Skocz do zawartości
ciacho

Kolejny cel 40x40x40

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jeszcze nie ruszylem z jednym a juz zrodzily sie w glowie plany drugiego baniaka. Tym razem malego bo 64l.

Mam pytanie od ktorego zalezy czy projekt powstanie czy nie. Poniewaz nie chce robic komina(wewnetrzny tez odpada) ani nie chce pudelka przelewowego, ogolnie nic nie moze wystawac poza akwarium(oczywiscie procz kabla od lampy;p). Czy moge poprostu zrobic w dnie otwory i puscic rury luzem w akwarium? Wymyslilem to sobie w ten sposob ze rury beda z akrylu(splyw i rewizja[wlasnie czy rewizja jest potrzebna?])a powrot loc-line. Rury bede co jakis czas wyciagal i czyscil zeby wygladalo jak najbardziej estetycznie. Czy takie dzialanie 'komina bez komina' sie sprawdzi i czy da rade to wyregulowac zeby nie bylo zbyt glosno?

Dziekuje za odp.

pzdr.


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturro, Twój pomysł funkcjonowałby oczywiście ale są 'ale'.

Żeby mieć wydajność około 1500 l/h rura musiałaby mieć srednice 36mm gdzieś.

Wiem bo mam przelot tej średnicy w boku akwarium przy samej powierzchni. Pompa AB 2000 ( sump obok akwarium ).

Brak komina- brak 'retencji'. Myśle, że siorbanie wody nie miało by końca.

Może zrób sobie przelot tak jak ja mam, nic nie siorbie, optycznie lepiej niż sterczące rury.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm Marek no właśnie nie chce żeby coś wystawalo, a samo akwarium widoczne było by z 4 stron wiec tło komin itd odpada. Spływ i rewzija 25mm nie wystarczy, wydajność jakieś 1200l/h a akwarium zmniejszym bym do 35x35x35 to trochee liyrow mniej?:p A nie ma ktoś na forum tak rozwiązanej hydrualiki żeby podzielić się spostrzeżeniami?;)


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.