Skocz do zawartości
danielgti

Solniczka 42l - pytania nowincjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zastanawiam się na akwarium morskim - w małym wydaniu.

Myślałem o "gotowym" zestawie AquaEl Nanoreef 30l.

Jednak miałem kilka akwariów słodkowodnych i zostało mi szkło o pojemności ok 42l ( 60x30x30 z wypukłą szybą)

dodam że nie koniecznie jestem zainteresowany hodowaniem ryb - wystarczą krewetki, ślimaki....

I pojawiają się pytania :

- czy takie akwarium nie jest za niskie ?

- zależy mi na prostocie dlatego planuję kaskadę FZN-3 tak jak w nanoreef 30l - czy jest jakaś inna może lepsza polecana kaskada. nie mogę też znaleźć informacji jakich wkładów filtracyjnych należy używać w kaskadach? Czy w akwarium pojemności ok 60l też można zastosować kaskadę?

Planowane wyposażenie :

2x24W t5

koralia nano 900 lub 1600?

grzałka

odpieniacz np:

http://allegro.pl/odpieniacz-weipro-sa-2004-i2902751691.html

lub

http://allegro.pl/skimmer-odpieniacz-resun-sk-300-i2919144318.html

Z góry dziękuję za pomoc bardziej doświadczonych

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Akwarium jest ok tym bardziej ze nad 60cm łatwiej dobrać gotową lampe.

Jesli akwarium stać będzie na szafce to polecam sump w którym umiescisz cały sprzet (patrz moje 42l)

Dałbym 2x koralie 900 i zamiast kaskady odpieniacz. Oczywiście diy wyjdzie taniej i przyjemność większa ale jak juz wybierac to z tego co podałeś lepszy resun

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Akwarium jest ok tym bardziej ze nad 60cm łatwiej dobrać gotową lampe.

Jesli akwarium stać będzie na szafce to polecam sump w którym umiescisz cały sprzet (patrz moje 42l)

Dałbym 2x koralie 900 i zamiast kaskady odpieniacz. Oczywiście diy wyjdzie taniej i przyjemność większa ale jak juz wybierac to z tego co podałeś lepszy resun

Bałem się że 30cm wys może być za mało na akwarium morskie

Sump na razie sobie odpuszczę dlatego moje pytanie co ma stanowić wkład do kaskady - tylko żywa skała?

Myślałem jeszcze ewentualnie o 2 kaskadach bo akurat je posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kaskady usuwasz wszystko co firmowe i masz miejsce na absorbery, nie trzymasz w niej żywej skały. Dwie kaskady na pewno nie zaszkodzą, ale z estetyką może być już gorzej. Jeżeli nie chcesz sumpa pomyśl o tylnym panelu.

Edytowane przez madchicken (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką kaskade na sprzedaż w kolorze białym w dobrej cenie ;-) u mnie super chodziła..teraz mam akwarium z panelem jak coś to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bedziesz miec na tylnej szybie niezłe zagęszczenie sprzetu;) wewnatrz i na zewnatrz. Tak jak kolega pisał dobrym rozwiazaniem jest albo panel albo sump.


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym że mam większość potrzebnego sprzętu chciałem zacząć z kaskadą

dlatego dopytuję jakie należy stosować absorbery i jakie kaskady są sprawdzone?

Jeżeli załapię słonego bakcyla wtedy postaram się w większe akwarium z panelem bądź sumpem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie do jednej kaskady mozesz wsadzic chemipur elite a do drugiej purigen ale to tylko moje zdanie. Co do samej kaskady to FZN sa bardzo dobre, sam uzywałem takiej w slodkowodnym


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kaskady na sam spód najlepiej włożyć watę a potem absorbery, a podczas podmiany wymieniać ową watę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie

Planuję świetlówkę 24W 10000K i 24W 20000W - początkowo w okresie dojrzewania będę świecił po 2h dziennie

Ile powinienem świecić jak solniczka będzie już ready ? 2 świetlówki na raz (niebieska i biała) czy oddzielnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60x30x30 to chyba wiecej niz 42l

Sent from my LG GT540 using Tapatalk 2


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ma chyba 6l więcej - ma dość wypukłą przednią szybę i ciężko dokładnie określić pojemność,

Proszę o odpowiedz na pytanie dot oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.