Skocz do zawartości
mpc

[200L] Pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, nie zmieniałem soli ale chcę zmienić i też chciałem pytać na co przejść bo aktualnie od startu jestem na IO. Co do wódki to poczytam i pomyślę :) Zrobię dziś podmiankę i wymienię absorber powinno pomóc trochę :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Wyjmij tylko adsorbery gdybys kombinowal z wodka, gdyz spadek PO4 nie powinien byc zbyt szybki. Lepiej gdy potrwa kilka miesiecy.

Podwyzszajac zasolenie, automatycznie zwieksza sie poziomy Ca i Mg. Warto to posprawdzac i trzymac wynik przez dluzszy czas, bez zbednych "skokow".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się trzymać stałe parametry ale czasem jest ciężko. Na jaką sól najlepiej przejść wiem że zdania są podzielone i trochę się boję żeby nie zacisnąć ze zmianą soli. Zastanawiałem się nad BT ze względu na cenę i opinie :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś się dzieje to może lepiej nie zmieniaj soli w tym momencie tylko kup małe opakowanie tego IO co używasz.

I pojedź na tym do opanowania sytuacji.

W takiej sytuacji lepiej stosować wszelkie zmiany wszelkiej chemi i absorberów powoli i badać efekty.

Bo jak coś się pogorszy czy też polepszy to będzie wiadomo czego to efekt.

A jeszcze jedno piszesz: "Porcja na 2 tygodnie (karmienie co 2 dni godzinę po zgaszeniu światła wyglądała tak): 2 kostki plankton czerwony, 5 krewetek koktajlowych, 20ML Vitamino, 2x ikrahomara."

czy sporządzasz taką mieszanke raz na dwa tygodnie i dozujesz co kilka dni a reszta czeka w lodówce (czytaj nie w zamrażarce)?

Edytowane przez baxter (wyświetl historię edycji)

Moje skromne szkiełko : http://nano-reef.pl/...m-z-sumpem-;-d/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdecydujesz się na zmianę soli (ja bym nie zmieniał, masz mało korali i poza tym nie wymagają tak intensywnego karmienia jakie im fundujesz przez co zdestabilizowałeś zbiornik) to pamiętaj, że musisz zrobić to stopniowo. Nie od razu nowa "puszka" i chop, stopniowo mieszać sole aż przejdziesz na nową.

Układ skał masz fajny, ale grzałkę możesz dać z lewej po skosie tak aby ją ukryć, tak samo kable od Tunze- daj pod uchwyt i blisko łączenia szyb tak aby się optycznie zlały z silikonem.

Czyściki są czarne ale jak masz jasny to zostawiaj go na dole (za skałą) cyba że to białe z prawej to jakieś inne ustrojstwo.

Czy możesz rurkę zasysającą przedłużyć tak aby ukryć kosz, albo podłączyć skimmer http://www.petsoluti...ts/15510240.jpg

i wtedy tunze mógłbyś przestawić w kierunku dolnym zamiast sztucznie wymuszać ruch wody i wentylację.

Zobacz na akwarium całościowo, nie dziel obrazu. To co nie pasuje do całości po prostu ukryj -takie moje subiektywne spostrzeżenie.

I jeszcze raz skała fajnie ułożona, ja niestety mam tylko jedną ściankę do zagospodarowania - trzy strony do oglądania i przy tych samych wymiarach u Ciebie jest fajniej. Mamy makabrycznie małe dno - idealne dla Sklarów :).

Hepatus nie nadaje się do tego litrażu.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś się dzieje to może lepiej nie zmieniaj soli w tym momencie tylko kup małe opakowanie tego IO co używasz.

I pojedź na tym do opanowania sytuacji.

W takiej sytuacji lepiej stosować wszelkie zmiany wszelkiej chemi i absorberów powoli i badać efekty.

Bo jak coś się pogorszy czy też polepszy to będzie wiadomo czego to efekt.

A jeszcze jedno piszesz: "Porcja na 2 tygodnie (karmienie co 2 dni godzinę po zgaszeniu światła wyglądała tak): 2 kostki plankton czerwony, 5 krewetek koktajlowych, 20ML Vitamino, 2x ikrahomara."

czy sporządzasz taką mieszanke raz na dwa tygodnie i dozujesz co kilka dni a reszta czeka w lodówce (czytaj nie w zamrażarce)?

