Skocz do zawartości
kiwalski

akwaria

Rekomendowane odpowiedzi

Boże... ile tam jest sprzętu !?!?!

Rozwalił mnie "pokój techniczny" (Equimpent room) :szok

Przecież ryby w tym zbiorniku chyba się nawet nie skapnąły, ze są w niewoli :)

Cotygodniowa podmianka 1500 litrów też robi wrażenie...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy.....jestem pod ogromniastym wrażeniem.....yyyy.....

powinni to zobaczyć ludzie z akwarium gdyńskiego....


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie malo rybek tam plywa Ale jeszcze mloda rafa niecaly rok ma,co to jest 1500l co tydzien jeszcze mu sie chce wymieniac co kilka tyg caly ten zwir ;D bo nie lubi zielonego ha ha ha


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki razchunek za prąd musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O prądzie też pomyślałem... Daje do myslenia ten panel z bezpiecznikami - u mnie cały blok podłączony jest do mniejszej i prostszej skrzynki. Skoro ten gość robi co tydzień podmianę 1500 litrów, co daje 78 000 litrów rocznie to lekko licząc potrzeba 2,8 tony soli. Niecałe dwa razy więcej zuzywa CAŁE akwarium gdyńskie (więc ja już się nie dziwię, że w akwarium gdyśnkim głównym obiektem w każdym zbiorniku są tabuny aiptasii :) ).

Teraz doczytałem... ja rozważałem postawienie jakiegoś UPSa na wypadek awarii, a ten gość walnął dieslowski agregat 4kW :)

No i jeszcze pokój techniczny... 10 metrów od akwarium i ma powierzchnię 20m2 ! To prawie połowa mojego mieszkania ! :D

No i ponad tona żywej skały... "ma skurwisyn rozmach"... :D))


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by było mnie stać na takie akwa:)... to bym zrobił większe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow "troszkę" zaszalał...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie jakby było stać to bym sie przeniOsł na stałe gdzieś na Bali albo w inne podobne miejsce i codziennie bym podziwiał nature


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW zajefajne jak bym wygrał w totka i kasy by mi starczyło to bym takie postawił hehe

niewiem czy dobrze wyczytałęm ale samo szkło waży 8 ton :) a konstrukcja wbita jest w ziemie 19 metrów?

(jak źle przetłumaczyęłm to mnie poprawcie) skała i woda jest prosto z rafy..


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę facet produkuje sam za pomocą filtra RO firmy ROWA o wydajności 4000 litrów na dobę. Skała może i jest prosto z rafy (importowana) ale jak mógłby wodę brać z rafy skoro mieszka w Holandii?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekkuku :

a mnie jakby było stać to bym sie przeniOsł na stałe gdzieś na Bali albo w inne podobne miejsce i codziennie bym podziwiał nature

faktycznie Bali jest oki i dziewczyny są tanie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej na Bora-Bora? (Polinezja francuska - są to najdroższe wakacje dostępne w cennikach biur podróży). Są tam hotele (bungalowy) które stoją na wodzie a przez szklaną podłogę widać dno błękitnego oceanu... Nie trzeba nawet akwarium zakładać żeby je mieć :) Szkoda tylko, że za dwutygodniowy pobyt na Bora-Bora trzeba zapłacic równowartość dobrze wypasionego akwarium morskiego. Za to można sobie przywiźć w kieszeniach bialutkiego piachu, za którego worek płacimy w Polsce 149 pln :)

1149-borabora1.jpg1149-borabora2.jpg1149-borabora3.jpg1149-borabora4.jpg1149-borabora5.jpg

No i te kobiety... :D

1149-boraboragirls.jpg


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie widziałem kiedyś w empiku gazetę. zwała się "island" czy jakoś tak. najogólniej to były oferty kupię - sprzedam różnych wysp. Ceny to chyba od 25k baksów w górę bez ograniczeń. Może raz się szarpnąć, kupić póki dolar tanio stoi i pozamiatane. aha jeszcze problem transportu, ale tu jacht wychodzi najtaniej... :):D

EDYTOWAŁEM POSTA. TU BYŁY BŁĘDNE OBLICZENIA KOSZTÓW RAFY. TAK BYŁEM POD WRAŻENIEM, ŻE POMYLIŁME CENĘ WODY. SORKI WSZYSTKICH ZA ZAMIESZANIE. JAK SŁUSZNIE ZAUWAŻYŁ OLAV 1,5 usd TO ZA 1000litrów wody także wychodzi dużo gorzej. Trzeba będzie dłuuugo oszczędzać, lae to co na wodzie się rypnąłem odbijemy na prądzie i wyjdzie te 600000 USD.

Houk

Tomek

PS: o cholera ale się rozfantazjowałem :wink :):D....

PS2: a szkalną podłogę zrobi się ze starego skromnego np Kraszanowego akwa 750litrów....będzie oszczędność :D


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

Wodę facet produkuje sam za pomocą filtra RO firmy ROWA o wydajności 4000 litrów na dobę. Skała może i jest prosto z rafy (importowana) ale jak mógłby wodę brać z rafy skoro mieszka w Holandii?

no to ciekawe co koleś miał na myśli pisząc:

" After the aquascape was created, the tank was filled with natural sea water"

czyli:

"Gdy akwarium zostało utworzone,zostało napełnione naturalną morską wodą"


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, robimy sciepe i kupujemy wyspe:D Bedzie skala, plankton i korale poldarmo:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile składka? :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prądu - przy takiej pojemności akwa, to sensowny jest juz pomysl zainstalowania sobie kolo domu wlasnego wiatraka pradotworczego :]

Jesli chodzi o wyjazdy, to tez bym chcial miec takie akwa, ale na tropikalne wyspy nie wyprowadzilbym sie - wolalbym po wpatrywaniu sie w takie akwa wyjsc przed domek i zobaczyc panorame tatr :]

@Jałoś - z kad Ci wyszlo 1,5 USD za 1 litr wody?? Z tego niezle wysoka suma wyrosla, ale za 1,5usd za litr, to naprawde moglby wode z pacyfiku sprowadzac :]

Ale wracajac do tematu - takie akwa moze i bym chcial miec, ale gdybym zrealizowal wszystkie wielkie akwaria moich marzen - to moze byc dla wielu na tym forum bluznierstwem, ale coz, tak mam - to morskie byloby drogim co do wielkosci :] Najwieksze akwa to by bylo oczywiscie malawi :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olav: no fakt rypnąłem się poważnie, już poprawiłem.

@Raffy: ja mogę zacząc od składki powiedzmy 10USD :wink

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwota skladki juz ustalona:D Pojemnosc baniaka razy 1000. Znizki dla osob ponizej 17 roku zycia:D Sprawiedliwie bedzie;)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja będę skarbnikiem

skladki prosze wysyłać na konto:23-2344-5432-2222-3333-4234 :):):)

może jednak sie przeprowadze:yes:yes:yes


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.