Skocz do zawartości
R.I.P

pytanie do elektryków , elektroników

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem taki sterownik na allegro http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-siemens-siriu-3rp1540-1bn31-i2961171288.html , czy będzie działał jak zwykły timer czyli po podaniu napięcia załączy styk a po skończeniu odliczania odłączy go , czy też jest on tzw. zwłoczny , opóźniający? Pytam bo jestem laikiem a potrzebuję sterować urządzeniem przez kilkadziesiąt sekund max 6 razy dziennie ...a cieniutko o takie dokładne timery na rynku.

Dzięki za każde info

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

opóźniający do 600 s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalfa - konkretnie i na temat - w takim razie zupełnie nieprzydatny dla mnie.

Wielkie dzięki

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale za to przydatny do odpieniaczy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś robi takie timer'y o tak dokładnych nastawach ? Chętnie bym otworzył zlecenie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz czym chcesz sterować i jaki czas i napięcie to może coś doradzę. Często można zastosować sterowniki maszyn przemysłowych a w zasadzie podzespoły typu styczniki czasowe i szereg ich kombinacji. Większy obraz tego co chcesz uzyskać potrzebny jak można. pozdro.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opóźniający do 600 s

kolega napisał DO 600 s ale od 5 więc wszystko zależy co to ma być


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę nim sterować zraszacz w moim terrarium. W skrócie - zegar włącza pompę ciśnieniową ( 230V) która podaje wodę na dyszę spryskiwacza. Całość zabiegu trwa max 30sekund ale może trwać i 2min 30sekund więc jeszcze nie wiem dokładnie , ale obstawiam że nie całą minutę. Oczywiście wiem że są zegary sterowalne o minimalny czasie nastawy 1 min ( sam takich używam) - niestety może to być zbyt dużo i doprowadzi to do zalania wnętrza terrarium jak i mojej podłogi . Wiem też że są timery o nastawie od 1 sek ale cena ich jest niezbyt przystępna ( pow 150zł). Oczywiście dochodzi tu jeszcze ilość programów których potrzebuje minimum 6 na dobę.Mam zegar który ma nastawę 1 minuta i kilka dobowych programów dlatego poszukuje ewentualnie przekaźnika regulowanego , nastawialnego który ma styki na 230V i czas nastaw od np. 1sek do 600sek.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można regulować przepływ wody? Zmniejszyć go tak żeby czasem minimalnym była 1 minuta i stosować ew. jego wielokrotność. Da się? Wtedy mógłbyś zastosować sprawdzone timery, które już masz.

Pewnie o tym już myślałeś ale może poszukać rozwiązania "dwutorowo" i wybrać mniej kłopotliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie rozwiązanie nie zda egzaminu bo dysza musi dostać odpowiednie ciśnienie aby działała zamgławiająco a o taki efekt mi chodzi. Zdławienie przepływu spowoduje kapanie z dyszy zamiast rozpylenia - mgiełki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A może zwykły zegar z podpiętym opóźnieniem ;) Ustawiasz zegar na 60 s a opóźnienie na 50 i tyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam czy timery przemysłowe nie mają skali sekundowej


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalfa - w taki sposób nie pomyślałem ....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez 2 timery z nastawami 1 minutowymi i podepnij jeden przez drugi godzine ustaw przesuniętą np: o pol minuty i juz zamiast jednej minuty masz 30 sekund , ustawisz 20 sekund roznicy miedzy nimi bedziesz mial zraszanie 40 sekund itd. :)

Edytowane przez roczek (wyświetl historię edycji)

112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.