Skocz do zawartości
messaya

Jak długo można przegłodzić brzydala?

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu kupiłem brzydala jako pogromce Aiptasji. Niestety rybek zaczął sie interesować głównie xenią no i oczywiście mrożonkami. Co prawda na różyczki zerkał co jakiś czas, ale jakoś ich nie ruszał. Postanwiłem więc umieścić go w sumpie i dałem mu tam spory kawałek skały z całym polem róż., żeby wprowadził je do swojego menu. Dzisiaj mija trzeci dzień od kiedy siedzi w sumpie, ale jakoś nie widzę pomniejszania się plantacji.

Moje pytanie brżmi... ile brzydal potrzebuje czasu żeby się zabrał za róże, a w razie gdyby ich nie chciał wogóle ruszać jak długo może tam przebywać tak żeby nie ucierpiał na zdrowiu. Ktoś przerabiał taki temat? A może macie jakieś inne sposoby na nauczenie go jedzenia różyczek?


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu czas,wezmie sie za nie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, tylko xenią interesował sie ? Anthelie masz może ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthelii nie mam. Oprócz xenii raz skubnął Euphyllie, ale dał jej spokój i więcej się nią nie interesował. Inne korale też go nie ciekawiły. Mam głównie LPS. Przeważnie kręcił sie koło xenii i jak tylko zobaczył mrożonki to zaraz się za nie łapał. Na różyczki jak pisałem zerkał nieśmiało tak jakby mił na nie ochotę, ale ich nie ruszał.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie brzydal anthelii nie podgryza w ogóle


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje brzydale sztuk dwie przez dwa tygodnie gustowały tylko w mrożonym, po dwu dniach głodówki żal mi się zrobiło innych ryb i głodówkę wstrzymałem a że nie mogłem patrzeć na różyczki zacząłem je nadziewać wodnym roztworem sody kaustycznej CZDA o dziwo brzydale i krewetka czyszcząca wcinali aż miło, widać lubią nadzianeJ a trzy dni później jeden z brzydali zaczął jeść bez nadziewania. Od tego czasu tylko nocą jakieś pojedyncze sztuki nieśmiało wyciągają macki, ale tylko tam gdzie brzydal nie sięgnie. I można by powiedzieć, że historia z happy-end, ale niestety zoa i antchelia też się straciła a w kolejce serko – podżera polipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie jeden dzień, później robię się agresywny :p:P

sorki, nie mogłem się powstrzymać :)

pozdro brzydzi


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem aby mój brzydal skubał Aptasie, jednak z dnia na dzień było coraz mniej aż znikły. Trwało to myślę że ok. miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.