi również na tym aby pompa była bardzo cicha ponieważ akwa stoi w sypialni :) Moje typy to Aquabee 2000/1, Eheim 1250 i Tunze Silence 1073.020 lecz i Eheim i Tunze mają podnoszenei do 2m czy to starczy? Która jest najmniej hałaśliwa a może inne typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do schurana 100 idealna jest eheim 1250. Przy takim zestawie ten odpieniacz będzie naprawdę cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem ze "odpieniacz będzie stał bez sumpa w szafce na dole" - przemyślałeś tą konstrukcję jak ty chcesz to zrobić szczelne? Eheim sprawdzi się ale musi być na tym samym poziomie co odpieniacz inaczej przy 2 m podnoszenia będzie ledwo "ciurkał". Pompa podaje wodę do odpieniacza chcesz żeby była na tyle silna żeby to później trafiło do akwarium 2 metry wyżej? Jak dla mnie nie da się czegoś takiego wykonać Schuran 100 to odpieniacz wewnętrzny.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, żeczywiście nie wiem czy nie przekombinowałem. Jest to moje pierwsze morskie (poprzednio słodkie ze sprzętem w środku co było dużo prostrze w wykonaniu:)) Zakładam nowy temat "Akwa w ścianie - dobór sprzętu - pomocy " i proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.