Hej, co do karmienia to zrobiłem ten mix zamroziłem go i podawałem po trochu co drugi dzień. Dzięki wszystkim za pozostałe rady, jedyne co mnie aktualnie martwi to odpieniacz który strasznie mało pieni ostatnio przez prawie dwa tygodnie zebrał mi jakieś 20 ml brudnej wody... nie wiem za bardzo co jest nie halo pompka w nim pracuję normalnie, powietrze zasysa, macie jakieś pomysły?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje akwarium mnie coraz bardziej martwi. Wczoraj podałem chemiclean bo 24h zero poprawy Cyjano jak było tak jest. Do tego od kilku dni moje zielone grzybki jaki zanikały, także jedna z koloni zoa nie ma się za dobrze tracą kolor koło dziubkow nie dok ojca się otwierają. Nie wiemy ak to możliwe ale najlepiej wyglądają LPS i SPS :0 nie wiem co sie dzieje i czym może być to spowodowane...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas chemii na działanie.

Co do odpieniacza - mało Ci pieni. Może warto zastosować inną pompę lub tuning meshem..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj czas chemii na działanie.

Co do odpieniacza - mało Ci pieni. Może warto zastosować inną pompę lub tuning meshem..

pozdrawiam

Tuning meshem? Jak moge go przetestować czy aby napewno jest dobry i pieni jak powinien?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz igłę w odpieniaczu,to mesh powinien pomóc.

Jednak jeśli pompa słaba - będzie miał problem ze startem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po 48h od wlania chemicleanu włączyłem odpieniacz i zrobiłem podmianę odpieniacz zapełnia mi kubełek w jakieś 30 sekund już od godziny je opróżniam i zeszło mi koło 6 litrów z akwarium czy mam wyłączyć odpieniacz na noc i spróbować rano czy opróżniać dopóki się nie uspokoi?

Proszę o szybką pomoc bo mam tutaj potoki piany! :o


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zrobiles za mala podmiane. Zdejmij kubek niech napowietrza wode i zrob podmiane. Powinno sir uspkoic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwóch miesięcy mam problem z okrzemkami, wymieniłem RO + DI niestety nic to nie dało TDS pokazuje zero a plaga jaka jest taka była, dodałem absorbent silikatów ale też nie pomógł aktualne parametry:

Temp 26

Zas 1024

NH4 0

NO3 ~40( nie wiem skąd taki skok, prosił bym o podpowiedz czym to może być spowodowane, ostatnio często przedmuchuje piach z powodu okrzemek)

NO2 0

PO4 0,03

PH 7,8 (dość niskie też zastanawiam się czym to może być spowodowane)

dKH 6,4

Ca 430

Mg 1440

Si 0

Proszę o pomoc nie wiem co robić :| Próbowałem zmniejszyć ilość światła ale to też nie pomogło na okrzemki.

Co może być przyczyną zaburzonych parametrów? Raczej od miesięcy nic w akwarium się nie zmieniało.

P.S Jest jakaś alternatywa dla myreefstats?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic już nie rób... weź węgiel :)

Piasku nie ruszaj... (nie czytałem całości) - wsadź skarpetę z czymś na okrzemki.

W sobotę jadę do matki do Czeladzi - to jak chcesz mogę podjechać i zerknąć.

Zmniejsz oświetlenie trochę i sprawdź filtr RO - może coś przepuszcza.

Poza tym po co lejesz chemiclaean? Skoro masz okrzemki?

Wlej sobie whisky do szklanki i weź książkę :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie rozumiem za bardzo chemiclean to sytuacja z przed roku :p Co na okrzemki mogę wrzucić ? Mam absorbent krzemianów który nie pomógł, dorzucić węgiel ? RO sprawdzałem i jest 0,0 Co do soboty to chętnie ale akurat na przyszły weekend wyjeżdżam...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki absorbent na krzemiany dałeś?? jeśli JBL to wsadź drugi bo jeden to jest teoretycznie na 200 litrów morskiego a poczekać czasem trzeba i 3 tygodnie aż przejdzie.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki absorbent na krzemiany dałeś?? jeśli JBL to wsadź drugi bo jeden to jest teoretycznie na 200 litrów morskiego a poczekać czasem trzeba i 3 tygodnie aż przejdzie.

