Skocz do zawartości
losi

Reefmax pompa cyrkulacyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. w najbliższym czasie będę startował Reefmaxa 80l. Mam pompę obiegową Jvp 101 jaką pompę dokupić. Myślałem o Koralia nano 900. Czy lepiej 1600. I jeszcze jedno pytanie co włożyć do koszyków filtra? Jakieś Bio Bale , ceramikę czy coś innego. Czekam na szafkę i będę zaczynał przygodę. Akwarium będe zalewał wodą z działającgo akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomieszałeś. JVP 101 to cyrkulacyjne pompy.

Wkład do panelu to najlepiej żywa skała albo siporax.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W reefmaxie za obieg robi pompa odpieniacza / który jest swoją drogą co najmniej słaby/. Pewnie myślisz o pompach cyrkulacyjnych powodujących ruch wody w akwarium.Do panelu ja osobiście polecam siporax.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje. Chodiło mi o pompe cyrkulacyjną. Sorki :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tunze 6015.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko losi, każdy się może pomylić, a za cyrkulację proponuję mocniejszą pompę, jak z czasem przybędzie skały z koralami to będzie OK.

Generalnie w reefmaxie trzeba się trochę natrudzić żeby dobrze ustawić cyrkulację bo kształt zbiorniczka jest specyficzny - metoda prób i błędów. Po jakichś 45 ustawieniach będzie OK. :thumbup: a po tym i tak przestawisz jeszcze kilka razy.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,ustawic cyrkulacje w moim RM tez nie jest latwo,ale ja bym tego nie demonizowal i nie zrzucal na karb ksztaltu akwarium.Z tego co juz zdazylem sie zorientowac,to przy ustawianiu cyrkulacji bardzo duze znaczenie ma to,jak mamy ulozona skale (oraz jak i czym juz obsadzona) i jakimi pompkami dyspnujemy.Ja od kilku miesiecy uzywalem Tunze 6015 i Aquael 2600,wczoraj probowalem zamienic Aquaela na druga Tunze,ale jakbym ich nie ustawil,to w akwa itak byla pralka,wrocilem wiec do ukladu Aquael/Tunze.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Tunze 6015 + JVP 101 będzie ok? A jakiś węgiel na początek do filtra? Czekam na szafkę od stolarza i zaczynam działać. Ale znając mojego stolarza to trochę jeszcze potrwa :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.