Skocz do zawartości
danboy

REFFmaksik Wałbrzych

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo, to dobrze wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pokleiłeś czy tak rzuciłeś jedna na drugą?

Narazie stoi grawitacyjnie ale napewno będe kleił tylko zastanawiam sie jaki klej kupić aby jeszcze został na koraliki.

Edytowane przez danboy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem przed zalaniem jakimś tam klejem w proszku, a już pod wodą doraźnie działa aquaforest dwuskładnikowy.. ale lepiej je podklej bo potem jak będziesz chciał przykleić jakiegoś korala to zrobisz jesień średniowiecza w akwarium ;)


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem klej Deltec Aquascape ma dobre recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokój po trzech dniach po zalaniu mojego szkiełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I spokój sie skończył po 5 dniach wychodzi piękna elegancka dostojna aiptasia . :ninja:

Edytowane przez danboy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij skale i wydlub.Albo daj sobie na wstrzymanie,jak ja.U mnie kilka sztuk pojawilo sie jakies 2 miesiace od zalania,tydzien temu kupilem wundermani i po 2 dniach nie bylo sladu po rozyczkach :D

baszurek nadaje mobilnie...

Lysmata wurdemanni!!!

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij skale i wydlub.Albo daj sobie na wstrzymanie,jak ja.U mnie kilka sztuk pojawilo sie jakies 2 miesiace od zalania,tydzien temu kupilem wundermani i po 2 dniach nie bylo sladu po rozyczkach :D

baszurek nadaje mobilnie...

Wstrzymam sie z ruchami zobacze jaki obcy. :alien: się jeszcze pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana przed uzupełnieniem wody skusiłem sie na zapalenie latarki i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem , że na jednej ze skał leży cos podobnego do dżdżownicy o długości około 5 cm jak tylko zbliżyłem się ze źródłem światła czmychało do dziurki, co to mogło być z lakonicznego mojego opisu oczywiście zdjęć nie mam ale postaram się go uwiecznić na foto.

Ktoś może się z takim podobnym spotkał ? :baby:

Edytowane przez danboy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem to:

Pozyteczny odkurzacz :D

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo.... tak podobne jak gość sie zwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze skał nie skleiłem a tu takie ataki ze strony :alien:

Ale z tego wynika ,że skalła pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel na wstrzymanie się skończył więc dziś wsadziłem swe rence do zbiornika .Delikatnie posmyrałem skały pendzelkiem syfu spadło co nie miara na pomki cyrkulacyjne zaczepiłem fizelinke która zbiera pływający syfik a i odpieniacz który pienił bo pienił zaczął pracować pełna parą.

Pozatym nic się nie dzieje jedynie jedna mała aiptasia kiwa się nnuuddaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz grzebiesz w baniaku,to mozesz odpiac cyrkulator i zrobic maly sztorm przedmuchujac skaly ze wszystkich stron :D

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cylkulatory całą parą dmuchają aż miło jeszcze tydzień i wsypuje piach :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDN...

dzis z rana pocichutku powolutku :ninja: z latareczką podchodze a tam widze krabika jak mnie zobaczył to się przestraszył i zwiał no troszke mu sie nie dziwie też bym uciekł jak bym takiego stwora z latarką zobaczył. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzikus?A moj pustelnik dzis w nocy zmienil lokum :D.Od trzech miesiecy podrzucalem mu rozne metraze,ale mial je wszystkie w glebokim powazaniu;).W zeszlym tygodniu wrzucilem do akwarium niewielka szczepke xenii egipskiej przyrosnieta do muszli i mam teraz 2 IN 1 - kraba pustelnika dekoratora :D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I się zkończyło piękne akwariu .

Testy zrobione NO3 Wysokie proces zaczęty skała przedmuchana jeszcze raz wyczysczony zbiornik i tuudduu wsypałem piasek niech już razem się dociera i dojrzewa.

post-16662-0-55998600-1360254008_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleczne aranżacje zawsze wyglądają świetnie ;)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po burzy piaskowej.

post-16662-0-42684100-1360316740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizelinka na cyrkulatorach? Jako filtr czy o coś innego chodzi? Pierwszy raz widzę taki patent


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizelinka na cyrkulatorach? Jako filtr czy o coś innego chodzi? Pierwszy raz widzę taki patent

Jako filtr :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabawiłem się w chemika i wyszło to co wyszło :

NH4 - 0.25

NO2 - 0

NO3 - między 50 a 100

Sól 1.023

Cercjusz 25

Testy pokazują ,ze po miesiącu jestem w polu z dojrzewaniem ale chyba to normalne proszę o opinie i jakieś słowo pocieszenia :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wrzuciłeś piasek, więc pewnie znowu troszkę musi dojrzeć. Akwarium wygląda fajnie i ma niebieskie tło. Powodzenia :) Zaczaj się w nocy i wyśledź krabika. Ciekawe co to za stworek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.