Skocz do zawartości
michu23

jeszcze kilka pytan - cyrkulacja

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam kilka chyba koncowych pytan na ten etap. akwarium 50l. zywa skale zamawiam w marcu 5 kg, drugie tyle w kwietniu. stad pytanie. czy jak to mi sugerowano powinna byc to skala prosto z frachtu? czy moze odlezana juz jakis czas? kolejne pytanie tyczy sie cyrkulacji. mam 1200 l/h, woda "obiega" cale akwarium, strumien wody skierowac na skale czy scianki akwa? dzieki!

p.s na czym usadowić skałę w zbiorniku? tak aby uniknąć najgorszego...


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michu23 !

Skala prosto z frachtu ukrywa wiecej niespodzianek (tych dodrych i tych zlych). Trzeba ja dokladnie oczyscic z obumarlych szczatkow korali, gabek itp.

Skala ktora juz jakis czas (np:2 tyg) odlezala w akwarium i byla oswietlona i cyrkulacja wody byla normalna oraz byl odpieniacz - bedzie mniej zanieczyszczac wode w Twoim akwa ale tez wprowadzisz troche mniej roznorodne formy zycia. Osobiscie kupilbym te odlezala ale tu zdania sa podzielone.

Na dno zbiornika mozesz na silikon akwariowy wkleic plyte PCV lub Plexi 2-5 mm gruba i uszczelnic dookola tez silikonem zeby sie piach pod plyte nie dostawal.

Najpierw ustawiasz skale a dopiero po jakichs 2-3 tygodniach wsypujesz piach. Dzieki temu latwiej Ci bedzie oczyscic dno z obumarlych organizmow spadajacych ze skaly.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki! widzialem na fotkach ze uzywa sie kratek od filtra podżwirowego.

p.s z innej beczki... co to jest wlasciwie skala ekologiczna? ma taka w ofercie Aquarius.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.