Skocz do zawartości
LLS

Zachodni rynek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać zacne grono tego forum :) Licząc na poradę jak można skutecznie zareklamować się na zachodnim rynku

Mam na myśli np;Niemcy,UK,Danię ,Włochy itp

Transport nie jest problemem ,Cena wyrobu konkurencyjna . Pytanie jak i gdzie, skutecznie się zareklamowac.

Równocześnie jak zdobyć zaufanie klienta ,aby doszło do tranzakcji . Może ktoś z was zmagał się z tym problem i mu się udało rozwinąć swoją działalność na tej płaszczyznie

Prowadzę produkcję związaną z akwarystyką . Zapraszam do dyskusji .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podales tyle danych ze chyba nie da sie nic sensownego odpisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. nie wiemy co i komu chcesz sprzedac. raczej na ogolniki nie ma co liczyc.

napewno nie warto pisac "wyprodukowano w polsce" :) aby uniknac ucieczek w panice umieszczamy "made in EU" :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... No, nie wiem czy ktoś będzie się chciał podzielić szczegółowymi instrukcjami.

Ja, na początek, żeby zachęcić innych napiszę pierwszą zasadę, której się nauczyłem na własnej skórze - unikać Polaków. Niemiecki Polak będzie cię chciał jeszcze mocniej wyp... no wiesz, niż polski. Oczywiście generalizuję, choć może nie powinienem ale taka jest smutna statystyka.

Nie piszesz co to za produkcja ale zacząłbym od znalezienia jednej, wiarygodnej firmy dystrybucyjnej za granicą. Nie zarobisz dużo ale przynajmniej nie dołożysz do interesu.

W jaki sposób? Wiem ale nie powiem :)

Żarcik. W sposób tradycyjny - wyślij list zwykłą pocztą, nie e-mail. Albo przez telefon umów się na spotkanie. "Rangę" dystrybutora dopasuj do swojego poziomu z lekkim zawyżeniem, czyli startuj odrobinę wyżej niż by się mogło wydawać. Mamy genetycznie zapisany kompleks, zupełnie niepotrzebnie.

Powodzenia.

ed.

Zakładam, że strona www jest dostępna w odpowiednich językach i jest prawidłowo pozycjonowana w tych krajach.

Na stronie wszystkie istotne informacje o produkcie.

Nie unikniesz odpowiedzi skąd pochodzisz więc, moim zdaniem, lepiej nie ukrywać tego. Producenci żywności się tym chwalą więc i może do akwarystyki to trafi.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to zasada jest prosta najlepiej miec stronke w necie profesjonalna No i wysyłać maile do firm Zalerzy jeszcze co chcesz zareklamować ale czym wiecej maili tym lepiej bo tylko jakiś procent przeczyta miejszy odpowie a jeszcze miejszy skorzysta.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się od trzech lat oficjalnie- głównie budową dużych akwari , również stelaży ,szafek. Tutaj można zerknąć jak to się prezentuje .

http://dyskowce.info...z-nim-zwiazana/

Chciał bym dalej się rozwijać ,jednak na polskim rynku szału nie ma .

EDYTA

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a gdzie można zobaczyć twoje realizacje?

Podałeś jakiś link do jakiegoś forum, nawet nie miałem ochoty przeczytać.

Przepraszam za brutalność ale musisz mieć jakies źródło informacji o swojej działalności. Przejrzyste i jednoznaczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np jutro u mnie :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wspominajac o logistyce :) jak chcesz zrealizowac budowe zbiornika np u mnie? na polnocy szkocji ? 3000km od Twej siedziby? myslisz ze mozesz byc konkurencja dla miejscowych producentow po doliczeniu kosztow transportu?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np jutro u mnie :)

A, to przepraszam, wycofuję pytanie. :)

Na pewno wszyscy chętnie przyjadą obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RS głupie pytanie, głupia odpowiedź. :)

Jak ktoś chce to niech przyjedzie. Przynajmniej pomoże mi to dźwigać :p

Z tego co wiem od osób, które zamawiały u Przemka były zadowolone.

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć (na chwilę obecną), że kontakt bdb i podejście do klienta też bdb.

Co do pytania, żeby nie robić OT myślę, że wystawy i pokazanie się na nich powinny lekko pomóc.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RS głupie pytanie, głupia odpowiedź. :)

Jak ktoś chce to niech przyjedzie. Przynajmniej pomoże mi to dźwigać :p

Z tego co wiem od osób, które zamawiały u Przemka były zadowolone.

Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć (na chwilę obecną), że kontakt bdb i podejście do klienta też bdb.

Co do pytania, żeby nie robić OT myślę, że wystawy i pokazanie się na nich powinny lekko pomóc.

