Skocz do zawartości
diabeł

Moja pierwsza solniczka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym właścicielem swojej pierwszej solniczki.

Wcześniej posiadałem słodkowodne baniaki wzorowane na malawi, teraz przyszedł czas na coś nowego.

Na początek wybrałem gotowy zestaw reefmax.

Posiadam go od 8 dni więc jeszcze został w podstawowej konfiguracji plus delikatnie podniesiony wylot piany o jakieś 2 cm.

W baniaku zamontowana cyrkulacja AquaEl Reef Circulator 2600 plus zamówiony Tunze Tubelle Nanostream 6015.

W lutym zajmę się podmianą odpieniacza i modyfikacją oświetlenia.

Wnętrze:

12 kg żywej skały oraz 9 kg żywego piasku , sól KENT.

Baniak zalany 4 stycznia 2013

Filmik z 8 dnia po zalaniu zbiornika:

post-16931-0-73610000-1358112447_thumb.jpg

post-16931-0-44044200-1358112456_thumb.jpg

post-16931-0-91656300-1358112769_thumb.jpg

Edytowane przez diabeł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Poproś moda o przeniesienie tematu do właściwego działu.

Fajny gruz,stabilnie stoi?

Tak się zastanawiam,po co coraz więcej ludzi kupuje RM i natychmiast zaczyna go przerabiać?No,ale każdy ma swoją wizje baniaka...

Powodzenia :thumbup: .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Poproś moda o przeniesienie tematu do właściwego działu.

Fajny gruz,stabilnie stoi?

Tak się zastanawiam,po co coraz więcej ludzi kupuje RM i natychmiast zaczyna go przerabiać?No,ale każdy ma swoją wizje baniaka...

Powodzenia :thumbup: .

Aby nie było nudno :)

Tak nawet bardzo 2h układałem ;)

Edytowane przez diabeł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A o to 17 dzień po zalaniu baniaka:)

Jak widać glony atakują, ciekaw jestem ile czasu to jeszcze potrwa, bo w tym momencie czuje się jak posiadacz łąki niż właściciel solniczki:)

post-16931-0-31189900-1358792877_thumb.jpg

post-16931-0-74486600-1358792912_thumb.jpg

post-16931-0-80865500-1358792918_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mozesz pokazac z bliska foto tych glonów

niektóre wyglądają na bryopsis - jesli od łodygi rosną mniejsze igły na kształt palmy

to moze byc to i warto byłoby to załatwić wtedy chemicznie póki nic Ci tam nie żyje

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

mozesz pokazac z bliska foto tych glonów

niektóre wyglądają na bryopsis - jesli od łodygi rosną mniejsze igły na kształt palmy

to moze byc to i warto byłoby to załatwić wtedy chemicznie póki nic Ci tam nie żyje

pozdro

Wygląda to tak:

post-16931-0-17962400-1358795625_thumb.jpg

post-16931-0-75352600-1358795859_thumb.jpg

Edytowane przez diabeł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina bryopsis, ale reki nie dam sobie uciupać. Ile cm długości mają te kłaczki?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina bryopsis, ale reki nie dam sobie uciupać. Ile cm długości mają te kłaczki?

Tak do 6 cm.

To źle? Nie tak ma dojrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nitki sa zwykłe, a nie takie choinki to jest ok. A jesli trafiłeś na bryopsis to bedziesz musial zmierzyć się z trudniejszym glonem, który sprawia problemy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nitki sa zwykłe, a nie takie choinki to jest ok. A jesli trafiłeś na bryopsis to bedziesz musial zmierzyć się z trudniejszym glonem, który sprawia problemy

Niestety wyglądają bardziej jak choinki, skałka z erybki sól kent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyglądają bardziej jak choinki, skałka z erybki sól kent.

nie ważne gdzie kupiłeś skałę żywą, bo bryopsis to część słonej przygody, tyle, że tej niechcianej :)

Zrób jeszcze z bliska inne fotki. Nie chciałbym Ci zle podpowiedziec


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ważne gdzie kupiłeś skałę żywą, bo bryopsis to część słonej przygody, tyle, że tej niechcianej :)

Zrób jeszcze z bliska inne fotki. Nie chciałbym Ci zle podpowiedziec

O to reszta fotek.

post-16931-0-82515900-1358798998_thumb.jpg

post-16931-0-76963900-1358798999_thumb.jpg

post-16931-0-15689300-1358799001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dopytuje ponieważ bryopsis ma grubszą łodygę

i czasami nawet po słabym zdjęciu od razu widac że to bryopsis

u Ciebie łodygi dosyc delikatne i przeźroczyste

Stawiam, że to bryopsis, ale porównaj w sieci z tym co na zywo widzisz

moze jeszcze ktos sie wypowie

jesli to bryopsis to odnajdziesz sobie temat jak to łatwo zwalczyć podbijając magnezem kenta

pozdro

p.s.

a czemu glony z piasku wystają? rosły na dnie który piaskiem zasypales?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem usuwać te glony i niektóre kępki, których nie wyłowiłem zaczęły rosnąć na piasku.

Myślałem,że wszystko zniknie ale coraz więcej tego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to "normalne" glony. Miałem identyczne jak mi dojrzewało akwarium, które wtedy przypominało plantacje choinek.

Ogólnie to starałem się jak najwięcej usunąć mechanicznie, czyli skrobałem szyby i szczoteczką do zębów czyściłem skały. Po tych czynnościach pływające zielsko wyławiałem siatką do ryb, dodatkowo wyrzuciłem płytkę zraszającą z pierwszej komory i umieściłem tam watę. Czytałem, że ważne jest podczas dojrzewania usunięcie z obiegu jak największej masy glonów, ponieważ ich rozkład może dawać pożywkę dla wzrostu nowych. Dodatkowo u mnie nieźle wyrywał te glony krab mitrax wspomagany przez ślimaki turbo.

Mam tez takie subiektywne odczucie, że jak zacząłem dodawać bufor ph/kh to przestały rosnąc, ale może po prostu akwarium dojrzało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.