Skocz do zawartości
Darekn12

jakie wymiary?

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

skladam niezbedny sprzet do akwa morskiego.mam juz osweitlenie 3xt5 24 watt i 1 PC 24 w.odpieniacz miniflotor.i teeraz moje pytanie.jakie dobrac wymiary akwa zeby wygladalo proporcjonalnie al emax poj to ok 112-120 litorw

wys 45 cm bo i tak chce lac max 40 cm wody poziom i szeroskosc 45 a dlugosc?60?65?70?pozniej to jzu wieksza poj wychodzi.jakie wymiary proponujecie a moze inne?moze nizsze?bo juz sam ni ewiem

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci proponowal 70dlugosc40 wysokosc masz oswietlenie swietlowkami i przynajmniej tez 40 szerokosc a nawet 45zawsze mozesz zrobic panel lub inne mozliwosciw aranzacji akwarium:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jeśli nie może być większe 50x50x50 cm. Sześciany prezentują się bardzo ładnie. Jeśli więc małe to sześcian, jak większe to już o długości minimum 120 cm. Spójrz na zbiornik Aqua Medica w zestawie o nazwie Chromis. Tam co prawda są wymiary 55x55x55, ale wody jest na ok 47 cm, a z tyłu jest panel. Widziałem ten zbiornik z obsadą, a skała ułożona była w taki kopiec na środku, co pozwalała na ładny wygląd zbiornika z trzech stron.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i dzieki za odp tez sie zastanawialem nad szescianem.ale co z t5?dlugosc z oprawkami 58cm?

baniak bedzie stal pod sciana mozliwe z enawet w narozniku.

co z t5?bo zamiast panela tzn bedzi eal e wnarozniku nie na calej dlugosci.czy dac je po przekatne?z pc nie bedzi eklopotu raczej wszedzie sie go wcisnie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem. Sprzedaj T5, przecież ciągle ktoś zakłada zbiornik i znajdzie się chętny, a zamiast tego kup dodatkowe PC i będzie super.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale nie po to najpierw zawracm glowe aqua light zamawiam i teraz zmieniam koncepcje.tak jakos dziwnie.bo niby wszystko ladnie zaplanowane a tu trach zmiana koncepcji.a jakby je dac pod katem jakims do przedniej sciany?stalo by sie cos?jedynie z pokrywa moglby byc problem....sam juz ni eiwem co i jak zrobic.im dalej tym wieksze dylematy.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac szescian 55cm fajnie wyglada HQI 150W + 1xT5 niebieska. Ale wtedy odpada przykrywa co nie kazdemu pasuje.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz poprawilem dlugosc t5 z oprawkami to 58 cm.nie chce hqi juz mam dwi takie w holendrze.teraz cos z pokrywa.bym chcial.a tak sobie mysle jak torszk ebeda pod katem przy dl akwa 50 cm moze bym nawet si ezdecydowal na 55*55*55?to lekko je pod katem i by weszly.zreszta i tak przy takim akwa ulorzenie sklay w gorke na srodku to by bardziej pasowalo.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna mierzylem miarka i swietlowkami ze ciezko bedzi ezmiescic...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 58 cm to już faktycznie żaden problem, a takie akwarium wygląda super. Sam zobaczysz, że wyższe akwarium to optycznie same plusy, a i tak koralowce siedzą na skałach i z doświetleniem nie ma problemów.

Jeśli ciężko to naprawdę pomyśl o całości na PC


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze 60x50x50?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bedzie wygladal optycznie proporcjonalnie taki baniak 60*50*50?czy moze ju zkombinowac faktycznie z tymi 50*50*50?

ok.dobra wiem ze mecze ten temat

ale zrobilem model dna 50*50 i po przekatnej wejda 3 swieltlowki a od przodu wcisne PC.czy takie rozwiazanie bedzi eok jesli skale poukladam na srodku a z tylu w narozniku zrobie maly panel czyli ni emusi byc jakos mocno oswietlony.co wy na takie rozwiazanie?fakt z epo przekatnej beda az 3 swietlowki kazda po 24 watty nie bedzi eto za mocno w jednym miejscu?mnie si ewydaje z enie.ale wole zapytac

moze byc takie rozwiazanie i wtedy juz wiem ze akw abedzi e50*50*50.stalo by w narozniku lub pod sciana i panel taki naroznikowy albo w narozniku albo po srodku jakie sprostokatny jesli moze byc cos takiego

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darekn12 - ja po kilku zmianach koncepcji :-) stanalem na zbiorniku 60x50x55/wys/.

Mam nadzieje, ze w tym tygodniu odbiore sklejony zbiornik to bede mogl cos wiecej powiedziec czy te proporcje sa ok :-)

Rozwazalem szer. 50cm ale wtedy wlasnie nie zmiescilbym T5 - a tak wejda bez problemu.

Jako oswietlenie pojdzie 1*150W HQI + 1*24W T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, właśnie mój drugi zbiornik ten 165 ltr ma wymiary 60x50x55(wys) i powiem szczerze, że ta wysokość naprawdę wiele daje. Obok stoi zbiornik 100x50x50, tylko 5 cm niższy, a optycznie to przepaść.

@rpp- będziesz zadowolony z proporcji :) Ja mam tam za oświetlenie HQI 150 W + 2 x 18W świetlówki T8


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.