Skocz do zawartości
Gość

Czy uda mi się wygrać z aiptazją?

Rekomendowane odpowiedzi

Laser jest bardzo niebezpieczny bo można sobie albo komuś innemu wypalić siatkówkę.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w słoiku 3 krewetki nie robiły praktycznie nic, dopiero jak dorzuciłem 3 następne zaczęło się coś dziać...zjadły praktycznie wszystkie, zostawiły tylko 3 duże, które wykończyłem kwaskiem, teraz kilka padło i znów wraca, więc populację trzeba odświeżyć...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtopa, ale

...temat z laserem mi się spodobał zastanawiam się jak by wyjąć laser z DVD-RW czy moc była by ok??

można taką wyrwać za 30..40 zeta na alledrogo

będę myślał, zobaczę co mam w pawlaczu i jeszcze dziś lub jutro coś zmajstruje

pozdr..


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtopa, ale

...temat z laserem mi się spodobał zastanawiam się jak by wyjąć laser z DVD-RW czy moc była by ok??

można taką wyrwać za 30..40 zeta na alledrogo

będę myślał, zobaczę co mam w pawlaczu i jeszcze dziś lub jutro coś zmajstruje

pozdr..

Niestety te diody nie bardzo nadają się do tego typu działań moc to około max 220 mW długość fali 650nm zdecydowanie za mało aby skutecznie wypalać w wodzie optymalna moc to między 800 mW a 1W najlepiej 445nm a to już droga zabawa.


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myslalam o rybach...ale poki co nie mam gdzie dac...

No i laser...? :)

Niebieski laser, dostępny na allegro za jakieś 50 zł

100mW tak ze 20 sekund poświecisz i się ugotuje, jest bezpieczny ( w miarę) parzy w miejscu, punkcie.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kukenthali i wszystko w trzy dni zeżarła.

Szaman

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok,ok..jako ze niektorzy mysleli ze zmyslam dajac swoj problem do dzial plag..ze napewno mam kilka i panikuje to bede taka odwazna i wstawie kilka zdjec ;)

Dla ludzi o mocnych nerwach;)

imageycy.jpg

imageldw.jpg

imageqfb.jpg

To co zrobilam teraz to odlowilam ryby-dalam

Na przechowanie.zostal tylko mandaryn.

Wpuscilam kolejne krewetki..nie karmie i czekam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze....:)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi o mocnych nerwach:

imageycy.jpg

współczuję , dobrze to nie wygląda , ale moja auriga poradziła by sobie z tym trawnikiem w 2 tygodnie , szkoda że tak daleko bo chętnie bym ją na takie pastwisko wysłał , u mnie niestety po aiptasi dzięki niej pozostały wspomnienia , po wszystkich rurówkach również , niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

debora mi to wyglada na painta ctrl+c ... ctrl+v :D

a tak powaznie to osoba ktora wymysli patent na aiptazje zostanie milionerem.

mi ostatnio udalo sie zabic kilka aiptazji. wzielam skale i przetarlam recznikiem (aiptazja zostala na reczniku) a jak ktoras sie schowala to zakleilam klejem (coral fix ten dwuskladnikowy). niestety kilka skal nie moge ruszyc i problem zostal. czekam na dostawe wundermanii do erybki, moze po transporcie beda mega glodne :)

ps. debora wiem ze uda ci sie pokonac ta bestie :)


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja myslalam ,ze u mnie jest duzo aiptasia. wracajac do tematu lasera, przegrzebalam troche siec iiiiii mam dobre wiadomosci dla poszukujacych takiego cacka w miare w dobrej cenie :) sama przed chwilka kupilam ta zabawke, zdam relacje jak wyprobuje :)

http://www.ebay.de/itm/1W-445nm-Laserdiode-Gehause-DPSS-Laser-Diode-/140529612441?pt=Licht_Effekte&hash=item20b837b699#ht_3728wt_1180


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Szaman kuekenthali lubia podjadac ridordea, wiec trzeba uwazac :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi laserami nie dość że prawie na pewno poparzycie inne koralowce to jeszcze możecie sobie sami zrobić krzywdę, wzrok ma się tylko jeden.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Nie miałem takiej plagi aptazji tylko pojedyncze sztuki. Inwazja dino zabiła wszystko. Gluty

Te ślimaki żywią się wyłącznie aptazią. Po wyczyszczeniu baniaka zdychają.

