Skocz do zawartości
-dominik-

Żywy piach i skała

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem już sól, suche skały :thumbsup: , itp.

Teraz przyszła pora na dalsze zakupy...

Czy żywy piach jest bardzo potrzebny?

Ile nasypać do akwarium 70l i 30l?

Czy można zmieszać 1/1 z drobnym żwirkiem koralowym?

Chce kupić któryś z tych... tylko KTÓRY?

http://erybka.pl/pro...ite-4-54kg.html

http://erybka.pl/pro...te-9-07kg-.html

http://erybka.pl/pro...-1-mm-1-kg.html

Ile skały kupić?

Jak poznać czy są w niej aiptazje, modliszki wężowidła, asteriny lub majano (wiem że to dziwne ale chce je hodować :D (najbardziej mi się podobają asteriny, majano i modliszki)?

Czy skała może być używana?

Pozdrawiam :

Dominik T.

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skałę możesz odkupić od kogoś na forum, najlepiej jakbyś osobiście ją odbierał bo ciężko ocenić ile ponieważ są kawałki wysokie a lekkie i na odwrót.Żywego piachu 9 kg powinno Ci wystarczyć a kolor to już sam musisz wybrać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale 9 kg do obu akwariów?


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

do akwa 30L starczy okolo 2,5kg piachu, do 70L okolo 6 kg to maximum, ale jak chcesz miec roznorodnosc podloza mozesz wymieszac z kruszonka koralowa, jesli chodzi o zywa skale to najlepiej przeliczac okolo 1 kg na 10 litrow wody, tak jest najrozsadniej, przesadzone z za duza iloscia skaly nie prezentuje sie dobrze.. Uzywana skala jest o tyle dobra ,ze masz juz wiele zyjatek, tylko trzeba patrzec by ze skala nie przyniesc jakies plagi.

Pozdrawiam


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej -dominik- . Jak widzę, że Twój temat, to wiem, że będzie grubo ;) Myślę, że w Twoim wypadku lepiej będzie kupić skałę z frachtu, bo raczej "normalni" akwarysci tępią zwierzaki, na których Ci zależy.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy światło 6500k ?

Wychodzi mi 1w na 1l.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za większość z tych filtrów to raczej lincz będzie.....

Jeśli chcesz filtr to tylko i wyłącznie kaskadę i to najlepiej ze skimmerem. Będzie gdzie włożyć wkłady z chemią oraz pozbędziesz się filmu powierzchniowego.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik znowu męczysz...to już twój który temat odnośnie osprzętu do akwarium trzeci chyba co?Napisałeś ostatnio że rezygnujesz z morskiego akwarium teraz znowu piszesz że zakładasz?Określ się w końcu bo twoje postu są coraz to bardziej nudne,piszesz o piasku a za chwile pytasz o moc światła,napisałeś temat o filtracji czyli jak mniemam w swoich planach masz ochotę zamontować zwykły filterek aquaela który stosuję się do napowietrzania wody i filtrowania poprzez gąbkę która jest w środku...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober

Nikt nie każe Ci czytać moich tematów :harhar:.

A poza tym zejdź ze mnie.

Ps

Sorry za offa.

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.