Rozumiem, że zadałem głupie pytanie. I myślisz, że Włoch albo Niemiec będzie bardziej wyrozumiały niż ja?

Zapytałem, gdzie można uzyskać jakieś informacje na temat oferowanego produktu. No, gdzie?

Wysil komórki i odpowiedz wyobrażając sobie, że jestem Niemcem, który ze startu ma polską produkcję za coś dużo gorszego (wiemy, że bezpodstawnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja się wysiliłem i jakiś czas temu przeczytałem informacje z linka, który został podany.

Akurat to jest ta różnica -> Niemiec/Włoch by przeczytał. Ty musisz mieć podane :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście jestem idiotą. Gdzie trzeba kliknąć żeby otworzyły się wersje włosko albo niemieckojęzyczna?

I gdzie jest jakaś informacja dla klientów konkretnych a nie dla hobbystów? Na której stronie?

Jaja se robisz?

Na wystawy? Na jakie wystawy?

Relacje, nagrody, zdjęcia proszę.

Długa droga przed autorem wątku...

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z tą jakością - to propaganda i tyle. Jak z Grecją - niemiecki bank bankrutował i trzeba było go odratować... W laboratorium mamy 2 nowe piece. Jeden z Polski. Zero awarii. Drugi Niemiecki znanej marki. Generalnie jedna wielka awaria... Od 2 lat przez 80 % czasu nie działał. Wszystko w nim się psuje. Jedyne co w nim jest dobre to to że ładniej wygląda. Oto jest niemiecka technika - wcisnąć kit "w różowym papierku" i udawać że jest pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs widac to normalne ze europejski akwarysta zamierzajacy wydac kupe kasy czerpie informacje o producencie z dzialu diy wschodnioeuropejskiego forum akwarystycznego :)

znam kilku gosci z roznych czesci europy ale jakos nie wydaje mnie sie aby ktorykolwiek z nich cos takiego wykonal :)

nasie bisnesmany to prawdziwi optymisci :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor, ja wiem, że tak jest. Ty wiesz i wiele innych osób. Ale Niemcy tego nie wiedzą i to jest ten próg to przeskoczenia.

Tydzień temu, klientka z Niemiec mi opowiadała jak niemiecki elektryk zrobił instalację niezgodną z projektem i wystawił rachunek prawie dwa razy większy niż wynikało z umowy. A nawet nie miał swojej drabiny i pozyczał rusztowanie od Polaków.

Ale i tak jest w oczach Niemców godny większego zaufania niż jakikolwiek Polak. To akurat nie moja branża ale tak samo jest w innych.

Bez jaskrawego pochwalenia się osiągnięciami nie ma żadncyh szans na zaistnnienie n atamtym rynku. O ile oczywiście nie ma się znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi, chyba tylko dzięki temu porąbanemu optymizmowi jeszcze istniejemy :)

Życzę autorowi tematu jak najlepiej i dlatego to piszę. Po prostu trzeba zacząć od poczatku i z jakimś planem.

Może trzeba się spróbować czegoś nauczyć od najlepszych? Może np. Waldek Osmałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wspominajac o logistyce :) jak chcesz zrealizowac budowe zbiornika np u mnie? na polnocy szkocji ? 3000km od Twej siedziby? myslisz ze mozesz byc konkurencja dla miejscowych producentow po doliczeniu kosztow transportu?

Do Szkocji już jedno akwarium dostarczyłem o wym 200x70x70 Transport kosztował ok 200 euro .Klientowi się opłacało.

Posiadam sklep internetowy ,choć faktycznie nie ma tłumaczenia ,dzięki za uwagę .Dotychczas zrobiłem akwaria dla dwóch obcokrajowców ,jeden klient był z Czech,natomiast drugi Holender . Akwaria powyżej 1000 lit

Choć dla Polonii wykonałem kilkadziesiąt akwarii . Wiem ze w unii rynek zbytu jest potężny ,sądzę że i dla mnie by znalazło się miejsce .

Tak naprawdę dopiero się przymierzam aby coś podziałać od strony marketnigu na zachodnim rynku . Na razie ogranicza mnie czas .

Pracy mam dużo ,siedem dni w tygodniu ,mam sporo odbiorców w Polsce . Ale wiecie jakie pieniądze dostaje podwykonawca .

Chciał bym dalej się rozwijać ,a skoro taki skorpion pędził swoje wyroby do DE ,to czemu i ja bym nie mógł ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Szkocji już jedno akwarium dostarczyłem o wym 200x70x70 Transport kosztował ok 200 euro .Klientowi się opłacało.

Ale tę informację musisz umieć przekazać innemu Szkotowi a nie nam. Widzisz róznicę? Zbieraj te informacje, pozytywne opinie i powoli buduj bazę, na której można się oprzec.