Niestety nigdzie ich nie ma w Polsce a ze sprowadzeniem z USA trzeba czekać do lata.

U Oliviera widziałem. Coś koło 70-80zl szt jesli dobrze pamietam. Zważcie na filmik ze to sa male slimaczki i jeden nie zbawi baniaka

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego ktoś próbował? http://www.redseafis...ex.aspx?id=4418 Wygląda bardzo obiecująco...

P.S 60 ML kosztuje około 70 PLN więc najgorzej nie jest...

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 650 l zbiorniku miałem tyle aptasi, że przysłaniały korale nie mówiąc o skale (w setkach). Walka z nimi chemia (GROTECH) prowadziła tylko do tego, że mnożyły się na potęgę. Kupiłem 4 krewety z własnej hodowli od forumowicza z Warszawy, były tak małe, że wysłał 5. Poradziły sobie z tą mega plaga może w tydzień. Teraz nie wiem ile jest tych krewetek, za to w stałym kontakcie wzrokowym jestem z dwoma ukwiałami :) Póki co nie zamierzam nic zmieniać. Jak to ktoś napisał na tym forum "mniej chemii, więcej biologii" Pozdrawiam.


1100 l. w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi grotech tez rozsial tylko...

Teraz sa 4krewetki i zobaczymy-poki co efektow nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Debora :) A nie chciałabyś się wymienić na skałki podobne wagowo? Wysłałabym Ci czyściutką, bez plag? Potrzebuję niewielką by sprawdzić czy mój Heniek ruszy apitasie.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Debora :) A nie chciałabyś się wymienić na skałki podobne wagowo? Wysłałabym Ci czyściutką, bez plag? Potrzebuję niewielką by sprawdzić czy mój Heniek ruszy apitasie.

Debora, nie zmarnuj okazji. Spróbuj wynegocjować np. jakąś akroporę na skałce. W końcu ta twoja jest wypełniona życiem...

A może powinnaś do każdej aiptasii (przynajmniej do tych największych) podejść indywidualnie... Nocą... Ze strzykawką... :shuriken:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora, spróbuj wrzucić skałkę z aiptasją+krewetkę do sumpa.

U mnie kilkadziesiąt sztuk w ~300 l baniaku wykończyła jedna wurde, ale wcześniej była na zesłaniu w sumpie o suchym pysku. Jak zauważyłem, że żre ukwiały, to po kilku dniach trafiła do głównego i wykańczała 1/dobę, aż wyjadła wszystkie. Ważne, żeby nie była w stanie napchać brzuszyska innym żarciem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rs-chyba sie skusze:)

Kapuhy-wlasnie pisze ze nie karmie akwarium niczym wiec powinny ruszyc na ajptazje.

Dam im jeszcze ze 2 tygodnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że pozbyłaś się ryb. No to faktycznie pozostaje tylko czekać, ewentualnie likwidować duże egzemplarze jeśli rzeczywiście przeszkadzają koralom.

Albo zoantusy - stosunek 1:1

Jeśli jej zależy na Heńku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

sok z cytryny (wyciśnięty) podaj poprzez strzykawkę z igłą bezpośrednio do otworu gębowego, także igła dość cienka np. nr 6.

Ponieważ masz reefmaxa, nie uzywaj więcej jak 0,5 ml, co 2-3 dni także wystarczy ci na unicestwienie 1-2 dorodnych na ten okres.

Sposób tani dobry i sprawdzony.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w Ostrowcu cytryny są bardziej kwaśne:) Moje aiptasie na tak podany sok z cytryny trochę się krzywiły ale następnego dnia śmiały mi się w nos. Bardziej skuteczne chyba były zastrzyki z gorącej wody ale u mnie najlepiej działały głębokie zastrzyki z gorącego, stężonego roztworu kwasu cytrynowego. Pewnie z innymi kwasami też by się dało ale nie było potrzeby bo działało. Skuteczność raczej powyżej 50% - tzn. odradzała się jedna na dwie, trzy likwidowane. No ale ja miałem znikomy procent tego co ma Debora.

Minusem tej metody jest to, że likwiduje się tylko te egzemplarze, do których mamy dostęp. Krewetki powinny to zrobić skuteczniej i bez chwiania odczynem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.