Skocz do zawartości
Adam_Szczecin

Białe niteczki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety nie mam zdjęcia ale...

od jakiegoś czasu wychodzą mi z pisku małe białe 'niteczki'. Czasami widzę je też na skale. Nie wygląda mi to jednak na Digitate Hydroids. Wygląda tak, jakby biała niteczka sobie pełzła, jakby miniaturowa dżdżownica (biała). Widzę szczególnie rano, że to coś wychodzi z piasku jakby z małych tunelików i siedzi np. na szybie ale nie widzać żadnych odnóg lub czegoś podobnego, co widać na zdjęciach Digitate Hydroids.

Zanim wezmę aparat po zapaleniu światła, to coś się chowa.

Co to mogło by być?

Dobre czy złe? Jeśli złe, to jak to zwalczyć?

Z góry dziękuję za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka kopiąc piasek odsłoniła kilka takich rureczek. Nie wiem jak to się zowie ale to pewnie nic szkodliwego.

Detrytusożerca. Mackami bada co ma w pobliżu szukając am papu. Takie zwierzątka to sygnały, że 'biologia' ma się dobrze w akwa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja babka kopiąc piasek odsłoniła kilka takich rureczek. Nie wiem jak to się zowie ale to pewnie nic szkodliwego.

Detrytusożerca. Mackami bada co ma w pobliżu szukając am papu. Takie zwierzątka to sygnały, że 'biologia' ma się dobrze w akwa.

Phyllochaetopterus sp

http://pl.reeflex.ne...topterus_sp.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleble, to chyba nie to.

U mnie nie puszcza sie (nie unosi) w akwa jak na filmie, pełza i całą długością sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek Ci zrobaczywial! :shock:

Nie martw sie, to dobre dzdzowniczki, tyle ze zgina gdy wpuscisz pare rybek. Swietny pokarm.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, raczej nie. Ryby to ja mam już długo. Akwa ma około półtora roku.

Ryby tego nie tykaja. Ostatnio widziałem, jak jedna taka niteczka pływała w wodzie (widocznie sie oderwała od skały lub szyby) i żadna ryba nie była tym zainteresowana.

Postaram się zrobić jakieś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o czym piszesz - u mnie też były i zniknęły.

Ale dla pewności podaj jakieś przybliżone wymiary bo określenie "mała" jest mało precyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe = do kilku cm długości (najdłuższe, które widziałem miały z 5cm), a co do grubości, to jak cieniutka żyłeczka 'biała'.

U mnie były i mam wrażenie, że jest ich coraz więcej.

Nie zauważyłem, żeby siedziały np. na koralach.

Edytowane przez Adam_Szczecin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował. Co jakiś czas pojawiają się takie sytuacje. A to białe nitki, a to cyjano czy aiptasie. W akwarium trudno o równowagę.

Skoro nie robią nic złego to bardzo możliwe, że są pożyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są to ani cyjano ani apitasie! Wiem, jak to wygląda :)

Porusza się to jak dżdżownica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Rozumiem :)

To o cyjano to tak trochę filozoficznie dodałem.

Miałem białe nitki i chociaż nie osiągały takiej długości to wciąż uważam, że nie powodu do obaw. Nie karm ryb przez tydzień, może nitek będzie mniej, jeśli ci przszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.