Na razie to wygląda kiepsko - więcej konkretów podanych na tacy półślepemu Niemcowi. Tak, żeby nie musiał długo potwierdzać twojej wiarygodności. Bo Polacy to złodzieje, oszuści i pijacy, pamiętaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały Twój wątek, przejrzałem 16 stron i jakość powala na nogi po prostu, myślę, że masz dużą szansę wbić się w rynek, jeśli się dobrze zareklamujesz , "sprzedaż". Powodzonka z mojej strony ;)

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ,najgorszy jest ten stereotyp ,który powszechnie panuje za granicami naszej pięknej ojczyzny . Jak polak to złodziej,a jak coś jest polskie to tandetne .

Myślę że to jest największą barierą dla detalu . Alternatywą może być produkcja dla firmy z branży działającej na zachodnim rynku .

Zdaje się że są tam duże sklepy które podjęły by taką współpracę .To mógł by być jakiś start . Jeśli akwaria miały by odpowiednią naklejkę producenta .

Jednak zapewne to są lata by zdobyć zaufanie ludzi .Wasze uwagi już dały mi wiele do myślenia ,i spojrzenia z perspektywy o której nie myślałem .

Prosze mnie nie pytać o ceny ,nie temu służy wątek ,założyłem go w innym celu .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ,najgorszy jest ten stereotyp ,który powszechnie panuje za granicami naszej pięknej ojczyzny . Jak polak to złodziej,a jak coś jest polskie to tandetne .

Myślę że to jest największą barierą dla detalu . Alternatywą może być produkcja dla firmy z branży działającej na zachodnim rynku .

Zdaje się że są tam duże sklepy które podjęły by taką współpracę .To mógł by być jakiś start . Jeśli akwaria miały by odpowiednią naklejkę producenta .

Jednak zapewne to są lata by zdobyć zaufanie ludzi .Wasze uwagi już dały mi wiele do myślenia ,i spojrzenia z perspektywy o której nie myślałem .

Prosze mnie nie pytać o ceny ,nie temu służy wątek ,założyłem go w innym celu .

Dlatego napisałem w pierwszym poscie żeby poszukać jakiegoś dystrybutora na miejscu. Nie musi to być duża firma, wystarczy jeden człowiek z kontaktami. Idealna byłaby osoba np. z tego albo innego forum. Odradzałem i odradzam firmy prowadzone przez Polaków, zajmujące się handlem wszystkim. To powinna być osoba zorientowana w temacie.

Poszukaj działki, gdzie nie musisz walczyć wyłacznie ceną, ale także innymi wartościami (zdolność realizacji zleceń bardzo nietypowych, krótki termin itd.).

Zorientuj się jak można przekonać klientów o jakości swoich wyrobów. W różnych krajach może to różnie wyglądać. Warto się rozejrzeć za jakimś certyfikatem, udziałem w jakimś programie edukacyjnym itp.

Wiem, że najłatwiej jest radzić ale jak pozbierasz do kupy to, co tutaj napisano to może coś z tego się wykluje.

ed.

No i niestety trzeba się będzie przygotować na jakieś inwestycje finansowe.

Moim zdaniem na początek przyjazna strona www z dobrymi fotkami i rzetelnym opisem. Jeśli potrafisz stworzyć cennik to byłoby to bardzo wskazane.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w końcu zalinkowany wyżej wątek na forum w całości.

Przemek, wyrazy uznania - chyba wiesz co robisz i można uznać cię za fachowca. Masz na koncie wiele fajnych realizacji. Postaraj się zdobyć jak najwięcej dowodów fachowości wykonawstwa jak i subiektywnego zadowolenia klientów. Czyli zbieraj fotki i zgody na publikowanie pochwał pod twoim adresem.

Jeśli posługujesz się jakimś językiem obcym to może dobrze byłoby się wbić na takie forum. To może być jakiś początek.

Do Berlina masz rzut beretem...Może jakaś firma zakładająca i serwisująca akwaria... Tutaj, jak pisałem na początku - jeden list wysłany tradycyjną pocztą z dobrym folderem w środku będzie, moim zdaniem skuteczniejszy niż 100 e-maili.

Pamiętaj, że zawsze znajdzie się ktoś, kto zrobi za połowę twojej ceny. Ale nie każdy i nie wszystko. Sterowałbym na twoim miejscu na te najtrudniejsze zadania bo na nich zarobisz najwięcej i konkurencja najmniejsza.

I naprawdę dobra rada: jak będziesz budował stronę www to umieść tam nie te wszystkie rzeczy, które już zrobiłeś, ale takie które chciałbyś robić. Selekcja.

Tyle tylko, że nie mam pojęcia o klejeniu akwariów i tym rynku więc to co napisałem może nie mieć większego sensu :)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.