Skocz do zawartości
diabeł

poprawny wynik JBL Ca???help me

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Zakupiłem test Ca marki JBL zrobilem według instrukcji ,ale w instrukcji jest napisane aby dodawać odczynik do momentu przejscia koloru z różowego aż do niebieskiego.

U mnie jeszcze przed dodawaniem kropli ostatniego odczynnika wystepuje kolor niebieski!

Jak mam to przelicz?

Instrukcja podaje aby ilość kropli dodanego ostatniego odczynnika po dojsciu do koloru niebieskiego pomnożyć razy 20 co da wynik koncowy, ale jak ja nie dodaje nic bo odrazu mam taki kolor a po dodaniu nic się nie zmienia to co ?

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś. Miałem podobny test ale z firmy Zoolek.

Najpierw dawałem ileś tam kropel odczynnika 1. Roztwór pozostawał przezroczysty. Potem dodawałem szczypte proszku ( odczynnik 2 ), roztwór zmieniał kolor na różowy. Powolne dodawanie odczynnika 3 zmieniało kolor różu na niebieski.

Ilość kropel która na stałe zabarwiła roztwór, pomnożona przez 20 dawała wynik końcowy.

Chcesz powiedzieć, że z pierwszą kroplą ostatniego odczynnika masz już niebieski odcień?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu proszku odczynnika 2 odrazu mam kolor niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś. Miałem podobny test ale z firmy Zoolek.

Najpierw dawałem ileś tam kropel odczynnika 1. Roztwór pozostawał przezroczysty. Potem dodawałem szczypte proszku ( odczynnik 2 ), roztwór zmieniał kolor na różowy. Powolne dodawanie odczynnika 3 zmieniało kolor różu na niebieski.

Ilość kropel która na stałe zabarwiła roztwór, pomnożona przez 20 dawała wynik końcowy.

Chcesz powiedzieć, że z pierwszą kroplą ostatniego odczynnika masz już niebieski odcień?

Po dodaniu proszku odczynnika 2 odrazu mam kolor niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) ja używam testów JBL i wszystko wygląda tak jak napisał Kośmid z tym, że po dodaniu odczynnika 1 woda mętnieje (instrukcja mówi, że tak może się stać ) następnie po dodaniu odczynnika 2 robi się różowa i po 22 kroplach odczynnika 3 przechodzi w kolor niebieski. Może to problem z terminem ważności. Niestety nie mam dużego doświadczenia z testami, dopiero od niedawna używam Saliferta Ph i kH. Tak czy inaczej nie miałem od tej pory żadnych problemów z testami JBL, chyba, że sam pomyliłem się z kolejnością lub ilością odczynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy JBL są dobre ja osobiscie sam ich używam i nie mam żadnyc problemów , dodajesz odczynnik 1 wsypujesz proszek a po minucie dodajesz ostatni odczynnik po kropli w zależności ile kropli wlałeś liczysz razy 20 i masz wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza możliwośc to pomylone odczynniki: albo masz 1 zamieniony z drugim fabrycznie , albo ty je mylisz. Spróbuj najpierw dać odczynnika 2 a potem proszek i napisz co wtedy.

Druga możliwośc: albo pierwszy odczynnik jest zepsuty(wadliwy) albo nie masz wapna w wodzie co wydaje się nieprawdopodobne :)

Edytowane przez cyklista (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.