Skocz do zawartości
MR_CUBE

Pudełko przelewowe- jak "włączyć"

Rekomendowane odpowiedzi

Staszek, wtedy odpieniacz zamiast powietrza będzie ciągnął wodę z pudełka (chyba że chcesz włączać odpowietrzanie cyklicznie jakimś zaworem).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłem odpowietrzacz pudełka do wylotu z pompy obiegowej ( przed końcem wylotu rury w akwarium ) i lipa... Po wyłączeniu zasilania pudełko się zapowietrza.

Pomyślałem wtedy że odpowietrzacz musi być wpięty pod wodą aby nie dochodziło do zapowietrzania.

Przerobiłem trochę powrót z pompy obiegowej i wpiąłem odpowietrzacz nisko zaraz przy pompie ( na rurce powrotu wody ).

Woda leci teraz także rurką odpowietrzacza do pudełka przelewowego i trochę tam miesza :smiling: . Myślę więc że powietrze nie powinno już się zbierać ponieważ wszelkie badziejstwo nie zbiera już się pod wierzchem pudełka tylko jest mieszane z wodą i leci do sumpa.

A czy to prawda to zobaczę w ciągu najbliższej doby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nj2300, powrót 25mm, i myślę zrobić tak ,wpiąć w wąż i rurę strzykawkę albo przeźroczystą rurkę, zrobić coś a'la Venturi i podpiąć wężyk może na weekend dam radę ale cieszę się ,że macie takie pomysły i temat może być pomocny innym posolonym ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał problem z tą strzykawką to można zrobić venturi z 2 redukcji 25x20 długich lub krótkich i po środku otwór na wężyk i wtym miejscu powinno zasysać. Hydraulikę znajdziesz w sklepach ze sprzętem rafowym.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dam radę jakoś to rozwiązać ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR_CUBE pudełko nie może ci się zapowietrzyć przy zaniku prądu bo będziesz miał powódź, sprawdź czy dobrze masz sklejone pudełko, zaworki przeciwzwrotne sprawdzam przed wysyłką więc nie powinien przepuszczać a i informowałem cię żeby przez wężyk odpowietrzający nie puszczać wody. Inna sprawa, że masz też przewymiarowaną pompę i może ona wpuszcza bąbelki powietrza gdy pracuje. Konstrukcja jest identyczna jaką ja mam i testuje od prawie roku odpowietrzam pudełko raz na 2 miesiące (jest wtedy ok 5mm powietrza). Jak masz problem to pisz na pw :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie moge odpowietrzyc -cos zle zrobilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy dobrze skleiłeś może zaciąga ci "lewe" powietrze ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewajcie się ale... to jakieś brednie piszecie .Pudełko przelewowe uruchamiasz zalewając obie komory pudełka wodą (komora w akwarium i komora na zewnątrz) następnie ustami lub strzykawką wyciągamy powietrze z rury lub komory przepływowej i to wszystko!!!! teraz wystarczy włączyć obieg wody i wszystko działa .Jeżeli tak nie da się zrobić w twoim pudełku to ...NIE NAZYWAJ TEGO PUDEŁKA PUDEŁKIEM PRZELEWOWYM.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cały czas koledzy to pisali ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klej puscil, pokleilem wiec dopiero jutro sprawdze -dzieki i nie nerwowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.