Skocz do zawartości
mmaj

Czy ktoś korzystał z takiego filtra RO?

Rekomendowane odpowiedzi

Może chociaż ktoś ma jakieś sugestie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestie mam taką że do morszczyzny to może i ok, ale do celow spozywczych przy 100 galonach na dobe to troche mala wydajnosc. Raptem 378 litrow na dobe. Lubisz stac z czajnikiem pol godziny przy kranie?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym filtrze jest jeszcze zbiornik buforujący 12 litrów czystej wody z którego dopiero się nalewa - zatem z czajnikiem nie będzie problemu:)

Dzięki za odp. Bardzej się obawiam właśnie nad zast. do morszczyzny - czy nie jest on gorszy od standardowych RO do morszczyzny?

Pozdrawiam

mmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny RO4 bez jednego wkladu ma 75 gpd a twoj 100 czyli lepszy nie ma sie czego obawiac.mineralizator ci nie potrzebny zamiast tego DI ale zeby sie upewnic to kup sobie dts i wszystko sie wyjasni

moja propozycja kup zwykly do celow akwarystycznych szkoda kasy i tez go mozesz wykorzystac do celow spozywczych


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz raci? ale mi chodzi te? o wygod? stosowania do cel?w spo?ywczych - tu jest te? zbiornik 12l kt?ry automatycznie si? dope?nia.

A z dts'em to chyba tak te? zrobi? - gdzie mo?na kupi? go za rozs?dn? cen??

pozdrawiam

mmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro chyba po 70 zl

ale do spozywczego dokup DI i wtedy nie bedzie ci potrzebny dts(na razie) a woda tez bedzie o wiele lepsza -doszlifujesz wode

ja tak zrobie do mojego ro


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze kombinujesz.Ja osobiście mam taki filtr od 4 lat , a od 1,5 roku obsługuje też moj baniak 550 l.Tak więc i rodzina i zwierzaki są zadowolone.Zakupu napewno nie pożałujesz ,a przy okazji będziesz pił czystą i dobrą wodę .Moje dzieciaki obecnie wolą wode z filtra s sokiem niż coca cole(chemia w butelkach)

ps.koral po prawie tygodniowym oczyszczaniu ma się dobrze przeslę ci niedługo fotki

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje.

Ja narazie wymieniam filtry regularnie co 6 miechów.i 2 miechy temy ,czyli po 4 latach wymieniłem membrane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adjemis, jakiej firmy masz ten RO?

ps: ok czekam na fotki:)

pozdrawiam

mmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie jestem poza domem ale z tego co pamientam to firma jakaś z USA w każdym bądz razie nalepki są identyczne jak na przedstawionym przez ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiem, zamontowa?em i przetestowa?em TDS'em - i KLAPA:no

20ppm po wyj?ciu z filtra !!!. Mia?em wcze?niej AquaMedica i wykazyza? mi 3ppm.

Co mam robi?? Mam jeszcz? wody ze starego filtra i tej dolewam. Boj? si? dolew?? z nowego. Co mo?e by? nie tak? Wyla?em ju? z niego 50 litr?wm ale wynik i tak nie spada. Mo?e do?o?y? jeszcze DI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec taki filtr jak ten. Zatrzymuje 99% zanieczyszczen, pierwiastki promieniotworcze i jeszcze ma wieczysta gwarancje...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

@mmaj czesc!

mam podobny filtr.oczywiscie mineralizator odlaczylem.chociaz mozna zrobic dwa wyjscia i problem zalatwiony.do celow gospodarczych super sprawa.nie mam podlaczonego DI. znajduje sie przy sumpie,przy dolewce.z lenistwa nie zamoczylem jeszcze zywicy DI.

od kilku lat ani razu nie stwierdzilem glonow okrzemkowych mimo braku DI (pomijajac okres dojrzewania akwarium).innych zlych glonow takze brak. :) :) :)

miernik TDS tez sobie podarowalem.co pol roku przyjezdza serwisant i wymienia wklady.

nie pamietam firmy.jak wroce do domu,moge sprawdzic.filtr pracuje juz chyba 6-7lat.

pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @pilot,

u mnie są dwa ujścia:

1) za mineralizatorem (pokazujne ok 50ppm)

2) za linowym filtrem węglowym (pokazuje 20ppm)

Moim zdaniem 20ppm za takim filterm to trochę dużo (zwłaszcza że kranówa ma tylko 300ppm). Ciekawe ile u Ciebie by pokazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.