Nie bardzo pamietam z jakiej byl firmy ale wydaje mi sie JBL, a czy jak Si wychodzi 0 to absorbent nic nie da?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie rozumiem za bardzo chemiclean to sytuacja z przed roku :p Co na okrzemki mogę wrzucić ? Mam absorbent krzemianów który nie pomógł, dorzucić węgiel ? RO sprawdzałem i jest 0,0 Co do soboty to chętnie ale akurat na przyszły weekend wyjeżdżam...

Tu masz akwa na soli IO http://nano-reef.pl/topic/65132-750l-ceramiki/page__st__40#entry717466

I zobacz sobie poprzednie 440L B) byłem widziałem

TDS nie wykrywa krzemu, kup sobie dodatkową obudowę taką jak na Di tylko zamiast Di wsyp absorbent na Si, do baniaka też absorbent oczywiście, wymień żywicę.Walczyłem z okrzemkami 3mce

Czytając Twój wątek zauważyłem, że problemy z No3 zaczęły się jak zacząłeś karmić co drugi dzień korale, wyluzuj z tym karieniem, dawaj tylko rybcią.

Kup pożądne bakterie, np. microbe lift special blend i lej, przy okazji zobacz czy coś jeszcze nie zdechło może syfi wodę..

Pomyśl o sumpie i siporaxie.

I najważniejsze zluzuj batki :police: , żadnych gwałtownych zmian, pilnuj zasolenia, nie wal tony żarcia.

Potem jak zbijesz no3 spróbuj zaciemnienia na 72h, pomaga ale okrzemki mogą wracać, do karmienia korali używaj pipety albo strzykawki i prosto w ryja :ice: ale to potem jak ogarniesz no3

Powodzenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do absorbera krzemianów to jest z firmy Sera. Jeśli chodzi o karmienie korali to już tego dawno nie robię (informacje wziąłeś z mojego post sprzed roku) dlatego dziwi mnie wzrost NO3. Czy jako ze wymieniałem RO + DI 2 miesiące temu jak problem sie zaczął wymienić je ponownie? Czym mogę zbić to NO3? Dzisiaj dodałem węgiel aktywny. Czy podmiany mam robić normalnie?

Głupie pytanie ale czy jak od sarcophyton odpadł cały kapelusz to on jeszcze się może dźwignąć czy odłowić go od razu (może stąd ten wzrost NO3) ?


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do absorbera krzemianów to jest z firmy Sera. Jeśli chodzi o karmienie korali to już tego dawno nie robię (informacje wziąłeś z mojego post sprzed roku) dlatego dziwi mnie wzrost NO3. Czy jako ze wymieniałem RO + DI 2 miesiące temu jak problem sie zaczął wymienić je ponownie? Czym mogę zbić to NO3? Dzisiaj dodałem węgiel aktywny. Czy podmiany mam robić normalnie?

Głupie pytanie ale czy jak od sarcophyton odpadł cały kapelusz to on jeszcze się może dźwignąć czy odłowić go od razu (może stąd ten wzrost NO3) ?

Wszystkie odpowiedzi masz post wyżej


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat (wciągająca sprawa) dodaj fotki jak ci tam idzie :clap: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi masz post wyżej

Hej, nie widzę odpowiedz na pytanie jak bardzo wytrzymały jest sarco i czy po utracie kapelusza się jeszcze "odrodzi". Oraz o podmianach też nic nie widzę. Sumpa nie zrobię bo nie mam gdzie, od dzisiaj chce zacząć stosować wódkę :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie widzę odpowiedz na pytanie jak bardzo wytrzymały jest sarco i czy po utracie kapelusza się jeszcze "odrodzi". Oraz o podmianach też nic nie widzę. Sumpa nie zrobię bo nie mam gdzie, od dzisiaj chce zacząć stosować wódkę :)

Pisałem Ci przecież, kup bakterie, pisałem co masz do osmozy dorobić żeby było lepiej, pisałem Ci sprawdź czy Ci coś nie zdechło(nie mam sarco, powąchaj może wykitował) przecież wszystko napisałem..

Dorób te absorbenty si i podmieniaj bo teraz najważniejsze zbić no3.

Bez sumpa bedziesz miał cieżko ogólne


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosił bym o identyfikacje czy to okrzemki czy dino?

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? :(


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.