Skocz do zawartości
Macc

Co sądzicie o tych odpieniaczach ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

To mój pierwszy post z pytaniem , ale kiedyś trzeba zacząć :) .

Jestem w trakcie kompletowania sprzętu do mojego pierwszego akwarium morskiego . Mam zbiornik 225 l i szukam odpowiedniego odpieniacza do niego . Zastanawiam się nad Deltec MCE 600 lub Tunze DOC skimmer 9006 , a może macie inne propozycje odpieniaczy wewnętrznych lub tak jak Deltec zawieszanych na akwarium ?!

Czytam i czytam i dostaję już szajby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deltec-a APF600 na pompie Aquabee 2000/1 i jest git, "przemiarowany" lepszy niż taki akurat. Ale to też zależy od obsady jaką będziesz mial w baniaku.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci polecam Tunze , jestem pewien ze będziesz zadowolony


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9006 to staroć produkowany juz za Gierka,takze jesli nie masz sumpa to Deltec MC-600.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Deltec-a APF600 na pompie Aquabee 2000/1 i jest git, "przemiarowany" lepszy niż taki akurat. Ale to też zależy od obsady jaką będziesz mial w baniaku.

Powiem szczerze że planowałem zacząć od miekkich i LPS i oczywiście kilka rybek , ale ja czytam i oglądam zdjęcia widzę że " apetyt rośnie w miarę jedzenia " i chciałbym mieć baniak gotowy na przyjęcie również SPS-ów jak nabiorę wprawy :)

Najbardziej brałem pod uwagę właśnie Deltec-a ze względu na zintegrowaną komorę filtracyjną , przy braku sumpa to duży plus no i nie zajmuje miejsca w samym akwarium .

Mam pytanie odnośnie odpieniacza Dealtec czy jest głośny ?

Edytowane przez Macc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz ,że lps są łatwiejsze od sps ? Dlaczego tak myślisz ?


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałas delteca, to różnie z tym bywa, są sztuki bezszelestne a są takie, które słychać, nie jest to praca wielce uciążliwa i mocno hałaśliwa, ale nastaw się raczej na wersję,że odpieniacz będzie słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225 litrow...

Az sie prosi o wiercenia przed zalaniem i wstawienie sumpa do szafki. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hałas delteca, to różnie z tym bywa, są sztuki bezszelestne a są takie, które słychać, nie jest to praca wielce uciążliwa i mocno hałaśliwa, ale nastaw się raczej na wersję,że odpieniacz będzie słyszalny.

Oczywiście jak najbardziej liczę się z tym że coś będzie słychać , natomiast spotkałem się z różnymi opiniami na temat "różnych" odpieniaczy i poziomu hałasu jaki powodują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225 litrow...

Az sie prosi o wiercenia przed zalaniem i wstawienie sumpa do szafki. :thumbup:

Na pewno :) ale niestety nie mam takiej możliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz ,że lps są łatwiejsze od sps ? Dlaczego tak myślisz ?

Powiem szczerze że spotkałem się gdzieś z taką opinią i nie wiem czy słusznie :wallbash: , ponieważ jestem początkujący " wziołem ją sobie do serca " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tunze 9006 w 200l spisuje się znakomicie, zaraz po włożeniu zaczął pienić mimo że sprzedawca sugerował że musi się rozbujać kilka dni, ma wygodną regulację powietrza i jest bardzo cichy...

ps

za Gierka robili dobre odpieniacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba w 200l. Łatwiejszy w obsłudze jest Tunze. Ale przy braku przelewu powieś mc600 to nie bedzies zmiał problemu z klisza na lustrze wody.

Co do głośności, jak kupisz niezajeżdzony to będzie on cichutki. Jak hałasuje to pompa lub wirnik do wymiany.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie opinie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba w 200l. Łatwiejszy w obsłudze jest Tunze. Ale przy braku przelewu powieś mc600 to nie bedzies zmiał problemu z klisza na lustrze wody.

Co do głośności, jak kupisz niezajeżdzony to będzie on cichutki. Jak hałasuje to pompa lub wirnik do wymiany.

Głośność odpieniacza zależy od konstrukcji. Na wirniku mesch i zasysaniu powietrza przed pompą będą głośniejsze natomiast na zwężce Wenturiego za pompą są znacznie cichsze.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo raczej o terkot.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Tunze. Kupiłem w Aquario Katowice. Tragedia ,całe akwarium w bąbelkach. Powiedzieli ,że tak ma być. Podobno odesłali do producenta i odesłał ,że OK. Sam napisałem do Tunze , też powiedzieli ,że to wina wody i innych czynników. Uparłem się i wymienili na taki sam nowy w sklepie i to samo. Mogę każdemu przesłać filmik jak tragicznie to działało. Wewnątrz pompka nie jest sztywno przytwierdzina do obudowy i kieruje bąble częściowo na wylot. Trzeba wsadzić np.piankę żeby to usztywnić i wtedy jest OK, ale i tak głośno i mało skutecznie. Kupiłem używanego Hydora i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aragorn111 a o jakim Tunze piszesz? Chętnie odkupie jeżeli to 9006 lub podobny "za Gierka" robiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze DOC skimmer 9006 - badziew jakich mało ,teraz nawet za darmo bym go nie wzioł ,kiedyś jak miałem małe akwa to go kupiłem !!! tylko po co? chodził misiąc i ...nastąpiła zamiana na odpieniacz , a nie na "buczące pudło"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 9006 ,sprzedałem za połowę ceny. Miałem też 9002 jest lepszy ale dość głośny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 9006 musze się zgodzic z robi, miałem też 9002 był lepszy, ale to sąodpieniacze raczej nie do ponad 200l , wydaje mi się ze za słabe, i niezbyt ciche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.