Skocz do zawartości
Olav

Gdzie zamówić baniak??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :] Pytanko moje brzmi tak - gdzie proponowalibyście zakupić/zamówić baniak 390litrow brutto - 120x60x55wys?? Pytalem w aquaboro, ale tam chcą za coś takiego ponad 600pln, a za wykonanie przelewu i komina jakie bym chcial (a chcialbym takie jak na tej stronie: http://www.akwarystyka.fr.pl/makwa.html) dodatkowe 300pln...Troche duzo jak na moj gust??

Jeśli chodzi o lokalizacje, to im bliżej Torunia, tym lepiej, ale jak bedzie to w krakowie, a oplaci sie doplacic za kuriera, bo tak bedzie taniej, to oczywiste, ze ta odleglość nie robi :]

P.S. Jeżeli ktoś ma tych gabarytów (+/- 5cm roznicy na wymiarach) na sprzedaż, to takze prosze o info :]

Pozdrawiam wszystkich :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie moj zbiornik kupilem w firmie argus i jestem bardzo zadowolony mozesz tam spytac napewno bedzie taniej i bez problemu zrobia ci baniak wg. twojego projektu komin przelew itp i dowoza do klienta chyba za 70gr od km

http://www.arguswolow.pl/ofertaa.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - 70gr za kilometr to moze wyjsc cholernie drogi transport :/ to jest 70pln/100 km, a z regoly placi sie za jazde w 2 strony :/


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna sprobowac zeby dostarczyc DHL czy inna firma kurierska bedzie taniej ryzyku uszkodzenia niewielkie a zreszta kazda z przesylek jest ubezpieczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanawiam się wlaśnie, czy nie warto dla tych 10cm głębi zyskać 30cm do panoramy i zamowic po prostu standartowe akwa 150x50x50, co wyjdzie taniej??


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem to juz twoj wybor ale proponowal bym jak zeby bylo szerokie na 60cm 50 przy tej dlugosci wyglada bardzo wasko wiem bo mialem a ponoc w morskim bardziej to rzuca sie w oczy niz w slodkowodnym

dobrze sie zastanow bo jak kupisz to pozniej juz odwrotu nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu w AquaMedic akwarium 150x50x50 z kominem w środku zrobili za ok. 750 zł. Ja bym jednak nie rezygnował z tych 60 i 55 cm. Sam bym takie wymiary chciał, może tylko długość nie 120, a 150-160 cm.

Co będzie taniej to zależy na jakiej grubości szyby się zdecydujesz. Ja jednak w obu przypadkach, jakie rozważasz zamówiłbym z szyby 12mm. Moje 100x50x50 jest z szyby 10mm, mimo, że z 8 mm też można.

A przy okazji znam w Bydgoszczy szklarza, który też zawodowo klei dla sklepów baniaki. Raz widziałem taki 140x60x60. Ma też narzędzia do wiercenia otworów i mówił, że nie ma problemu z wierceniem, więc i komin zrobi.

Jeśli chodzi o ten projekt komina zewnętrznego to jest przy nim więcej pracy, bo do zrobienia tego wycięcia w bocznych szybach też trzeba najpierw nawiercać, a dopiero potem ciąć i wyszlifować ładne promienie, żeby nie było spiętrzenia naprężeń. Klejenie też wieloetapowe dlatego te kwoty nie są wygórowane.

Zwykłe prostopadłościany o wielkości do 100 ltr to gość kleił przy mnie w kilkanaście minut kilka zbiorników na raz. Z takim to już znacznie więcej pracy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze baniak o takich wymiarach 120x60x60 litraz niewiele wzrosnie cena tez nie bedzie wielkiej roznicy a szerokosc i wysokosc jest juz ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, to wtedy pytanie takie - przekrocze ilosc wody netto powyzej 400 litrow - np zrobi mi sie tego 450 - odpieniacz dedykowany do 400 to pociagnie?? przynajmniej na poczatek?? Czy musze kupować wtedy juz jakis z tych za ponad 1000pln?? Bo jest tak, ze akwa o standartowych wymiarach sa wiele tansze - i np, mozna tutaj wziac takie akwa 150x60x50wys?? Ale to sie robi 450 litrow - odjac grubosc szyby, przestrzen nad woda i skale+podloze, ale dodać sump, to wyjdzie okolo 450 litrow netto pewnie. Wlasnie - czy do 450 litrow moje 112 litrow nada sie nadal na sump??


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump wystarczy do tego zbiornika, odpowiednio sobie zaprojektujesz przegrody. Ale do zbiornika 160x60x50 Beasta 400 to już bym nie brał. Pociągnąłby pewnie przy luźnej obsadzie. Takie wymiary jednak zachęcają do kupna większej ilości koralowców i przede wszystkim ryb, obciążenie systemu rośnie i potrzeba jednak bardziej wydajny odpieniacz. Tu już rozważyłbym Beast 1200, czy coś innego, pamiętam tylko, że rozważałeś Beast 400.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nad beast 400 myslałem....a w przypadku przekroczenia 400 litrow (ale przy pozostaniu w okolicach 450) jaki odpieniacz byś radzil?? Znajdzie sie coś dobrego za okolice 400-500 pln, a nie 1200?? Bo to roznica spora....


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.